VirusTotal API (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Changed
it: Modificato

en: IP address
it: Indirizzo IP
