Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (218 entries)

en: Pages
ast: Páxines

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: Logs
ast: Rexistros

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Path
ast: Camín

en: Region
ast: Rexón

en: Display
ast: Pantalla

en: never
ast: nunca

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Host
ast: Sirvidor

en: Never
ast: Nunca

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Egypt
ast: Exiptu

en: Iran
ast: Irán

en: New Zealand
ast: Nueva Zelanda

en: Brazil
ast: Brasil

en: Paraguay
ast: Paraguái

en: Jamaica
ast: Xamaica

en: Japan
ast: Xapón

en: Libya
ast: Libia

en: Navajo
ast: Navaxo

en: Poland
ast: Polonia

en: Singapore
ast: Singapur

en: Turkey
ast: Turquía

en: Table
ast: Tabla

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Germany
ast: Alemaña

en: Afghanistan
ast: Afganistán

en: Algeria
ast: Arxelia

en: American Samoa
ast: Samoa Americana

en: Anguilla
ast: Anguila

en: Antarctica
ast: Antártida

en: Antigua and Barbuda
ast: Antigua y Barbuda

en: Argentina
ast: Arxentina

en: Azerbaijan
ast: Azerbaixán

en: Bahamas
ast: Les Bahames

en: Bahrain
ast: Baḥréin

en: Bangladesh
ast: Bangladex

en: Belarus
ast: Bielorrusia

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Benin
ast: Benín

en: Bermuda
ast: Les Bermudes

en: Bhutan
ast: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
ast: Bosnia y Herzegovina

en: Botswana
ast: Botsuana

en: Bouvet Island
ast: Islla Bouvet

en: Burkina Faso
ast: Burkina Fasu

en: Cambodia
ast: Camboya

en: Cameroon
ast: Camerún

en: Canada
ast: Canadá

en: Cayman Islands
ast: Islles Caimán

en: Central African Republic
ast: República Centroafricana

en: Christmas Island
ast: Islla Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ast: Islles Cocos

en: Comoros
ast: Comores

en: Cook Islands
ast: Islles Cook

en: Cyprus
ast: Chipre

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Djibouti
ast: Xibuti

en: Dominican Republic
ast: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
ast: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
ast: Etiopía

en: Faroe Islands
ast: Islles Feroe

en: Finland
ast: Finlandia

en: France
ast: Francia

en: French Guiana
ast: Guyana Francesa

en: French Polynesia
ast: Polinesia Francesa

en: Gabon
ast: Gabón

en: Georgia
ast: Xeorxa

en: Gibraltar
ast: Xibraltar

en: Greece
ast: Grecia

en: Greenland
ast: Groenlandia

en: Grenada
ast: Granada

en: Guadeloupe
ast: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ast: Guinea-Bisáu

en: Haiti
ast: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ast: Islles Ḥeard y McDonald

en: Honduras
ast: Hondures

en: Hungary
ast: Hungría

en: Iceland
ast: Islandia

en: Ireland
ast: Irlanda

en: Italy
ast: Italia

en: Jordan
ast: Xordania

en: Kazakhstan
ast: Kazakstán

en: Kyrgyzstan
ast: Kirguistán

en: Latvia
ast: Letonia

en: Lebanon
ast: El Líbanu

en: Lesotho
ast: Lesothu

en: Lithuania
ast: Lituania

en: Luxembourg
ast: Luxemburgu

en: Malawi
ast: Malaui

en: Malaysia
ast: Malasia

en: Mali
ast: Malí

en: Marshall Islands
ast: Islles Márxal

en: Martinique
ast: Martinica

en: Mauritius
ast: Mauriciu

en: Mexico
ast: Méxicu

en: Monaco
ast: Mónacu

en: Morocco
ast: Marruecos

en: Netherlands
ast: Países Baxos

en: New Caledonia
ast: Nueva Caledonia

en: Niger
ast: Níxer

en: Nigeria
ast: Nixeria

en: Norfolk Island
ast: Islla Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ast: Islles Marianes del Norte

en: Norway
ast: Noruega

en: Oman
ast: Omán

en: Pakistan
ast: Paquistán

en: Palau
ast: Paláu

en: Panama
ast: Panamá

en: Papua New Guinea
ast: Papúa Nueva Guinea

en: Peru
ast: Perú

en: Philippines
ast: Filipines

en: Puerto Rico
ast: Puertu Ricu

en: Romania
ast: Rumanía

en: Russia
ast: Rusia

en: Rwanda
ast: Ruanda

en: San Marino
ast: San Marín

en: Saudi Arabia
ast: Arabia Saudita

en: Seychelles
ast: Seixeles

en: Sierra Leone
ast: Sierra Lleona

en: Slovakia
ast: Eslovaquia

en: Slovenia
ast: Eslovenia

en: Solomon Islands
ast: Islles Salomón

en: South Africa
ast: Sudáfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ast: Islles Xeorxa del Sur y Sandwich del Sur

en: Spain
ast: España

en: Sudan
ast: Sudán

en: Suriname
ast: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ast: Svalbard ya Islla Jan Mayen

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switzerland
ast: Suiza

en: Syria
ast: Siria

en: Taiwan
ast: Taiwán

en: Tajikistan
ast: Taxiquistán

en: Thailand
ast: Tailandia

en: Togo
ast: Togu

en: Tokelau
ast: Tokeláu

en: Trinidad and Tobago
ast: Trinidá y Tobagu

en: Tunisia
ast: Tunicia

en: Turkmenistan
ast: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
ast: Islles Turques y Caicos

en: Ukraine
ast: Ucraína

en: United Arab Emirates
ast: Emiratos Árabes Xuníos

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: United States
ast: Estaos Xuníos d'América

en: United States Minor Outlying Islands
ast: Islles Perifériques Menores de los EE.XX.

en: Uruguay
ast: Uruguái

en: Uzbekistan
ast: Uzbequistán

en: Wallis and Futuna
ast: Wallis y Futuna

en: Yemen
ast: Yeme

en: Zimbabwe
ast: Zimbabue

en: Arabic
ast: Árabe

en: English
ast: Inglés

en: French
ast: Francés

en: Italian
ast: Italianu

en: Spanish
ast: Castellanu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Browser
ast: Restolador

en: Track
ast: Rastrexar

en: Aland Islands
ast: Islles Åland

en: Fiji
ast: Islles Fixi

en: Saint Kitts and Nevis
ast: Saint Kitts y Nevis

en: Saint Lucia
ast: Santa Llucía

en: Sao Tome and Principe
ast: Santu Tomé y Príncipe

en: French Southern Territories
ast: Tierres Australes y Antártiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ast: San Vicente y Les Granadines

en: Guernsey
ast: Guérnesei

en: Jersey
ast: Xerséi

en: British Indian Ocean Territory
ast: Territoriu Británicu del Oceánicu índicu

en: Croatia
ast: Croacia

en: Pitcairn
ast: Islles Pitcairn

en: Western Sahara
ast: El Sáḥara Occidental

en: Isle of Man
ast: Islla de Man

en: Montenegro
ast: Montenegru

en: Saint Pierre and Miquelon
ast: Saint Pierre y Miquelon

en: Saint Barthélemy
ast: San Bartuelu

en: Saint Martin (French part)
ast: Saint Martin (Parte Francesa)
