VirusTotal API (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Your message has been sent.
pt: Sua mensagem foi enviada.

en: Changed
pt: Alterado

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: IP address
pt: Endereço IP

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
