Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (395 entries)

en: Pages
et: Lehed

en: Prefix
et: Eesliide

en: Suffix
et: Järelliide

en: Language
et: Keel

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Daily
et: Kord päevas

en: Weekly
et: Kord nädalas

en: Country
et: Riik

en: Settings
et: Seaded

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Sunday
et: pühapäev

en: Monday
et: Esmaspäev

en: Tuesday
et: Teisipäev

en: Wednesday
et: Kolmapäev

en: Thursday
et: Neljapäev

en: Friday
et: Reede

en: Saturday
et: Laupäev

en: Path
et: Tee

en: Region
et: Regioon

en: Display
et: Kuva

en: never
et: mitte kunagi

en: 1 hour
et: 1 tund

en: Total
et: Kokku

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Paths
et: Asukohad

en: User
et: Kasutaja

en: Created
et: Loodud

en: Year
et: Aasta

en: Not found
et: Ei leitud

en: Never
et: Mitte kunagi

en: To
et: Kellele

en: From
et: Kellelt

en: Visibility
et: Nähtavus

en: Roles
et: Rollid

en: Count
et: Arv

en: Performance
et: Jõudlus

en: 1 day
et: 1 päev

en: 1 year
et: 1 aasta

en: Range
et: Vahemik

en: Month
et: Kuu

en: Software
et: Tarkvara

en: Egypt
et: Egiptus

en: Namibia
et: Namiibia

en: Israel
et: Iisrael

en: Palestine
et: Palestiina

en: Iran
et: Iraan

en: New Zealand
et: Uus-Meremaa

en: North America
et: Põhja-Ameerika

en: Cuba
et: Kuuba

en: Brazil
et: Brasiilia

en: Chile
et: Tšiili

en: Japan
et: Jaapan

en: Libya
et: Liibüa

en: Navajo
et: Navaho keel

en: Poland
et: Poola

en: Singapore
et: Singapur

en: Turkey
et: Türgi

en: Week
et: Nädal

en: Day
et: Päev

en: January
et: jaanuar

en: February
et: veebruar

en: March
et: märts

en: April
et: aprill

en: May
et: Mai

en: June
et: juuni

en: July
et: juuli

en: August
et: august

en: September
et: september

en: October
et: oktoober

en: November
et: november

en: December
et: detsember

en: Role
et: Roll

en: Users
et: Kasutajad

en: Recent hits
et: Hiljuti klõpsatud

en: City
et: Linn

en: Germany
et: Saksamaa

en: Full
et: Täielik

en: Afghanistan
et: Afganistan

en: Albania
et: Albaania

en: Algeria
et: Alžeeria

en: American Samoa
et: Ameerika Samoa

en: Antarctica
et: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
et: Antigua ja Barbuda

en: Argentina
et: Argentiina

en: Armenia
et: Armeenia

en: Australia
et: Austraalia

en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

en: Bahamas
et: Bahama

en: Bahrain
et: Bahrein

en: Belarus
et: Valgevene

en: Belgium
et: Belgia

en: Bolivia
et: Boliivia

en: Bosnia and Herzegovina
et: Bosnia ja Hertsegoviina

en: Bouvet Island
et: Bouvet’ saar

en: Bulgaria
et: Bulgaaria

en: Cambodia
et: Kambodža

en: Cameroon
et: Kamerun

en: Canada
et: Kanada

en: Cayman Islands
et: Kaimani saared

en: Central African Republic
et: Kesk-Aafrika Vabariik

en: Chad
et: Tšaad

en: China
et: Hiina

en: Christmas Island
et: Jõulusaar

en: Cocos (Keeling) Islands
et: Kookossaared

en: Colombia
et: Kolumbia

en: Comoros
et: Komoori saared

en: Cook Islands
et: Cooki saared

en: Cyprus
et: Küpros

en: Denmark
et: Taani

en: Dominican Republic
et: Dominikaani Vabariik

en: Equatorial Guinea
et: Ekvatoriaal-Guinea

en: Estonia
et: Eesti

en: Ethiopia
et: Etioopia

en: Faroe Islands
et: Fääri saared

en: Finland
et: Soome

en: France
et: Prantsusmaa

en: French Guiana
et: Prantsuse Gujana

en: French Polynesia
et: Prantsuse Polüneesia

en: Georgia
et: Gruusia

en: Greece
et: Kreeka

en: Greenland
et: Gröönimaa

en: Heard Island and McDonald Islands
et: Heardi ja McDonaldi saared

en: Hungary
et: Ungari

en: Iceland
et: Island

en: Indonesia
et: Indoneesia

en: Iraq
et: Iraak

en: Ireland
et: Iirimaa

en: Italy
et: Itaalia

en: Jordan
et: Jordaania

en: Kazakhstan
et: Kasahstan

en: Kuwait
et: Kuveit

en: Kyrgyzstan
et: Kõrgõzstan

en: Latvia
et: Läti

en: Lebanon
et: Liibanon

en: Liberia
et: Libeeria

en: Lithuania
et: Leedu

en: Luxembourg
et: Luksemburg

en: Madagascar
et: Madagaskar

en: Malaysia
et: Malaisia

en: Maldives
et: Maldiivid

en: Marshall Islands
et: Marshalli saared

en: Mauritania
et: Mauritaania

en: Mexico
et: Mehhiko

en: Mongolia
et: Mongoolia

en: Morocco
et: Maroko

en: Mozambique
et: Mosambiik

en: Myanmar
et: Birma

en: Netherlands
et: Holland

en: New Caledonia
et: Uus-Kaledoonia

en: Nigeria
et: Nigeeria

en: Norfolk Island
et: Norfolki saar

en: Northern Mariana Islands
et: Põhja-Mariaanid

en: Norway
et: Norra

en: Oman
et: Omaan

en: Palau
et: Belau

en: Papua New Guinea
et: Paapua Uus-Guinea

en: Peru
et: Peruu

en: Philippines
et: Filipiinid

en: Qatar
et: Katar

en: Romania
et: Rumeenia

en: Russia
et: Venemaa

en: Rwanda
et: Ruanda

en: Saudi Arabia
et: Saudi-Araabia

en: Seychelles
et: Seišellid

en: Slovakia
et: Slovakkia

en: Slovenia
et: Sloveenia

en: Solomon Islands
et: Saalomonisaared

en: Somalia
et: Somaalia

en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
et: Lõuna-Georgia ja Lõuna-Sandwichi saared

en: Spain
et: Hispaania

en: Sudan
et: Sudaan

en: Svalbard and Jan Mayen
et: Svalbard ja Jan Mayen

en: Sweden
et: Rootsi

en: Switzerland
et: Šveits

en: Syria
et: Süüria

en: Tajikistan
et: Tadžikistan

en: Tanzania
et: Tansaania

en: Thailand
et: Tai

en: Trinidad and Tobago
et: Trinidad ja Tobago

en: Tunisia
et: Tuneesia

en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

en: Turks and Caicos Islands
et: Turksi and Caicose saared

en: Ukraine
et: Ukraina

en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

en: United Kingdom
et: Suurbritannia

en: United States
et: Ameerika Ühendriigid

en: United States Minor Outlying Islands
et: Ühendriikide hajasaared

en: Uzbekistan
et: Usbekistan

en: Wallis and Futuna
et: Wallis ja Futuna

en: Yemen
et: Jeemen

en: Arabic
et: Araabia keel

en: English
et: Inglise keel

en: French
et: Prantsuse keel

en: Italian
et: Itaalia keel

en: Spanish
et: Hispaania keel

en: Japanese
et: Jaapani keel

en: Korean
et: Korea keel

en: How many content items to display in "day" list.
et: Kui mitu objekti kuvada "päeva" nimekirjas.

en: Period
et: Ajavahemik

en: Hour
et: Tund

en: Number of day's top views to display
et: Mitu päeva enimvaadatut kuvada

en: Number of all time views to display
et: Mitu kokku vaadatut kuvada

en: Number of most recent views to display
et: Mitu hiljutist vaatamist kuvada

en: Track
et: Jälgi

en: Aland Islands
et: Ahvenamaa

en: Fiji
et: Fidži

en: Saint Lucia
et: Santa Luċija

en: Sao Tome and Principe
et: São Tomé ja Príncipe

en: French Southern Territories
et: Prantsuse Lõunaalad

en: Saint Vincent and the Grenadines
et: Saint Vincent ja Grenadiinid

en: Apply
et: Rakenda

en: British Indian Ocean Territory
et: Briti India ookeani territoorium

en: Croatia
et: Horvaatia

en: Western Sahara
et: Lääne-Sahara

en: Precision
et: Täpsus

en: 1 week
et: 1 nädal

en: Miscellaneous
et: Muu

en: Pager
et: Lehitseja

en: Bulgarian
et: Bulgaaria

en: Croatian
et: Horvaatia keel

en: Czech
et: Tšehhi keel

en: Danish
et: Taani keel

en: Dutch
et: Hollandi keel

en: Finnish
et: Soome keel

en: German
et: Saksa keel

en: Hungarian
et: Ungari keel

en: Indonesian
et: Indoneesia keel

en: Polish
et: Poola keel

en: Romanian
et: Rumeenia keel

en: Russian
et: Vene keel

en: Slovak
et: Slovaki keel

en: Swedish
et: Rootsi keel

en: Turkish
et: Türgi keel

en: Number of views
et: Vaatamiste arv

en: Lithuanian
et: Leedu keel

en: Route
et: Suund

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Isle of Man
et: Man'i saar

en: Saint Pierre and Miquelon
et: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Afar
et: Afaari keel

en: Somali
et: Somaali keel

en: Komi
et: Komi keel

en: Decimal point
et: punkt

en: 1 view | @count views
et[0]: 1 vaatamine
et[1]: @count vaatamist

en: Hindi
et: Hindi keel

en: Round
et: Ümarda

en: Value type
et: Väärtuse tüüp

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
et: Kuupäev masinloetavas formaadis. Eelistatult CCYY-MM-DD HH:MM:SS

en: Invalid date format.
et: Vigane kuupäeva formaat.

en: Total views
et: Vaatamisi kokku

en: The total number of times the node has been viewed.
et: Selle postituse kuvamiste koguarv.

en: Views today
et: Vaatamisi täna

en: The total number of times the node has been viewed today.
et: Selle postituse tänaste kuvamiste koguarv.

en: Visitors
et: Külastajad

en: Filter criteria
et: Filtri tingimused

en: Catalan
et: Katalaani

en: Avestan
et: Avesta

en: Afrikaans
et: Afrikaani

en: Akan
et: Akani

en: Amharic
et: Amhari

en: Assamese
et: Assami keel

en: Aymara
et: Aimara keel

en: Azerbaijani
et: Azerbaidžaani keel

en: Bashkir
et: Baškiiri keel

en: Belarusian
et: Valgevene keel

en: Bihari
et: Bihaari

en: Bengali
et: Bengaali

en: Breton
et: Bretooni

en: Bosnian
et: Bosnia

en: Chechen
et: Tšetšeeni

en: Chamorro
et: Tšamorro keel

en: Corsican
et: Korsika keel

en: Cree
et: Krii keel

en: Chuvash
et: Tšuvatši keel

en: Welsh
et: Ueilsi keel

en: Ewe
et: Eve keel

en: Esperanto
et: Esperanto keel

en: Estonian
et: Eesti keel

en: Basque
et: Baski keel

en: Irish
et: Irii keel

en: Galician
et: Galeegi keel

en: Gujarati
et: Gudžarati keel

en: Manx
et: Mani keel

en: Hausa
et: Hausa keel

en: Hiri Motu
et: Hiri Motu keel

en: Armenian
et: Armeenia keel

en: Herero
et: Herero keel

en: Interlingua
et: Interlingua keel

en: Interlingue
et: Interlingue keel

en: Igbo
et: Igbo keel

en: Icelandic
et: Islandi keel

en: Inuktitut
et: Inuktituti keel

en: Javanese
et: Jaava keel

en: Georgian
et: Gruusia keel

en: Kongo
et: Kongo keel

en: Kikuyu
et: Kikiju keel

en: Kwanyama
et: Kanjama keel

en: Kazakh
et: Kasahhi keel

en: Kannada
et: Kannada keel

en: Kanuri
et: Kanuri keel

en: Kashmiri
et: Kašmiiri keel

en: Kurdish
et: Kurdistani keel

en: Cornish
et: Korni keel

en: Latin
et: Ladina keel

en: Luxembourgish
et: Luksemburgi keel

en: Lingala
et: Lingala keel

en: Latvian
et: Läti keel

en: Malagasy
et: Malagassi keel

en: Marshallese
et: Maršalli keel

en: Macedonian
et: Makedoonia keel

en: Malayalam
et: Malajalami keel

en: Mongolian
et: Mongoolia keel

en: Malay
et: Malai keel

en: Maltese
et: Malta keel

en: Burmese
et: Birma keel

en: Nepali
et: Nepaali keel

en: Ndonga
et: Ndonga keel

en: Norwegian Bokmål
et: Norra Bokmåli keel

en: Norwegian Nynorsk
et: Norra Nynorsk keel

en: Chichewa
et: Njadza keel

en: Occitan
et: Provansi keel

en: Oromo
et: Orumo keel

en: Oriya
et: Oria keel

en: Ossetian
et: Osseedi keel

en: Pashto
et: Poztu keel

en: Quechua
et: Ketzua keel

en: Kirundi
et: Kirundi keel

en: Kinyarwanda
et: Kinyarwanda keel

en: Sardinian
et: Sardiinia keel

en: Sindhi
et: Sindhi keel

en: Northern Sami
et: Põhja-Saami keel

en: Sango
et: Sango keel

en: Samoan
et: Samoa keel

en: Shona
et: Zoona keel

en: Albanian
et: Albaania keel

en: Serbian
et: Serbia keel

en: Swahili
et: Suahiili keel

en: Tamil
et: Tamili keel

en: Telugu
et: Telugu keel

en: Tajik
et: Tadziki keel

en: Thai
et: Tai keel

en: Tigrinya
et: Tigrinja keel

en: Turkmen
et: Turkmeeni keel

en: Tagalog
et: Tagalogi keel

en: Tsonga
et: Tsonga keel

en: Tatar
et: Tatari keel

en: Twi
et: Tvii keel

en: Tahitian
et: Tahiiti keel

en: Ukrainian
et: Ukraina keel

en: Urdu
et: Urdu keel

en: Uzbek
et: Usbeki keel

en: Venda
et: Venda keel

en: Vietnamese
et: Vietnami keel

en: Wolof
et: Volofi keel

en: Xhosa
et: Koosa keel

en: Yiddish
et: Jidiš

en: Yoruba
et: Joruba keel

en: Zhuang
et: Tsuangi keel

en: Zulu
et: Suulu keel

en: Popular content
et: Populaarsed lehed

en: How many content items to display in "all time" list.
et: Kui mitu objekti kuvada "kokku vaadatud" nimekirjas.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
et: Kui mitu sisuelementi näidata "viimati vaadatud" nimekirjas.

en: Today's:
et: Tänased:

en: All time:
et: Kokku:

en: Last viewed:
et: Viimati vaadatud:

en: View pages that have recently been visited.
et: Vaata lehti, mida on hiljuti külastatud.

en: View pages that have been hit frequently.
et: Vaata lehti, mida on palju klikitud.

en: Show icon
et: Ikooni kuvatakse

en: Referer
et: Viitaja

en: Upgrade
et: Uuenda

en: Not restricted
et: Piiranguteta

en: The number of visitors who have read the node.
et: Külastajate arv, kes on postitust lugenud.

en: The number of visitors who have read the node today.
et: Külastajate arv, kes on postitust täna lugenud.

en: Last view
et: Viimane vaatamine

en: The date on which a visitor last read the node.
et: Kuupäev, millal külastaja antud sisuelementi viimati luges.

en: Saint Barthélemy
et: Saint-Barthélemy

en: Saint Martin (French part)
et: Saint Martin (prantsuse osa)

en: All pages except those listed
et: Kõigil lehtedel peale loetletute

en: Only the listed pages
et: Ainult loetletud lehtedel

en: Restricted to certain pages
et: Piiratud teatud lehtedega.

en: View content hits
et: Sisuvaatamiste jälgimine

en: Location Longitude
et: Asukoha pikkuskraad

en: Kyrgyz
et: Kirgiisi

en: Māori
et: Maoori

en: Format plural
et: Mitmuse formaat

en: Contextual filters
et: Kontekstifiltrid

en: Thousands marker
et: Tuhandete märgis

en: Entity types
et: Olemi tüübid

en: Uyghur
et: Uigur

en: South Sudan
et: Lõuna-Sudaan

en: Popular content block settings
et: Populaarse sisu ploki seaded

en: Plural variants
et: Mitmuse variatsioonid
