Visitors (8.x-2.20) - en to gu translation catalogue (149 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Date
gu: તારીખ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: never
gu: ક્યારેય નહિ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: 1 year
gu: ૧ વર્ષ

en: Month
gu: મહિનો

en: Egypt
gu: ઈજિપ્ત

en: Namibia
gu: નામીબીયા

en: Israel
gu: ઇઝરાયેલ

en: Iran
gu: ઈરાન

en: New Zealand
gu: ન્યૂઝીલેન્ડ

en: Cuba
gu: ક્યૂબા

en: Brazil
gu: બ્રાઝીલ

en: Japan
gu: જાપાન

en: Libya
gu: લિબિયા

en: Poland
gu: પોલેન્ડ

en: Portugal
gu: પોર્ટુગલ

en: Singapore
gu: સિંગાપુર

en: Turkey
gu: તુર્કી

en: Day
gu: દિવસ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Role
gu: હોદો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Top pages
gu: તાજેતરની પૃષ્ઠ મુલાકાતો

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Germany
gu: જર્મની

en: Afghanistan
gu: અફઘાનિસ્તાન

en: Australia
gu: ઓસ્ટ્રેલિયા

en: Austria
gu: ઓસ્ટ્રિયા

en: Azerbaijan
gu: અઝરબૈજાન

en: Bahamas
gu: બહામાસ

en: Bahrain
gu: બેહરીન

en: Bangladesh
gu: બાંગ્લાદેશ

en: Barbados
gu: બાર્બાડોસ

en: Belarus
gu: બેલારુસ

en: Belgium
gu: બેલ્જીયમ

en: Belize
gu: બેલીઝ

en: Benin
gu: બેનિન

en: Bermuda
gu: બર્મુડા

en: Bolivia
gu: બોલિવિયા

en: Bosnia and Herzegovina
gu: બોસ્નિયા અને હર્ઝેગોવિના

en: Bulgaria
gu: બલ્ગેરિયા

en: Cameroon
gu: કૅમરૂન

en: Canada
gu: કેનેડા

en: China
gu: ચીન

en: Colombia
gu: કોલમ્બિયા

en: Finland
gu: ફિનલેન્ડ

en: France
gu: ફ્રાંસ

en: India
gu: ભારત

en: Italy
gu: ઇટાલી

en: Kazakhstan
gu: કઝાકિસ્તાન

en: Kuwait
gu: કુવૈત

en: Nepal
gu: નેપાળ

en: Netherlands
gu: નેધરલેન્ડ

en: Pakistan
gu: પાકિસ્તાન

en: Philippines
gu: ફિલિપાઇન્સ

en: Romania
gu: રોમાનિયા

en: Russia
gu: રશિયા

en: South Africa
gu: દક્ષિણ આફ્રિકા

en: Spain
gu: સ્પેઇન

en: Sri Lanka
gu: શ્રીલંકા

en: Sweden
gu: સ્વીડન

en: Switzerland
gu: સ્વિટ્ઝર્લૅન્ડ

en: Taiwan
gu: તાઇવાન

en: Tajikistan
gu: તજીકીસ્તાન

en: Tanzania
gu: તાંઝાનિયા

en: Thailand
gu: થાઇલેન્ડ

en: Turkmenistan
gu: તુર્કમેનિસ્તાન

en: Tuvalu
gu: તુવાલુ

en: Uganda
gu: યુગાન્ડા

en: United Kingdom
gu: યુનાઇટેડ કિંગડમ

en: United States
gu: યુનાઈટેડ સ્ટેટ્સ

en: Vanuatu
gu: વેનૌતા

en: Yemen
gu: યેમેન

en: Arabic
gu: અરેબિક

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: French
gu: ફ્રેન્ચ

en: Italian
gu: ઇટાલિયન

en: Spanish
gu: સ્પેનિશ

en: Japanese
gu: જાપાનીઝ

en: Korean
gu: કોરિયન

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Hour
gu: કલાક

en: Hong Kong
gu: હોંગ કોંગ

en: details
gu: વિગતો

en: The specified date is invalid.
gu: તમે આપેલી તારીખ માન્ય નથી

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Precision
gu: ચોકસાઇ

en: 1 week
gu: ૧ અઠવાડિયુ

en: Russian
gu: રશિયન

en: Route
gu: માર્ગ

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Hindi
gu: હિન્દી

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: Gujarati
gu: ગુજરાતી

en: Telugu
gu: તેલુગુ

en: Urdu
gu: ઉર્દુ

en: Today's:
gu: આજે

en: All time:
gu: સદાકાળ

en: Last viewed:
gu: છેલ્લે જોયેલું

en: Not restricted
gu: પ્રતિબંધિત નથી

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો

en: The %field date is invalid.
gu: %field તારીખ અયોગ્ય છે.

en: Plural variants
gu: બહુવચન ચલો
