Visitors (8.x-2.17) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Date
bn: তারিখ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Region
bn: অঞ্চল

en: never
bn: কখনোই নয়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Year
bn: বছর

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Location
bn: অবস্থান

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Hits
bn: হিট

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা
