Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha4) - en to am translation catalogue (166 entries)

en: Pages
am: ገፆች

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Region
am: ክልል

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Performance
am: አፈፃፀም

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Tonga
am: ቶንጋ

en: Navajo
am: ናቫጆ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Nauru
am: ናዑሩ

en: Arabic
am: አረብኛ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Italian
am: ጣሊያንኛ

en: Spanish
am: ስፓኒሽ

en: Japanese
am: ጃፓንኛ

en: Korean
am: ኮሪያኛ

en: Fiji
am: ፊጂ

en: Precision
am: ትክክልነት

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: Bulgarian
am: ቡልጋሪያኛ

en: Croatian
am: ክሮሽያኛ

en: Czech
am: ቼክኛ

en: Danish
am: ዳንሽ

en: Dutch
am: ደች

en: Finnish
am: ፊንላንድኛ

en: German
am: ጀርመንኛ

en: Hungarian
am: ሃንጋሪኛ

en: Indonesian
am: ኢንዶኒዠኛ

en: Polish
am: ፖላንድኛ

en: Romanian
am: ሮማኒያንኛ

en: Russian
am: ራሽኛ

en: Slovak
am: ስሎቫክኛ

en: Swedish
am: ስዊድንኛ

en: Turkish
am: ቱርክኛ

en: Lithuanian
am: ሊቱዌንያንኛ

en: Route
am: ፈለግ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Afar
am: አፍርኛ

en: Somali
am: ሱማልኛ

en: Komi
am: ኮሚ

en: Hindi
am: ሂንዲ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Catalan
am: ካታላን

en: Avestan
am: አቬስታን

en: Afrikaans
am: አፍሪካነስ

en: Akan
am: አካን

en: Amharic
am: አማርኛ

en: Assamese
am: አሳሜሴ

en: Aymara
am: አይማራ

en: Azerbaijani
am: አዘርበጃንኛ

en: Bashkir
am: ባሽኪር

en: Belarusian
am: ቤሌሩስያንኛ

en: Bihari
am: ቢሃሪ

en: Bislama
am: ቢስላማ

en: Bambara
am: ባምባራ

en: Bengali
am: ቤንጋልኛ

en: Breton
am: ብሬቶን

en: Bosnian
am: ቦስኒያንኛ

en: Chechen
am: ቺቸን

en: Chamorro
am: ጫሞሮ

en: Corsican
am: ኮርሲካኛ

en: Cree
am: ክሪ

en: Chuvash
am: ቹቫሽ

en: Welsh
am: ዌልሸ

en: Ewe
am: ኢዊ

en: Esperanto
am: ኤስፔራንቶ

en: Estonian
am: እስቶንይንኛ

en: Basque
am: ባስቅ

en: Irish
am: አይሪሽ

en: Galician
am: ጋሊሽኛ

en: Gujarati
am: ጉጃራቲ

en: Manx
am: ማንስክ

en: Hausa
am: ሃውሳ

en: Hiri Motu
am: ሂሪ ሞቱ

en: Armenian
am: አርመንኛ

en: Herero
am: ሄሬሮ

en: Igbo
am: ኢግቦ

en: Icelandic
am: አይስላንድኛ

en: Inuktitut
am: ኢኑክቲቱት

en: Javanese
am: ጃቫኛ

en: Georgian
am: ጆርጂያንኛ

en: Kongo
am: ኮንጎ

en: Kikuyu
am: ኪኩዩ

en: Kwanyama
am: ክዋንያማ

en: Kazakh
am: ካዛክ

en: Kannada
am: ካናዳ

en: Kanuri
am: ካኑሪ

en: Kashmiri
am: ካሽሚሪ

en: Kurdish
am: ኩርድሽ

en: Cornish
am: ክሮንኛ

en: Latin
am: ላቲን

en: Luxembourgish
am: ሉክሰንበርግኛ

en: Lingala
am: ሊንጋላ

en: Latvian
am: ላቲቭያንኛ

en: Malagasy
am: ማላጋሲ

en: Marshallese
am: ማርሻሊዚ

en: Macedonian
am: መቄዶንኛ

en: Malayalam
am: ማላያላም

en: Mongolian
am: ሞንጎልኛ

en: Malay
am: ማሌይ

en: Maltese
am: ማልቴዝ

en: Burmese
am: በርማንኛ

en: Nepali
am: ኔፓልኛ

en: Ndonga
am: ንዶንጋ

en: Norwegian Bokmål
am: ኖርዌንኛ ቦክማል

en: Norwegian Nynorsk
am: ኖርዌንኛ ኒኦርስክ

en: Chichewa
am: ቺችዋን

en: Occitan
am: ኦሲታን

en: Oromo
am: ኦሮሚኛ

en: Oriya
am: ኦሪያ

en: Ossetian
am: ኦሴቲያን

en: Pashto
am: ፓሽቶ

en: Quechua
am: ቈቹዋ

en: Kirundi
am: ኪሩንዲ

en: Kinyarwanda
am: ኪንያሩዋንዳ

en: Sardinian
am: ሳርዲንኛ

en: Sindhi
am: ሲንድሂ

en: Northern Sami
am: ሰሜናዊ ሳሚ

en: Sango
am: ሳንጎ

en: Samoan
am: ሳሞዓኛ

en: Shona
am: ሾና

en: Albanian
am: አልባኒያኛ

en: Serbian
am: ስርብኛ

en: Swahili
am: ስዋሂሊ

en: Tamil
am: ታሚል

en: Telugu
am: ቴሉጉ

en: Tajik
am: ታጂክ

en: Thai
am: ታሂ

en: Tigrinya
am: ትግርኛ

en: Turkmen
am: ቱርክመን

en: Tagalog
am: ታጋሎግ

en: Tsonga
am: ፆንጋ

en: Tatar
am: ታታር

en: Twi
am: ተዊ

en: Tahitian
am: ታሂትኛ

en: Ukrainian
am: ዩክሬንኛ

en: Urdu
am: ዑርዱ

en: Uzbek
am: ዑዝቤክ

en: Venda
am: ቬንዳ

en: Vietnamese
am: ቪየትናምኛ

en: Wolof
am: ዎሎፍ

en: Xhosa
am: ዞሳ

en: Yiddish
am: ይድኛ

en: Yoruba
am: ዮሩባ

en: Zhuang
am: ዡአንግ

en: Zulu
am: ዙሉ

en: Plural variants
am: የቃላት ብዜት
