Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha3) - en to th translation catalogue (68 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Daily
th: ทุกวัน

en: Weekly
th: รายสัปดาห์

en: Country
th: ประเทศ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Display
th: แสดงผล

en: never
th: ไม่เคย

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: Total
th: ทั้งหมด

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Year
th: ปี

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Never
th: ไม่เคย

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Count
th: จำนวน

en: Performance
th: ประสิทธิภาพ

en: Month
th: เดือน

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: May
th: พ.ค.

en: City
th: จังหวัด

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Northern Mariana Islands
th: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: Palau
th: ปาเลา

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Thailand
th: ไทย

en: Spanish
th: ภาษาสเปน

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Track
th: ตามรอย

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Polish
th: ภาษาโปแลนด์

en: Number of views
th: จำนวนการเข้าชม

en: Route
th: เส้นทาง

en: Decimal point
th: จุดทศนิยม

en: Visits
th: เข้าชม

en: Filter criteria
th: คัดกรองตามเงื่อนไข

en: Esperanto
th: การดำเนินการ

en: Thai
th: ไทย

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong

en: Restricted to certain pages
th: จำกัดให้เฉพาะบางหน้า

en: Uyghur
th: อุยกูร์
