VirusTotal API (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Object Name
de: Objektname

en: Your message has been sent.
de: Ihre Nachricht wurde gesendet.

en: Changed
de: Geändert

en: IP address
de: IP-Adresse

en: Report URL
de: URL melden

en: VirusTotal Report
de: VirusTotal-Bericht

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
