Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (240 entries)

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: Country
eo: Lando

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Path
eo: Vojo

en: Region
eo: Regiono

en: never
eo: neniam

en: Unknown
eo: Nekonata

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Year
eo: Jaro

en: Host
eo: Gastiganto

en: Never
eo: Neniam

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Count
eo: Kalkulo

en: Performance
eo: Rendimento

en: Month
eo: Monato

en: Desc
eo: malkreske

en: Tonga
eo: Tongo

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Navajo
eo: Navaho

en: Portugal
eo: Portugalujo

en: Day
eo: Tago

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Recent hits
eo: Lastaj vizitoj

en: City
eo: Urbo

en: Germany
eo: Germanujo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Afghanistan
eo: Afganistano

en: Albania
eo: Albanio

en: Andorra
eo: Andoro

en: Angola
eo: Angolo

en: Antarctica
eo: Antarkto

en: Argentina
eo: Argentino

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Belgium
eo: Belgujo

en: China
eo: Ĉinujo

en: France
eo: Francujo

en: Greece
eo: Grekujo

en: Italy
eo: Italujo

en: Nauru
eo: Naura

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Peru
eo: Peruo

en: Spain
eo: Hispanujo

en: United Kingdom
eo: Unuiĝinta Reĝlando

en: United States
eo: Usono

en: Arabic
eo: Araba

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: Spanish
eo: Hispana

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: How many content items to display in "day" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "taga" listo.

en: Hour
eo: Horo

en: Number of day's top views to display
eo: Nombro da tagaj supraj vizitoj por montri

en: Number of all time views to display
eo: Nombro da vizitoj por la tuta tempo por montri

en: Number of most recent views to display
eo: Nombro de la plej lastaj vidoj por montri

en: Track
eo: Atentadu

en: Fiji
eo: Fiĝia

en: Apply
eo: Apliku

en: Precision
eo: Precizo

en: Continent
eo: Kontinento

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Croatian
eo: Kroata

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Finnish
eo: Finna

en: German
eo: Germana

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Polish
eo: Pola

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Route
eo: Vojo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Afar
eo: Afara

en: Somali
eo: Somala

en: Komi
eo: Komia

en: Hindi
eo: Hinda

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Visitors
eo: vizitantoj

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Avestan
eo: Avesta

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: Akan
eo: Akana

en: Amharic
eo: Amhara

en: Assamese
eo: Asama

en: Aymara
eo: Ajmara

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Bashkir
eo: Baŝkira

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bihari
eo: Biharo

en: Bislama
eo: Bislamo

en: Bengali
eo: Bengala

en: Breton
eo: Bretona

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Chechen
eo: Ĉeĉena

en: Chamorro
eo: Ĉamora

en: Corsican
eo: Korsika

en: Cree
eo: Kria

en: Chuvash
eo: Ĉuvaŝa

en: Welsh
eo: Kimra

en: Ewe
eo: Evea

en: Estonian
eo: Estona

en: Basque
eo: Eŭska

en: Irish
eo: Irlanda

en: Galician
eo: Galega

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Manx
eo: Manksa

en: Hausa
eo: Haŭsa

en: Hiri Motu
eo: Hiri-Motuo

en: Armenian
eo: Armena

en: Herero
eo: Herera

en: Interlingua
eo: Interlingvo

en: Interlingue
eo: Interlingveo

en: Igbo
eo: Igba

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Inuktitut
eo: Inuka

en: Javanese
eo: Java

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Kongo
eo: Konga

en: Kikuyu
eo: Kikuja

en: Kwanyama
eo: Kuanjama

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Kannada
eo: Kanara

en: Kanuri
eo: Kanura

en: Kashmiri
eo: Kaŝmira

en: Kurdish
eo: Kurda

en: Cornish
eo: Kornvala

en: Latin
eo: Latina

en: Luxembourgish
eo: Luksemburga

en: Latvian
eo: Latva

en: Malagasy
eo: Malagasa

en: Marshallese
eo: Marŝala

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Malayalam
eo: Malajalama

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Malay
eo: Malaja

en: Maltese
eo: Malta

en: Burmese
eo: Birma

en: Nepali
eo: Nepala

en: Norwegian Bokmål
eo: Norvega (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
eo: Norvega (Nynorsk)

en: Chichewa
eo: Njanĝa

en: Occitan
eo: Okcitana

en: Oromo
eo: Oroma

en: Oriya
eo: Orijo

en: Ossetian
eo: Oseta

en: Pashto
eo: Paŝtua

en: Quechua
eo: Keĉua

en: Kirundi
eo: Burunda

en: Kinyarwanda
eo: Ruanda

en: Sardinian
eo: Sarda

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Northern Sami
eo: Norda Samea

en: Sango
eo: Sangoa

en: Samoan
eo: Samoa

en: Shona
eo: Ŝona

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Swahili
eo: Svahila

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Tigrinya
eo: Tigraja

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Tsonga
eo: Conga

en: Tatar
eo: Tatara

en: Twi
eo: Akana

en: Tahitian
eo: Tahitia

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Urdu
eo: Urda

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Venda
eo: Vendaa

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Wolof
eo: Volofa

en: Xhosa
eo: Ksosa

en: Yiddish
eo: Jida

en: Yoruba
eo: Joruba

en: Zhuang
eo: Ĝuanga

en: Zulu
eo: Zulua

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: How many content items to display in "all time" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "tuttempa" listo.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en la "lastaj vizitaj" .

en: Today's:
eo: Hodiaŭ:

en: All time:
eo: Tuta tempo:

en: Last viewed:
eo: Laste vidita:

en: View pages that have recently been visited.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas laste vizititaj.

en: View pages that have been hit frequently.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas lastatempe ofte vizititaj.

en: Asc
eo: kreske

en: Plural variants
eo: Pluralaj variantoj
