Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha5) - en to ml translation catalogue (225 entries)

en: Pages
ml: താളുകള്‍

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Suffix
ml: പ്രത്യയം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Social networks
ml: സോഷ്യൽ നെറ്റ്‌വർക്കുകൾ

en: Hourly
ml: മണിക്കൂറിൽ

en: Daily
ml: ദിവസേന

en: Weekly
ml: പ്രതിവാര

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Label
ml: അടയാളം

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: Path
ml: വഴി

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: never
ml: ഒരിക്കലുമില്ല

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Hostname
ml: ഹോസ്റ്റിന്റെ പേര്

en: Month
ml: മാസം

en: Egypt
ml: ഈജിപ്റ്റ്‌

en: Israel
ml: ഇസ്രേല്‍

en: Iran
ml: ഇറാന്‍

en: Tonga
ml: ടൊഗ

en: Brazil
ml: ബ്രസീല്‍

en: Jamaica
ml: ജമൈക്ക

en: Japan
ml: ജപ്പാന്‍

en: Libya
ml: ലിബിയ

en: Navajo
ml: നവജോ

en: Day
ml: ദിവസം

en: Germany
ml: ജര്‍മ്മനി

en: Afghanistan
ml: അഫ്ഘാനിസ്ഥാന്‍

en: Albania
ml: അല്ബാനിയ

en: Algeria
ml: അള്‍ജീരിയ

en: Angola
ml: അംഗോള

en: Aruba
ml: അറുബ

en: Australia
ml: ഓസ്ട്രേലിയ

en: Austria
ml: ഓസ്ട്രിയ

en: Bahamas
ml: ബഹാമാസ്

en: Bahrain
ml: ബഹറിന്‍

en: Bangladesh
ml: ബംഗ്ലാദേശ്

en: Belgium
ml: ബെല്‍ജിയം

en: Bermuda
ml: ബെര്‍മുഡ

en: Bhutan
ml: ഭുട്ടാന്‍

en: Bolivia
ml: ബോളീവിയ

en: Bulgaria
ml: ബള്‍ഗേറിയ

en: Cambodia
ml: കംബോഡിയ

en: Canada
ml: കാനഡ

en: Christmas Island
ml: ക്രിസ്മസ്‌ ഐലന്‍റ്

en: Cyprus
ml: സൈപ്രസ്

en: Denmark
ml: ഡെന്മാര്‍ക്ക്‌

en: Dominica
ml: ഡൊമിനിക്ക

en: Dominican Republic
ml: ഡൊമിനിക്കന്‍ റിപ്പബ്ലിക്ക്

en: Finland
ml: ഫിന്‍ലന്‍ഡ്‌

en: France
ml: ഫ്രാന്‍സ്‌

en: Gabon
ml: ഗാബോണ്‍

en: Ghana
ml: ഘാന

en: Greece
ml: ഗ്രീസ്

en: Greenland
ml: ഗ്രീന്‍ലാന്‍ഡ്‌

en: Guinea
ml: ഗിനിയ

en: Hungary
ml: ഹംഗറി

en: Iceland
ml: ഐസ് ലാന്‍ഡ്‌

en: India
ml: ഇന്ത്യ

en: Indonesia
ml: ഇന്തോനേഷ്യ

en: Iraq
ml: ഇറാഖ്

en: Italy
ml: ഇറ്റലി

en: Jordan
ml: ജോര്‍ദാന്‍

en: Kuwait
ml: കുവൈറ്റ്‌

en: Lebanon
ml: ലെബനോണ്‍

en: Liberia
ml: ലൈബീരിയ

en: Monaco
ml: മൊണാക്കോ

en: Morocco
ml: മൊറോക്കോ

en: Nauru
ml: നവോറു

en: Sri Lanka
ml: ശ്രീലങ്ക

en: Switzerland
ml: സ്വിറ്റ്സര്‍ലന്‍ഡ്

en: United Arab Emirates
ml: ഐക്യ അറബ് എമിറേറ്റുകൾ

en: Arabic
ml: അറബി

en: English
ml: ഇംഗ്ലീഷ്

en: French
ml: ഫ്രഞ്ച്

en: Italian
ml: ഇറ്റാലിയന്‍

en: Spanish
ml: സ്പാനിഷ്

en: Japanese
ml: ജപ്പാനീസ്

en: Korean
ml: കൊറിയന്‍

en: Track
ml: ചരണപഥം

en: Fiji
ml: ഫിജി

en: Vietnam
ml: വിയറ്റ്നാം

en: Bulgarian
ml: ബള്‍ഗേറിയന്‍

en: Croatian
ml: ക്രോഷ്യന്‍

en: Czech
ml: ചെക്ക്

en: Danish
ml: ഡാനിഷ്

en: Dutch
ml: ഡച്ച്

en: Finnish
ml: ഫിന്നിഷ്

en: German
ml: ജര്‍മ്മന്‍

en: Hungarian
ml: ഹംഗേറിയന്‍

en: Indonesian
ml: ഇന്‍ഡോനേഷ്യന്‍

en: Polish
ml: പോളിഷ്

en: Romanian
ml: റൊമാനിയന്‍

en: Russian
ml: റഷ്യന്‍

en: Slovak
ml: സ്ലോവക്

en: Swedish
ml: സ്വീഡിഷ്

en: Turkish
ml: ടര്‍ക്കിഷ്

en: Lithuanian
ml: ലിതുവാനിയന്‍

en: Route
ml: മാര്‍ഗ്ഗം

en: Montenegro
ml: മോന്റെനെഗ്രോ

en: Afar
ml: അഫാര്‍

en: Somali
ml: സോമാലി

en: Komi
ml: കോമി

en: Hindi
ml: ഹിന്ദി

en: Catalan
ml: കാറ്റലന്‍

en: Avestan
ml: അവെസ്റ്റന്‍

en: Afrikaans
ml: ആഫ്രിക്കന്‍സ്

en: Akan
ml: അകാന്‍

en: Amharic
ml: അംഹാറിക്

en: Assamese
ml: ആസാമീസ്

en: Aymara
ml: ഐമാറ

en: Azerbaijani
ml: അസര്‍ബൈജാനി

en: Bashkir
ml: ബഷ്കിര്‍

en: Belarusian
ml: ബേലാറഷ്യന്‍

en: Bihari
ml: ബീഹാറി

en: Bislama
ml: ബിസ്‌ലാമ

en: Bambara
ml: ബമ്പാറ

en: Bengali
ml: ബംഗാളി

en: Breton
ml: ബ്രെട്ടന്‍

en: Bosnian
ml: ബോസ്നിയന്‍

en: Chechen
ml: ചേച്ചന്‍

en: Chamorro
ml: ചമാറോ

en: Corsican
ml: കോര്‍സിക്കന്‍

en: Cree
ml: ക്രീ

en: Chuvash
ml: ചുവാഷ്

en: Welsh
ml: വെല്‍ഷ്

en: Ewe
ml: ഈവ്

en: Esperanto
ml: എസ്പരാന്റോ

en: Estonian
ml: ഈസ്റ്റോണിയന്‍

en: Basque
ml: ബാസ്ക്

en: Irish
ml: ഐറിഷ്

en: Galician
ml: ഗാലിഷ്യന്‍

en: Gujarati
ml: ഗുജറാത്തി

en: Manx
ml: മാങ്ക്സ്

en: Hausa
ml: ഹൌസ

en: Hiri Motu
ml: ഹിരി മോട്ടു

en: Armenian
ml: അര്‍മീനിയന്‍

en: Herero
ml: ഹെറാരോ

en: Interlingua
ml: ഇനെര്‍ട്ട്‌ലിംഗ്വ

en: Interlingue
ml: ഇന്റെര്‍ലിംഗ്വെ

en: Igbo
ml: ഇഗ്‌ബോ

en: Icelandic
ml: ഐസ്ലാന്റിക്ക്

en: Inuktitut
ml: ഇനുക്ടിടുട്ട്

en: Javanese
ml: ജാവാനീസ്

en: Georgian
ml: ജോര്‍ജിയന്‍

en: Kongo
ml: കോംഗോ

en: Kikuyu
ml: കികുയു

en: Kwanyama
ml: ക്വന്യാമ

en: Kazakh
ml: കസാഖ്

en: Kannada
ml: കന്നഡ

en: Kanuri
ml: കനുറി

en: Kashmiri
ml: കാശ്മീരി

en: Kurdish
ml: കുര്‍ദ്ദിഷ്

en: Cornish
ml: കോര്‍നിഷ്

en: Latin
ml: ലാറ്റിന്‍

en: Luxembourgish
ml: ലക്സംബര്‍ഗിഷ്

en: Lingala
ml: ലിംഗാല

en: Latvian
ml: ലാറ്റ്വിയന്‍

en: Malagasy
ml: മലഗാസി

en: Marshallese
ml: മാര്‍ഷല്ലെസ്സി

en: Macedonian
ml: മാസിഡോണിയന്‍

en: Malayalam
ml: മലയാളം

en: Mongolian
ml: മംഗോളിയന്‍

en: Malay
ml: മലയ്

en: Maltese
ml: മാള്‍ട്ടീസ്

en: Burmese
ml: ബര്‍മീസ്

en: Nepali
ml: നേപ്പാളി

en: Ndonga
ml: ഡോംഗ

en: Norwegian Bokmål
ml: നോര്‍വീജ്യന്‍ ബൊകമാല്‍

en: Norwegian Nynorsk
ml: നോര്‍വീജിയന്‍ നോര്‍സ്ക്

en: Chichewa
ml: ചിചിവെ

en: Occitan
ml: ഓസിട്ടന്‍

en: Oromo
ml: ഒറോമൊ

en: Oriya
ml: ഒറിയ

en: Ossetian
ml: ഒസ്സേഷ്യന്‍

en: Pashto
ml: പഷ്ത്തു

en: Quechua
ml: ക്വ്‌വെച്ച്വ

en: Kirundi
ml: കിറുണ്ടി

en: Kinyarwanda
ml: കിന്യാര്‍വണ്ട

en: Sardinian
ml: സാര്‍ഡിനിയന്‍

en: Sindhi
ml: സിന്ധി

en: Northern Sami
ml: നോര്‍ത്തേണ്‍ സാമി

en: Sango
ml: സാംഗോ

en: Samoan
ml: സമവോന്‍

en: Shona
ml: ഷോണ

en: Albanian
ml: അല്‍ബേനിയന്‍

en: Serbian
ml: സെര്‍ബിയന്‍

en: Swahili
ml: സ്വഹീലി

en: Tamil
ml: തമിഴ്

en: Telugu
ml: തെലുങ്ക്

en: Tajik
ml: താജിക്

en: Thai
ml: തായ്

en: Tigrinya
ml: ടിഗ്രിനിയ

en: Turkmen
ml: ടര്‍ക്ക്മെന്‍

en: Tagalog
ml: ടഗലോഗ്

en: Tsonga
ml: സോംഗ

en: Tatar
ml: ടാട്ടാര്‍

en: Twi
ml: ത്വി

en: Tahitian
ml: താഹിഷ്യന്‍

en: Ukrainian
ml: ഉക്രേനിയന്‍

en: Urdu
ml: ഉര്‍ദ്ദു

en: Uzbek
ml: ഉസ്‌ബെക്ക്

en: Venda
ml: വെണ്ട

en: Vietnamese
ml: വിയറ്റ്നാമീസ്

en: Wolof
ml: വോളോഫ്

en: Xhosa
ml: സോസ

en: Yiddish
ml: യിദ്ദിഷ്

en: Yoruba
ml: യോറുബ

en: Zhuang
ml: സ്വാങ്

en: Zulu
ml: സുളു

en: Plural variants
ml: ബഹുവചനതിന്രെ വകഭേദങ്ങൾ
