Visitors (8.x-2.17) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Atgerðir

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Date
is: Dagfesting

en: Settings
is: Setingar

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: Sunday
is: Sunnudag

en: Monday
is: Mánadag

en: Tuesday
is: Týsdag

en: Wednesday
is: Mikudag

en: Thursday
is: Hósdag

en: Friday
is: Fríggjadag

en: Saturday
is: Leygardag

en: Region
is: Øki

en: never
is: ongantíð

en: User
is: Brúkari

en: Year
is: Ár

en: Never
is: Ongantíð

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Visibility
is: Vísing

en: Roles
is: Leiklutir

en: Location
is: Pláss

en: Count
is: Nøgd

en: Performance
is: Orka

en: Month
is: Mánaður

en: Day
is: Dagur

en: Role
is: Leiklutur

en: Users
is: Brúkarar

en: Top pages
is: Mest vitjaðu síður

en: Recent hits
is: Nýliga vitjað

en: How many content items to display in "day" list.
is: Hvussu nógvir innihaldsliðir ið skulu vísast á listanum "Í dag".

en: Number of day's top views to display
is: Nøgd av dagsins mest vitjaðu, at vísa

en: Number of all time views to display
is: Tal á mest vitjaða yvirhøvur, at vísa

en: Number of most recent views to display
is: Nøgd av mest nýliga vitjað, at vísa

en: Track
is: Spora

en: details
is: smálutir

en: Hits
is: Rám

en: The specified date is invalid.
is: Tilskilaða dagfestingin er ógildug.

en: User activity
is: Brúkaravirksemi

en: Number of views
is: Nøgd av vitjanum

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Popular content
is: Mest vitjað

en: How many content items to display in "all time" list.
is: Hvussu nógvir innihaldsliðir ið skulu vísast á listanum "Yvirhøvur".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
is: Hvussu nógvir innihaldsliðir ið skulu vísast á listanum "nýliga vitjað".

en: Today's:
is: Í dag:

en: All time:
is: Yvirhøvur:

en: Last viewed:
is: Síðst vitjað:

en: View pages that have recently been visited.
is: Vís síður sum nýliga eru vitjaðar.

en: View pages that have been hit frequently.
is: Vís síður sum hava verið vitjaðar ofta.

en: Not restricted
is: Ikki avmarkað

en: Status message
is: Støðuboð

en: Only the listed pages
is: Einans listaðu síður

en: Restricted to certain pages
is: Avmarkað til ávísar síður
