Virtual Events (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: settings
pt: configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Sources
pt: Fontes

en: Alias
pt: Apelido

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
