Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha5) - en to ca translation catalogue (391 entries)

en: Pages
ca: Pàgines

en: Suffix
ca: Sufix

en: Remove
ca: Elimina

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Logs
ca: Registres

en: Country
ca: País

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Label
ca: Etiqueta

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Path
ca: Camí

en: Region
ca: Regió

en: Display
ca: Visualització

en: never
ca: mai

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Paths
ca: Camins

en: User
ca: Usuari

en: Created
ca: Creat

en: Year
ca: Any

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: Not found
ca: No trobat

en: Never
ca: Mai

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Performance
ca: Rendiment

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 year
ca: 1 any

en: Range
ca: Abast

en: Month
ca: Mes

en: Software
ca: Programari

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Palestine
ca: Palestina

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: North America
ca: Amèrica del Nord

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Week
ca: Setmana

en: Day
ca: Dia

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: Role
ca: Rol

en: Users
ca: Usuaris

en: Weeks
ca: Setmanes

en: City
ca: Ciutat

en: Germany
ca: Alemanya

en: Full
ca: Complet

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: How many content items to display in "day" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "dia".

en: Period
ca: Punt

en: Hour
ca: Hora

en: Days
ca: Dies

en: Number of day's top views to display
ca: Nombre de les més vistes del dia a mostrar

en: Number of all time views to display
ca: Nombre de visualitzacions històriques a mostrar

en: Number of most recent views to display
ca: Nombre de visualitzacions més recents a mostrar

en: Hours
ca: Hores

en: Seconds
ca: Segons

en: Website
ca: Lloc web

en: Track
ca: Seguiment

en: Aland Islands
ca: Illes Åland

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Minutes
ca: Minuts

en: Apply
ca: Aplica

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Korea, Republic of
ca: Corea, República de

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República democràtica de Laos

en: Moldova, Republic of
ca: Moldàvia, República de

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Day of Month
ca: Dia del Mes

en: Day of Week
ca: Dia de la Setmana

en: Precision
ca: Precisió

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: Minified
ca: Minimitzat

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Route
ca: Ruta

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Add tracking to specific pages
ca: Afegir el seguiment a pàgines concretes

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Afar
ca: Àfar

en: Somali
ca: Somalí

en: Komi
ca: Còmic

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: 2 weeks
ca: 2 setmanes

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Display link
ca: Enllaç de visualització

en: 1 view | @count views
ca[0]: 1 vista
ca[1]: @count vistes

en: Round
ca: Arrodoneix

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node avui.

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Visitors
ca: Visitants

en: Visits
ca: Visites

en: Checkboxes
ca: Caselles de selecció

en: Filter criteria
ca: Criteris de filtratge

en: Catalan
ca: Català

en: Avestan
ca: Avesta

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Assamese
ca: Assamès

en: Aymara
ca: Aimara

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Bashkir
ca: Baixkir

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Breton
ca: Bretó

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Chechen
ca: Txetxè

en: Corsican
ca: Cors

en: Chuvash
ca: Txuvaix

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Basc

en: Irish
ca: Irlandès

en: Galician
ca: Gallec

en: Armenian
ca: Armeni

en: Interlingue
ca: Interlingüe

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Javanese
ca: Javanès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Kongo
ca: Congo

en: Kikuyu
ca: Kikuiu

en: Kannada
ca: Kannada (kanarès?)

en: Kashmiri
ca: Caixmiri

en: Kurdish
ca: Kurd

en: Cornish
ca: Còrnic

en: Latin
ca: Llatí

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Latvian
ca: Letó

en: Malagasy
ca: Malgaix

en: Marshallese
ca: Marsellès

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malayalam
ca: Malaialam

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Malay
ca: Malai

en: Maltese
ca: Maltès

en: Burmese
ca: Birmà

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Norwegian Bokmål
ca: Noruec Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
ca: Noruec Nynorsk

en: Chichewa
ca: Chewa

en: Occitan
ca: Occità

en: Pashto
ca: Paixto

en: Quechua
ca: Quètxua

en: Sardinian
ca: Sard

en: Northern Sami
ca: Sami (Nort)

en: Sango
ca: Sangoà

en: Samoan
ca: Samoà

en: Albanian
ca: Albanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkmen
ca: Turcman

en: Tagalog
ca: Tagalo

en: Tatar
ca: Tàrtar

en: Tahitian
ca: Tahitià

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Wolof
ca: Uolof

en: Xhosa
ca: Xhosà

en: Zulu
ca: Zulú

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: How many content items to display in "all time" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "històriques".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "vist recentment".

en: Today's:
ca: D'avui:

en: All time:
ca: Històrics:

en: Last viewed:
ca: Darrera visualització:

en: View pages that have recently been visited.
ca: Veure les pàgines que han estat visitades recentment.

en: View pages that have been hit frequently.
ca: Veure pàgines que s'han accedit freqüentment.

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: The number of visitors who have read the node.
ca: El número de visitant que han llegit el node.

en: The number of visitors who have read the node today.
ca: El número de visitant que han llegit el node avui.

en: Last view
ca: Darrera visualització

en: The date on which a visitor last read the node.
ca: La data en què un visitant ha llegit per darrer cop un node.

en: Saint Martin (French part)
ca: Saint Martin (part francesa)

en: All pages except those listed
ca: Totes les pàgines excepte les llistades

en: Only the listed pages
ca: Només les pàgines llistades

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Especifiqueu pàgines utilitzant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Camins d'exemple en són %blog per a la pàgina del bloc i %blog-wildcard per cada bloc personal. %front és la portada.

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: View content hits
ca: Consulta els accessos al contingut

en: Kyrgyz
ca: Kirguís

en: Lao
ca: Laosià

en: Format plural
ca: Formata el plural

en: Tracking scope
ca: Abast del seguiment

en: Allow users to customize tracking on their account page
ca: Permet als usuaris personalitzar el seguiment a la seva pàgina de compte

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
ca: Seguiment activat per defecte, els usuaris amb el permís %permission poden decidir que no se'ls segueixi

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
ca: Seguiment desactivat per defecte, els usuaris amb el permís %permission poden decidir que se'ls segueixi

en: Links and downloads
ca: Enllaços i descàrregues

en: Add to the selected roles only
ca: Afegeix només als rols seleccionats

en: Add to every role except the selected ones
ca: Afegeix a cadascun dels rols excepte els seleccionats

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
ca: Si cap dels rols no està seleccionat, tots els usuaris seran seguits. Si un usuari té algun dels rols marcats, aquest usuari serà seguit (o exclós, depenent del paràmetre de més amunt).

en: Contextual filters
ca: Filtres contextuals

en: Thousands marker
ca: Marca de milers

en: Côte d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Réunion
ca: Illa de la Reunió

en: The text of the link.
ca: El text de l'enllaç.

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Plural variants
ca: Variants en plural

en: Czechia
ca: Txèquia

en: To make sure the results are the same when switching to the other display, it is recommended to make sure the display:
ca: Per assegurar que els resultats són els mateixos en canviar a l'altra presentació, es recomana d'assegurar que la presentació:

en: Has a path.
ca: Té un camí.

en: Has the same filter criteria.
ca: Té els mateixos criteris de filtratge.

en: Has the same sort criteria.
ca: Té els mateixos criteris d'ordenació.

en: Has the same contextual filters.
ca: Té els mateixos filtres contextuals.

en: There are no path-based displays available.
ca: No hi ha cap presentació disponible amb un camí.

en: North Macedonia
ca: República de Macedònia del Nord

en: Eswatini
ca: Swazilàndia
