Virtuous CRM (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Status
fr: État

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: Note:
fr: Note :

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Filter
fr: Filtrer

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Success
fr: Succès

en: Updated:
fr: Mis à jour :

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 1 year
fr: 1 an

en: Contact ID
fr: Identifiant (ID) de contact

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: create
fr: créer

en: update
fr: mettre à jour

en: Successful
fr: Réussi

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Failed
fr: Échec

en: Status Code
fr: Code de statut

en: Performance Settings
fr: Paramètres de performance

en: Live
fr: En direct

en: Copy
fr: Copier

en: 2 hours
fr: 2 heures

en: 4 hours
fr: 4 heures

en: About
fr: À propos

en: Created:
fr: Créé :

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: - All -
fr: - Tout -

en: Personalization
fr: Personnalisation

en: Terminology
fr: Terminologie

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Individual
fr: Individuel

en: First and last name
fr: Prénom et nom de famille
