Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (429 entries)

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Language
ku: زمان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Region
ku: ناوچە

en: never
ku: هیچ کات

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Year
ku: ساڵ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Visibility
ku: بینایی

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Count
ku: ژمارە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Month
ku: مانگ

en: Egypt
ku: میسر

en: Namibia
ku: نامیبیا

en: Israel
ku: ئسرائیل

en: Iran
ku: ئێران

en: New Zealand
ku: نیوزیلاند

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Cuba
ku: کوبا

en: Brazil
ku: برازیل

en: Chile
ku: چیلی

en: Paraguay
ku: پاراگوای

en: Jamaica
ku: جامایکا

en: Japan
ku: یابان

en: Libya
ku: لیبیا

en: Navajo
ku: نەڤۆیۆ

en: Poland
ku: پۆڵۆنیا

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: Singapore
ku: سینگاپوور

en: Turkey
ku: تورکیا

en: Day
ku: ڕۆژ

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Recent hits
ku: دوواترین سه‌ردان

en: Germany
ku: ئەلمانیا

en: Afghanistan
ku: ئەفغانستان

en: Albania
ku: ئەلبانیا

en: Algeria
ku: جەزائیر

en: American Samoa
ku: سەمۆوای ئەمریکا

en: Andorra
ku: ئەندۆرا

en: Angola
ku: ئەنگۆلا

en: Anguilla
ku: ئەنگویللا

en: Antarctica
ku: ئەنتراکتیکا

en: Antigua and Barbuda
ku: ئەنتیگا و بەربوودا

en: Argentina
ku: ئەرجەنتین

en: Armenia
ku: ئەرمینیا

en: Aruba
ku: ئەروبا

en: Australia
ku: ئوسترالیا

en: Austria
ku: نەمسا

en: Azerbaijan
ku: ئازەربایجان

en: Bahamas
ku: بەهاماس

en: Bahrain
ku: بەحرێن

en: Bangladesh
ku: بەنگلادێش

en: Barbados
ku: بەربێیدۆس

en: Belarus
ku: ڕووسیای سپی

en: Belgium
ku: بەلجیکا

en: Belize
ku: بێلیز

en: Benin
ku: بەنین

en: Bermuda
ku: بەرموودا

en: Bhutan
ku: بهوتان

en: Bolivia
ku: بۆلیڤیا

en: Bosnia and Herzegovina
ku: بۆسنیا و هێرچیگۆڤینا

en: Botswana
ku: بۆتسوانا

en: Bouvet Island
ku: دوورگەی بوڤێت

en: Bulgaria
ku: بولغاریا

en: Burkina Faso
ku: بورکینا فاسۆ

en: Burundi
ku: بوروندی

en: Cambodia
ku: کەمبۆدیا

en: Cameroon
ku: کامیروون

en: Canada
ku: کانادا

en: Cayman Islands
ku: دوورگەکانی کایمان

en: Central African Republic
ku: کۆماری ناوەڕاستی ئەفریقا

en: Chad
ku: چاد

en: China
ku: چین

en: Christmas Island
ku: دوورگەکانی کریستمەس

en: Cocos (Keeling) Islands
ku: دوورگەکانی کۆکۆس

en: Colombia
ku: کۆلومبیا

en: Comoros
ku: کۆمۆرۆس

en: Cook Islands
ku: دوورگەکانی کووک

en: Costa Rica
ku: کۆستا ریکا

en: Cyprus
ku: کیپرس

en: Denmark
ku: دانمارک

en: Djibouti
ku: جیبوتی

en: Dominica
ku: دۆمینیکا

en: Dominican Republic
ku: کۆماری دۆمینیکا

en: Ecuador
ku: ئێکوادۆر

en: El Salvador
ku: ئێل سیلڤادۆر

en: Equatorial Guinea
ku: گینێی هێلی یەکسانبوون

en: Eritrea
ku: ئێریتریا

en: Estonia
ku: ئێستۆنیا

en: Ethiopia
ku: ئێسیوپیا

en: Faroe Islands
ku: دوورگەکانی فارۆ

en: Finland
ku: فنلەند

en: France
ku: فەرەنسا

en: French Guiana
ku: گینێی فەرەنسا

en: French Polynesia
ku: پۆلینێسیای فەرەنسا

en: Gabon
ku: گابۆن

en: Gambia
ku: گامبیا

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Ghana
ku: غانا

en: Gibraltar
ku: گیبرالتار

en: Greece
ku: یۆنان

en: Greenland
ku: گرینلاند

en: Grenada
ku: گرێنادا

en: Guadeloupe
ku: گوادەلوپێ

en: Guam
ku: گوام

en: Guatemala
ku: گواتەمالا

en: Guinea
ku: گینێی

en: Guinea-Bissau
ku: گینێی-بیساو

en: Guyana
ku: گویانا

en: Haiti
ku: هایتی

en: Heard Island and McDonald Islands
ku: دوورگەی هیرد و دوورگەکانی مکدۆناڵد

en: Honduras
ku: هیندوراس

en: Hungary
ku: هەنگاریا

en: Iceland
ku: ئایسلەند

en: India
ku: هیند

en: Indonesia
ku: ئیندونێیسیا

en: Iraq
ku: عێراق

en: Ireland
ku: ئایرلەند

en: Italy
ku: ئیتالیا

en: Jordan
ku: ئەردەن

en: Kazakhstan
ku: کازاخستان

en: Kiribati
ku: کیریباتی

en: Kuwait
ku: کوەیت

en: Kyrgyzstan
ku: کیرغیزیا

en: Latvia
ku: لاتڤیا

en: Lebanon
ku: لوبنان

en: Lesotho
ku: لێسۆتۆ

en: Liberia
ku: لیبیریا

en: Liechtenstein
ku: لیختنستاین

en: Lithuania
ku: لیتوانیا

en: Luxembourg
ku: لوکسەمبۆرگ

en: Madagascar
ku: مەدەگەشکەر

en: Malawi
ku: مەلاوی

en: Malaysia
ku: مالیزیا

en: Maldives
ku: مالدیڤس

en: Mali
ku: مالی

en: Malta
ku: ماڵتا

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Martinique
ku: مارتینیک

en: Mauritania
ku: مۆریتانیا

en: Mauritius
ku: مەوریتیوس

en: Mayotte
ku: مایۆتتێ

en: Mexico
ku: مەکسیک

en: Monaco
ku: مۆناکۆ

en: Mongolia
ku: مەنگۆلیا

en: Montserrat
ku: مۆنتسێررات

en: Morocco
ku: مەغریب

en: Mozambique
ku: مۆزەمبیک

en: Myanmar
ku: مینامار

en: Nauru
ku: نەئورو

en: Nepal
ku: نێیپال

en: Netherlands
ku: هۆڵەندا

en: New Caledonia
ku: کالێدۆنیای نوێ

en: Nicaragua
ku: نیکەراگوا

en: Niger
ku: نیگر

en: Nigeria
ku: نیگێریا

en: Niue
ku: نییو

en: Norfolk Island
ku: دوورگەی نۆرفۆلک

en: Northern Mariana Islands
ku: دوورگەکانی باکووری مەریانا

en: Norway
ku: نەرویج

en: Oman
ku: عومان

en: Pakistan
ku: پاکستان

en: Palau
ku: پەلاو

en: Panama
ku: پەنەما

en: Papua New Guinea
ku: پاپوا نیو گینێیا

en: Peru
ku: پیرو

en: Philippines
ku: فلیپین

en: Puerto Rico
ku: پوێرتۆ ریکۆ

en: Qatar
ku: قەتەر

en: Romania
ku: رۆمانیا

en: Russia
ku: ڕووسیا

en: Rwanda
ku: رواندا

en: Samoa
ku: سەمۆوا

en: San Marino
ku: سان مەرینۆ

en: Saudi Arabia
ku: سعوودیە

en: Senegal
ku: سێنیگال

en: Seychelles
ku: سیچیل

en: Sierra Leone
ku: سیرا لیۆن

en: Slovakia
ku: سلۆڤاکیا

en: Slovenia
ku: سلۆڤینیا

en: Solomon Islands
ku: دوورگەکانی سۆلۆمۆن

en: Somalia
ku: سۆماڵ

en: South Africa
ku: باشووری ئەفریقیا

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ku: باشووری جۆرجیا و باشووری دوورگەکانی سەندەویچ

en: Spain
ku: ئیسپانیا

en: Sri Lanka
ku: سری لانکا

en: Sudan
ku: سودان

en: Suriname
ku: سورینام

en: Svalbard and Jan Mayen
ku: سڤالبارد و جان مەیێن

en: Sweden
ku: سوید

en: Switzerland
ku: سویسرا

en: Syria
ku: سوریا

en: Taiwan
ku: تایوان

en: Tajikistan
ku: تاجیکستان

en: Tanzania
ku: تەنزانییا

en: Thailand
ku: تایلەند

en: Togo
ku: تۆگۆ

en: Tokelau
ku: تۆکێلاو

en: Trinidad and Tobago
ku: ترینیداد و تۆبێگۆ

en: Tunisia
ku: تونس

en: Turkmenistan
ku: تورکمانستان

en: Turks and Caicos Islands
ku: دوورگەکانی تورک و کەیکۆس

en: Tuvalu
ku: توڤالو

en: Uganda
ku: ئوگاندا

en: Ukraine
ku: ئۆکرانیا

en: United Arab Emirates
ku: ئیمارات

en: United Kingdom
ku: شانشینی یەکگرتوو

en: United States
ku: وڵاتە یەکگرتووەکان

en: United States Minor Outlying Islands
ku: دوورگە دوورە بچووکەکانی وڵاتە یەکگرتووەکان

en: Uruguay
ku: ئوروگوای

en: Uzbekistan
ku: ئوزبێکستان

en: Vanuatu
ku: ڤانواتو

en: Venezuela
ku: ڤێنزوێیلا

en: Wallis and Futuna
ku: وەلیس و فوتونا

en: Yemen
ku: یەمەن

en: Zambia
ku: زامبیا

en: Zimbabwe
ku: زیمبابوێ

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Number of most recent views to display
ku: ژماره‌ی  تازه‌ترین بینراون پیشان بدرێن له‌ لیسته‌دا.

en: Track
ku: شوێن پێ هەڵگرتن

en: Aland Islands
ku: دوورگەکانی ئەلەند

en: Fiji
ku: فیجیی

en: Saint Kitts and Nevis
ku: سێینت کیتس و نێڤیس

en: Saint Lucia
ku: سێینت لوسیا

en: Sao Tome and Principe
ku: ساو تۆمێ و پرینسیپێ

en: French Southern Territories
ku: بەشە باشوورییەکانی فەرەنسا

en: Saint Vincent and the Grenadines
ku: سێینت ڤینسێنت و گرێنەدینەس

en: Vietnam
ku: ڤیتنام

en: Guernsey
ku: گویرنسی

en: Jersey
ku: جێرسی

en: British Indian Ocean Territory
ku: ناوچە ئۆشیانووسییەکانی بریتانیای هیندی

en: Croatia
ku: کرواتیا

en: Pitcairn
ku: پیتکێیرن

en: Western Sahara
ku: باشووری سەهارا

en: Minified
ku: بچووککراوە

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Number of views
ku: ژماره‌ی بینین

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: Isle of Man
ku: دوورگەی مەن

en: Montenegro
ku: مۆنتینێگرۆ

en: Saint Pierre and Miquelon
ku: سینت پیێر و میکلۆن

en: Serbia
ku: سربیا

en: Afar
ku: ئەفار

en: Somali
ku: سۆماڵی

en: Komi
ku: کۆمی

en: Timor-Leste
ku: تەیموری ڕۆژهەڵات

en: Hindi
ku: هندی

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە

en: Total views
ku: سەرجەمی بینین

en: Views today
ku: بینینەکانی ئەمڕۆ

en: Visitors
ku: میوانان

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Avestan
ku: ئاڤێستایی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Akan
ku: ئاکان

en: Amharic
ku: ئەمهاری

en: Assamese
ku: ئارامی

en: Aymara
ku: ئایمارا

en: Azerbaijani
ku: ئازەربایجانی

en: Bashkir
ku: بیشکیری

en: Belarusian
ku: بیلاروسی

en: Bihari
ku: بیهاری

en: Bislama
ku: بیسلاما

en: Bambara
ku: بەمبارا

en: Bengali
ku: بەنگالی

en: Breton
ku: بریتۆن

en: Bosnian
ku: بۆسنی‌

en: Chechen
ku: چیچانی

en: Chamorro
ku: خەمۆررۆ

en: Corsican
ku: کۆرسیکی

en: Cree
ku: کرێی

en: Chuvash
ku: چوڤاش

en: Welsh
ku: وێلزی

en: Ewe
ku: ئێیوە

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Basque
ku: باسکی

en: Irish
ku: ئیرلەندی

en: Galician
ku: گەلیسی

en: Gujarati
ku: گوجەراتی

en: Manx
ku: مانخ

en: Hausa
ku: هاوسە

en: Hiri Motu
ku: هیری مۆتئ

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Herero
ku: هێرێرۆ

en: Interlingua
ku: ئینتەرلینگوا

en: Interlingue
ku: ئینتەرلینگوی

en: Igbo
ku: ئیگبۆ

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Inuktitut
ku: ئینوکتیتوت

en: Javanese
ku: یاڤایی

en: Georgian
ku: جۆرجی

en: Kongo
ku: کۆنگۆ

en: Kikuyu
ku: کیکویو

en: Kwanyama
ku: کوانیاما

en: Kazakh
ku: کازاخی

en: Kannada
ku: که‌ننا‌دا

en: Kanuri
ku: کەنوری

en: Kashmiri
ku: کەشمیری

en: Kurdish
ku: کوردی

en: Cornish
ku: کۆرنی

en: Latin
ku: لاتینی

en: Luxembourgish
ku: لوکسه‌مبۆرگی

en: Lingala
ku: لینگالا

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malagasy
ku: مەلاگاسی

en: Marshallese
ku: مارشەلی

en: Macedonian
ku: مەکەدۆنی

en: Malayalam
ku: مەلایالام

en: Mongolian
ku: مه‌نگۆلی

en: Malay
ku: مالیزی

en: Maltese
ku: ماڵتایی

en: Burmese
ku: بورمی

en: Nepali
ku: نیپاڵی

en: Ndonga
ku: ندۆنگا

en: Norwegian Bokmål
ku: نەرویجی بۆکمێل

en: Norwegian Nynorsk
ku: نەرویجی نینۆرسک

en: Chichewa
ku: چیچێوا

en: Occitan
ku: ئەکسیتان

en: Oromo
ku: ئۆرۆمۆ

en: Oriya
ku: ئۆرییا

en: Ossetian
ku: ئەسێتسی

en: Pashto
ku: پەشتۆ

en: Quechua
ku: کیچوا

en: Kirundi
ku: کیروندی

en: Kinyarwanda
ku: کینیاروەندا

en: Sardinian
ku: سەردینی

en: Sindhi
ku: سیندی

en: Northern Sami
ku: سامیی باکوور

en: Sango
ku: سەنگۆ

en: Samoan
ku: سەمۆوی

en: Shona
ku: شۆنا

en: Albanian
ku: ئه‌لبانی

en: Serbian
ku: سڕبی

en: Swahili
ku: سواهیلی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Tajik
ku: تاجیکی

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Tigrinya
ku: تیگرینیا

en: Turkmen
ku: تورکمێینی

en: Tagalog
ku: تەگەلوگ

en: Tsonga
ku: تسۆنگا

en: Tatar
ku: تەتەری

en: Twi
ku: توی

en: Tahitian
ku: تەهیتی

en: Ukrainian
ku: ئۆکرانی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ

en: Uzbek
ku: ئوزبەکی

en: Venda
ku: ڤیندا

en: Vietnamese
ku: ڤێتنامی

en: Wolof
ku: ڤولۆف

en: Xhosa
ku: خهۆسا

en: Yiddish
ku: ییدی

en: Yoruba
ku: یۆروبا

en: Zhuang
ku: ژوەنگ

en: Zulu
ku: زولو

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ku: چەند دانەی ناوەڕۆک لە لیستەی "نوێنترین بینراو" پیشان بدرێت.

en: Today's:
ku: ئەوانەی ئه‌مڕۆ:

en: All time:
ku: هه‌موو کات:

en: Last viewed:
ku: دوا جار بینراوە:

en: View pages that have recently been visited.
ku: ئه‌و په‌ڕانە‌ پیشان بده‌ که‌ دواترین جار سه‌ردان کراون.

en: Not restricted
ku: سنووردراو نەکراوە

en: Last view
ku: دوا پیشاندان

en: Saint Barthélemy
ku: سێینت بارتێلەمی

en: Saint Martin (French part)
ku: سینت مارتن (بەشی فەرەنسا)

en: Only the listed pages
ku: تەنها پەڕە لیستکراوەکان

en: Kyrgyz
ku: کرغیزی

en: Māori
ku: ماوۆری

en: Curaçao
ku: کورەساو
