Visitors (8.x-2.19) - en to kn translation catalogue (69 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Operating System
kn: ಕಾರ್ಯ ವ್ಯವಸ್ಥೆ

en: Software
kn: ತಂತ್ರಾಂಶ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Browser
kn: ವೀಕ್ಷಕ

en: Bot
kn: ಬಾಟ್

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Track
kn: ಹಾಡು

en: details
kn: ವಿವರಗಳು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: The specified date is invalid.
kn: ಆರಿಸಿದ ದಿನಾಂಕ ಸೂಕ್ತವಾಗಿಲ್ಲ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: User activity
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಚಟುವಟಿಕೆ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Family
kn: ಕುಲ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Resolution
kn: ರೆಸಲ್ಯೂಶನ್
