VirusTotal API (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: Changed
id: Berubah

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: IP address
id: Alamat IP
