Visitors (8.x-2.16) - en to ml translation catalogue (28 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Pages
ml: താളുകള്‍

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Comments
ml: അഭിപ്രായങ്ങൾ

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Country
ml: രാജ്യം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: never
ml: ഒരിക്കലുമില്ല

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Month
ml: മാസം

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Day
ml: ദിവസം

en: Track
ml: ചരണപഥം

en: The specified date is invalid.
ml: എഴുതിയ തീയ്യതി സാധുവല്ല.

en: Route
ml: മാര്‍ഗ്ഗം
