Visitors (8.x-2.18) - en to el translation catalogue (151 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Pages
el: Σελίδες

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Version
el: Έκδοση

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Country
el: Χώρα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Path
el: Διαδρομή

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: never
el: ποτέ

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Paths
el: Διαδρομές

en: User
el: Χρήστης

en: All
el: Όλες

en: Year
el: Έτος

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Never
el: Ποτέ

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Desc
el: Φθί

en: Day
el: Ημέρα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Role
el: Ρόλος

en: Users
el: Χρήστες

en: Top pages
el: Δημοφιλέστερες σελίδες

en: Recent hits
el: Πρόσφατες επισκέψεις

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Browser
el: Περιηγητής

en: How many content items to display in "day" list.
el: Πόσα στοιχεία περιεχομένου θα εμφανίζονται στην λίστα "διαβάστηκαν σήμερα".

en: Hour
el: Ώρα

en: Number of day's top views to display
el: Μέγιστος αριθμός εμφανίσεων ανά ημέρα για προβολή

en: Number of all time views to display
el: Μέγιστος αριθμός όλων των εμφανίσεων για προβολή

en: Number of most recent views to display
el: Μέγιστος αριθμός των τελευταίων εμφανίσεων για προβολή

en: Hours
el: Ώρες

en: Track
el: Ανίχνευση

en: details
el: λεπτομέρειες

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Hits
el: Εμφανίσεις

en: The specified date is invalid.
el: Η δοθείσα ημερομηνία είναι άκυρη.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: 3 hours
el: 3 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Minified
el: Ελαχιστοποιημένο

en: User activity
el: Δραστηριότητα χρηστών

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: Route
el: Διαδρομή

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: 1 view | @count views
el[0]: 1 προβολή
el[1]: @count προβολές

en: Total views
el: Σύνολο προβολών

en: The total number of times the node has been viewed.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί ένας κόμβος.

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: The total number of times the node has been viewed today.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί σήμερα ένας κόμβος.

en: The most recent time the node has been viewed.
el: Η πιο πρόσφατη φορά που προβλήθηκε ο κόμβος.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Visitors
el: Επισκέπτες

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: How many content items to display in "all time" list.
el: Πόσα στοιχεία περιεχομένου θα εμφανίζονται στη λίστα "πάντα δημοφιλή".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
el: Πόσα στοιχεία περιεχομένου θα εμφανίζονται στη λίστα "διαβάστηκαν πρόσφατα".

en: Today's:
el: Σημερινά:

en: All time:
el: Όλες οι εμφανίσεις:

en: Last viewed:
el: Τελευταίες επισκέψεις:

en: View pages that have recently been visited.
el: Προβολή ιστοσελίδων που προσπελάστηκαν πρόσφατα.

en: View pages that have been hit frequently.
el: Προβολή ιστοσελίδων με την συχνότερη προσπέλαση.

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: View content hits
el: Προβολή επισκέψεων περιεχομένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Links and downloads
el: Σύνδεσμοι και κατεβάσματα

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: What are you tracking?
el: Τι παρακολουθείτε;

en: A single domain (default)
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου (προεπιλογή)

en: Domain: @domain
el: Όνομα χώρου: @domain

en: One domain with multiple subdomains
el: Ένα όνομα χώρου με πολλαπλά υποονόματα

en: Examples: @domains
el: Παραδείγματα: @domains

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: A single domain
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: The %field date is required.
el: Το πεδίο %field ημερομηνίας είναι απαραίτητο.

en: The %field date is invalid.
el: Το πεδίο %field ημερομηνίας δεν είναι έγκυρο.
