Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (223 entries)

en: Pages
bg: Страници

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: Language
bg: Език

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Hourly
bg: На всеки час

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Country
bg: Страна

en: Settings
bg: Настройки

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: Default
bg: По подразбиране

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Path
bg: Път

en: Region
bg: Област на сайта

en: Display
bg: Дисплей

en: never
bg: никога

en: Total
bg: Общо

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: User
bg: Потребител

en: Created
bg: Създадено

en: All
bg: Всички

en: Year
bg: Година

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Host
bg: Хост

en: Never
bg: Никога

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Count
bg: Брой

en: Performance
bg: Производителност

en: Month
bg: Месец

en: Tonga
bg: Тонга

en: Navajo
bg: Навахо

en: Day
bg: Ден

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: Role
bg: Роля

en: Users
bg: Потребители

en: Recent hits
bg: Последни посещения

en: Flag
bg: Информирай

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Armenia
bg: Армения

en: Nauru
bg: Науру

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски емирства

en: Arabic
bg: Арабски

en: English
bg: Английски

en: French
bg: Френски

en: Italian
bg: Италиански

en: Spanish
bg: Испански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: How many content items to display in "day" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "дневния" списък.

en: Number of day's top views to display
bg: Брой дни, за които да се показват най-посещаваните страници

en: Number of all time views to display
bg: Брой на посещенията през цялото време

en: Number of most recent views to display
bg: Брой на последните прегледи

en: Track
bg: История

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Apply
bg: Търси

en: Bulgarian
bg: Български

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Dutch
bg: Холандски

en: Finnish
bg: Фински

en: German
bg: Немски

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Norwegian
bg: Норвежски

en: Polish
bg: Полски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Swedish
bg: Шведски

en: Turkish
bg: Турски

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Afar
bg: Афар

en: Somali
bg: Сомалийски

en: Komi
bg: Комизирянски

en: Hindi
bg: Хинди

en: Resolution
bg: Резолюция

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Visitors
bg: Посетителите

en: Catalan
bg: Каталунски

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: Akan
bg: Акан

en: Amharic
bg: Амхарски

en: Assamese
bg: Асамски

en: Aymara
bg: Аймара

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Bashkir
bg: Башкирски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bihari
bg: Бихарски

en: Bislama
bg: Бислама

en: Bambara
bg: Бамбара

en: Bengali
bg: Бенгали

en: Breton
bg: Бретонски

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Chechen
bg: Чеченски

en: Chamorro
bg: Чаморо

en: Corsican
bg: Корсикански

en: Cree
bg: Крий

en: Chuvash
bg: Чувашки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Ewe
bg: Еве

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Estonian
bg: Естонски

en: Basque
bg: Баски

en: Irish
bg: Ирландски

en: Galician
bg: Галицийски

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Manx
bg: Манкски

en: Hausa
bg: Хауса

en: Hiri Motu
bg: Хири Моту

en: Armenian
bg: Арменски

en: Herero
bg: Хереро

en: Interlingua
bg: Интерлингва

en: Interlingue
bg: Оксидентал

en: Igbo
bg: Игбо

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Inuktitut
bg: Инуктитут

en: Javanese
bg: Явански

en: Georgian
bg: Грузински

en: Kongo
bg: Конгоански

en: Kikuyu
bg: Кикю

en: Kwanyama
bg: Кваняма

en: Kazakh
bg: Казахски

en: Kannada
bg: Каннада

en: Kanuri
bg: Канури

en: Kashmiri
bg: Кашмирски

en: Kurdish
bg: Кюрдски

en: Cornish
bg: Корнуолски

en: Latin
bg: Латински

en: Luxembourgish
bg: Люксембургски

en: Lingala
bg: Лингала

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Malagasy
bg: Малагашки

en: Marshallese
bg: Ебон

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Malay
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Burmese
bg: Бирмански

en: Nepali
bg: Непали

en: Ndonga
bg: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
bg: Норвежки Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Nynorsk

en: Chichewa
bg: Чеуа

en: Occitan
bg: Окситански

en: Oromo
bg: Афан Оромо

en: Oriya
bg: Ория

en: Ossetian
bg: Осетински

en: Pashto
bg: Пущу

en: Quechua
bg: Кечуа

en: Kirundi
bg: Кирунди

en: Kinyarwanda
bg: Киняруанда

en: Sardinian
bg: Сардински

en: Sindhi
bg: Синдхи

en: Northern Sami
bg: Северен сами

en: Sango
bg: Санго

en: Samoan
bg: Самоански

en: Shona
bg: Шона

en: Albanian
bg: Албански

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Swahili
bg: Суахили

en: Tamil
bg: Тамилски

en: Telugu
bg: Телугу

en: Tajik
bg: Таджикски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Tigrinya
bg: Тигриня

en: Turkmen
bg: Тюркменски

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Tsonga
bg: Цонга

en: Tatar
bg: Татарски

en: Twi
bg: Туи

en: Tahitian
bg: Таитянски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Urdu
bg: Урду

en: Uzbek
bg: Узбекски

en: Venda
bg: Венда

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Wolof
bg: Уолоф

en: Xhosa
bg: Ксоса

en: Yiddish
bg: Идиш

en: Yoruba
bg: Йоруба

en: Zhuang
bg: Жуанг

en: Zulu
bg: Зулу

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: How many content items to display in "all time" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "целия" списък.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
bg: Колко съдържателни елементи да се показват в списъка на "наскоро видените" страници.

en: Today's:
bg: Днешни:

en: All time:
bg: През цялото време:

en: Last viewed:
bg: Последно видени:

en: View pages that have recently been visited.
bg: Вижте страниците, които са били посещавани последно.

en: View pages that have been hit frequently.
bg: Вижте страниците, които се посещават най-често.
