Vips (libvips) (1.0.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Scale
tr: Ölçek

en: Media
tr: Medya

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Convert
tr: Dönüştür

en: JPEG quality
tr: JPEG kalitesi

en: Available
tr: Mevcut

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Crop
tr: Kırp

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
tr: JPEG işlemleri için görsel kalitesini 0 ile 100 arası bir değer olarak belirtiniz. Yüksek değerler daha iyi kaliteye sahip fakat yüksek boyutlu dosyalar oluşturulmasını sağlar.

en: Rotate
tr: Döndür

en: Scale and crop
tr: Ölçekle ve kırp

en: Desaturate
tr: Gri oranı artır

en: Crops an image to a rectangle specified by the given dimensions.
tr: Görseli, belirtilen boyutların belirlediği dikdörtgene sığacak şekilde kırpar.

en: Converts an image to grayscale.
tr: Görseli gri tonlamalıya dönüştürür.

en: Resizes an image to the given dimensions (ignoring aspect ratio).
tr: Görseli belirtilen boyutlarla yeniden boyutlandırır (en boy oranını yoksayarak).

en: Rotates an image by the given number of degrees.
tr: Görseli belirtilen derece kadar döndürür.

en: Scales an image while maintaining aspect ratio. The resulting image can be smaller for one or both target dimensions.
tr: En boy oranını koruyarak görseli ölçekler. Sonuçta elde edilen resim, bir ya da iki hedef boyut için daha küçük olabilir.

en: Instructs the toolkit to save the image with a specified extension.
tr: Araç takımına, görseli belirtilen uzantıyla kaydetmesini bildirir.

en: The image toolkit '@toolkit' failed loading image '@image'. Reported error: @class - @message
tr: '@toolkit' resim araç seti '@image' resmini yüklemekte başarısız oldu. Bildirilen hata: @class - @message

en: The image toolkit '@toolkit' failed saving image '@image'. Reported error: @class - @message
tr: '@toolkit' resim araç seti '@image' resmini kaydetmekte başarısız oldu. Bildirilen hata: @class - @message
