Visitors (Web Analytics) (3.0.0-alpha5) - en to mr translation catalogue (143 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Remove
mr: काढा

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Hourly
mr: ताशी

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Country
mr: देश

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: never
mr: कधीच नाही

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Total
mr: एकूण

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Year
mr: वर्ष

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: Month
mr: महिना

en: Namibia
mr: नामिबिया

en: Israel
mr: इस्राईल

en: Palestine
mr: पॅलेस्टीन

en: Iran
mr: ईराण

en: New Zealand
mr: न्यूज़ीलॅंड

en: Tonga
mr: टोंगा

en: North America
mr: उत्तर अमेरिका

en: Cuba
mr: क्यूबा

en: Brazil
mr: ब्राझील

en: Chile
mr: चिली

en: Japan
mr: जपान

en: Navajo
mr: नवाजो

en: Turkey
mr: टर्की

en: Day
mr: दिवस

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Arabic
mr: आरेबिक

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Italian
mr: इटॅलियन

en: Spanish
mr: स्पॅनिश

en: Japanese
mr: जॅपनीज

en: Korean
mr: कोरियन

en: Days
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Fiji
mr: फिजी

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Dutch
mr: डच

en: German
mr: जर्मन

en: Hungarian
mr: हंगेरियन

en: Indonesian
mr: इंडोनेशियन

en: Romanian
mr: रोमेनियन

en: Russian
mr: रशियन

en: Slovak
mr: स्लोवाक

en: Swedish
mr: स्वीडिश

en: Turkish
mr: टर्किश

en: Lithuanian
mr: लिथुनेनियन

en: Route
mr: मार्ग

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Somali
mr: सोमाली

en: Komi
mr: कॉमी

en: Hindi
mr: हिंदी

en: Bihari
mr: बिहारी

en: Bengali
mr: बेंगाली

en: Estonian
mr: एसटोनियन

en: Irish
mr: आइरिश

en: Galician
mr: गेलिशियन

en: Gujarati
mr: गुजराती

en: Armenian
mr: आर्मीनियन

en: Herero
mr: हेरेरो

en: Icelandic
mr: आइस्लॅंडिक

en: Javanese
mr: जावेनीस

en: Georgian
mr: जॉर्जियन

en: Kongo
mr: कॉँगो

en: Kazakh
mr: कॅज़ॅक

en: Kannada
mr: कन्नडा

en: Kanuri
mr: कानुरी

en: Kashmiri
mr: काश्मीरी

en: Kurdish
mr: कुर्दीश

en: Cornish
mr: कॉर्निश

en: Latin
mr: लॅटिन

en: Lingala
mr: लिँगला

en: Latvian
mr: लॅट्वियन

en: Malagasy
mr: मलागासी

en: Macedonian
mr: मसेडोनियन

en: Malayalam
mr: मल्याळम

en: Mongolian
mr: मंगोलियन

en: Burmese
mr: बर्मीज़

en: Nepali
mr: नेपाळी

en: Chichewa
mr: चिचेवा

en: Oromo
mr: ऑरोमो

en: Oriya
mr: ओरिया

en: Ossetian
mr: ओस्सेटीयान

en: Kirundi
mr: किरुंडी

en: Northern Sami
mr: नॉर्दर्न सामी

en: Sango
mr: संगो

en: Samoan
mr: सॅमोवन

en: Albanian
mr: अल्बेनियन

en: Serbian
mr: सर्बीयन

en: Swahili
mr: स्वहीली

en: Tamil
mr: तमिळ

en: Telugu
mr: तेलुगू

en: Thai
mr: थाई

en: Turkmen
mr: तुर्कमेन

en: Tahitian
mr: टहिटियन

en: Ukrainian
mr: यूक्रेनियन

en: Urdu
mr: उर्दू

en: Uzbek
mr: उझबेक

en: Yiddish
mr: यिडिश

en: Yoruba
mr: यरूबा

en: Zhuang
mr: झुआंग

en: Zulu
mr: झूलु

en: Plural variants
mr: बहुवचन रूपे
