VirusTotal API (8.x-1.1-alpha2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Your message has been sent.
pt: A sua mensagem foi enviada.

en: Changed
pt: Alterado

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
