Visitors (8.x-2.20) - en to he translation catalogue (504 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: Monthly
he: פעם בחודש

en: Country
he: מדינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: never
he: אף פעם

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Host
he: שם שרת

en: Never
he: אף פעם

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Count
he: כמות

en: Performance
he: ביצועים

en: 1 day
he: יום אחד

en: Month
he: חודש

en: Desc
he: יורד

en: Egypt
he: מצרים

en: Namibia
he: נמיביה

en: Israel
he: ישראל

en: Iran
he: איראן

en: New Zealand
he: ניו-זילנד

en: Tonga
he: טונגה

en: Cuba
he: קובה

en: Brazil
he: ברזיל

en: Chile
he: צ'ילה

en: Paraguay
he: פרגוואי

en: Jamaica
he: ג'מייקה

en: Japan
he: יפן

en: Libya
he: לוב

en: Navajo
he: נבחו

en: Poland
he: פולין

en: Portugal
he: פורטוגל

en: Singapore
he: סינגפור

en: Turkey
he: טורקיה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Configuration
he: הגדרות

en: Role
he: תפקיד

en: Users
he: חברי האתר

en: Referrer
he: כתובת מקור

en: Top pages
he: עמודים מובילים

en: Recent hits
he: כניסות אחרונות

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Germany
he: גרמניה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Afghanistan
he: אפגניסטן

en: Albania
he: אלבניה

en: Algeria
he: אלג'יריה

en: American Samoa
he: סמואה האמריקאית

en: Andorra
he: אנדורה

en: Angola
he: אנגולה

en: Anguilla
he: אנגווילה

en: Antarctica
he: אנטארקטיקה

en: Antigua and Barbuda
he: אנטיגואה וברבודה

en: Argentina
he: ארגנטינה

en: Armenia
he: ארמניה

en: Aruba
he: ארובה

en: Australia
he: אוסטרליה

en: Austria
he: אוסטריה

en: Azerbaijan
he: אזרבייג'ן

en: Bahamas
he: איי בהאמה

en: Bahrain
he: בחריין

en: Bangladesh
he: בנגלדש

en: Barbados
he: ברבדוס

en: Belarus
he: בלארוס

en: Belgium
he: בלגיה

en: Belize
he: בליז

en: Benin
he: בנין

en: Bermuda
he: ברמודה

en: Bhutan
he: בהוטן

en: Bolivia
he: בוליביה

en: Bosnia and Herzegovina
he: בוסניה והרצגובינה

en: Botswana
he: בוטסואנה

en: Bouvet Island
he: אי בובט

en: Bulgaria
he: בולגריה

en: Burkina Faso
he: בורקינה פאסו

en: Burundi
he: בורונדי

en: Cambodia
he: קמבודיה

en: Cameroon
he: קמרון

en: Canada
he: קנדה

en: Cayman Islands
he: איי קיימן

en: Central African Republic
he: הרפובליקה המרכז-אפריקאית

en: Chad
he: צ'אד

en: China
he: סין

en: Christmas Island
he: קיריטימטי

en: Cocos (Keeling) Islands
he: איי קוקוס (קילינג)

en: Colombia
he: קולומביה

en: Comoros
he: איי קומורו

en: Cook Islands
he: איי קוק

en: Costa Rica
he: קוסטה ריקה

en: Cyprus
he: קפריסין

en: Denmark
he: דנמרק

en: Djibouti
he: ג'יבוטי

en: Dominica
he: דומיניקה

en: Dominican Republic
he: הרפובליקה הדומיניקנית

en: Ecuador
he: אקוודור

en: El Salvador
he: אל סלוודור

en: Equatorial Guinea
he: גינאה המשוונית

en: Eritrea
he: אריתריאה

en: Estonia
he: אסטוניה

en: Ethiopia
he: אתיופיה

en: Faroe Islands
he: איי פארו

en: Finland
he: פינלנד

en: France
he: צרפת

en: French Guiana
he: גיאנה הצרפתית

en: French Polynesia
he: פולינזיה הצרפתית

en: Gabon
he: גבון

en: Gambia
he: גמביה

en: Georgia
he: גאורגיה

en: Ghana
he: גאנה

en: Gibraltar
he: גיברלטר

en: Greece
he: יוון

en: Greenland
he: גרינלנד

en: Grenada
he: גרנדה

en: Guadeloupe
he: גוואדלופ

en: Guam
he: גואם

en: Guatemala
he: גואטמלה

en: Guinea
he: גינאה

en: Guinea-Bissau
he: גינאה ביסאו

en: Guyana
he: גיאנה

en: Haiti
he: האיטי

en: Heard Island and McDonald Islands
he: האי הרד ואיי מקדונלד

en: Honduras
he: הונדורס

en: Hungary
he: הונגריה

en: Iceland
he: איסלנד

en: India
he: הודו

en: Indonesia
he: אינדונזיה

en: Iraq
he: עיראק

en: Ireland
he: אירלנד

en: Italy
he: איטליה

en: Jordan
he: ירדן

en: Kazakhstan
he: קזחסטן

en: Kiribati
he: קיריבטי

en: Kuwait
he: כווית

en: Kyrgyzstan
he: קירגיזסטן

en: Latvia
he: לטביה

en: Lebanon
he: לבנון

en: Lesotho
he: לסוטו

en: Liberia
he: ליבריה

en: Liechtenstein
he: ליכטנשטיין

en: Lithuania
he: ליטא

en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

en: Madagascar
he: מדגסקר

en: Malawi
he: מלאווי

en: Malaysia
he: מלזיה

en: Maldives
he: האיים המלדיביים

en: Mali
he: מאלי

en: Malta
he: מלטה

en: Marshall Islands
he: איי מרשל

en: Martinique
he: מרטיניק

en: Mauritania
he: מאוריטניה

en: Mauritius
he: מאוריציוס

en: Mayotte
he: מיוט

en: Mexico
he: מקסיקו

en: Monaco
he: מונאקו

en: Mongolia
he: מונגוליה

en: Montserrat
he: מונטסראט

en: Morocco
he: מרוקו

en: Mozambique
he: מוזמביק

en: Myanmar
he: מיאנמר

en: Nauru
he: נאורו

en: Nepal
he: נפאל

en: Netherlands
he: הולנד

en: New Caledonia
he: קלדוניה החדשה

en: Nicaragua
he: ניקרגואה

en: Niger
he: ניז'ר

en: Nigeria
he: ניגריה

en: Niue
he: ניואה

en: Norfolk Island
he: האי נורפוק

en: Northern Mariana Islands
he: איי מריאנה הצפוניים

en: Norway
he: נורבגיה

en: Oman
he: עומאן

en: Pakistan
he: פקיסטן

en: Palau
he: פלאו

en: Panama
he: פנמה

en: Papua New Guinea
he: פפואה גינאה החדשה

en: Peru
he: פרו

en: Philippines
he: הפיליפינים

en: Puerto Rico
he: פוארטו ריקו

en: Qatar
he: קטאר

en: Romania
he: רומניה

en: Russia
he: רוסיה

en: Rwanda
he: רואנדה

en: Samoa
he: סמואה

en: San Marino
he: סן מרינו

en: Saudi Arabia
he: ערב הסעודית

en: Senegal
he: סנגל

en: Seychelles
he: סיישל

en: Sierra Leone
he: סיירה לאונה

en: Slovakia
he: סלובקיה

en: Slovenia
he: סלובניה

en: Solomon Islands
he: איי שלמה

en: Somalia
he: סומליה

en: South Africa
he: דרום אפריקה

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
he: איי ג'ורג'יה הדרומית ואיי סנדוויץ' הדרומיים

en: Spain
he: ספרד

en: Sri Lanka
he: סרי לנקה

en: Sudan
he: סודאן

en: Suriname
he: סורינאם

en: Svalbard and Jan Mayen
he: סבאלברד ויאן מאיין

en: Sweden
he: שבדיה

en: Switzerland
he: שווייץ

en: Syria
he: סוריה

en: Taiwan
he: הרפובליקה הסינית

en: Tajikistan
he: טג'יקיסטן

en: Tanzania
he: טנזניה

en: Thailand
he: תאילנד

en: Togo
he: טוגו

en: Tokelau
he: טוקלאו

en: Trinidad and Tobago
he: טרינידד וטובגו

en: Tunisia
he: תוניסיה

en: Turkmenistan
he: טורקמניסטן

en: Turks and Caicos Islands
he: איי טרקס וקייקוס

en: Tuvalu
he: טובאלו

en: Uganda
he: אוגנדה

en: Ukraine
he: אוקראינה

en: United Arab Emirates
he: איחוד האמירויות הערביות

en: United Kingdom
he: הממלכה המאוחדת

en: United States
he: ארצות הברית

en: United States Minor Outlying Islands
he: האיים הפסיפיים של ארה"ב

en: Uruguay
he: אורוגוואי

en: Uzbekistan
he: אוזבקיסטן

en: Vanuatu
he: ונואטו

en: Venezuela
he: ונצואלה

en: Wallis and Futuna
he: ואליס ופוטונה

en: Yemen
he: תימן

en: Zambia
he: זמביה

en: Zimbabwe
he: זימבבואה

en: Arabic
he: ערבית

en: English
he: אנגלית

en: French
he: צרפתית

en: Italian
he: איטלקית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Japanese
he: יפנית

en: Korean
he: קוריאנית

en: Messages
he: מסרים

en: Browser
he: דפדפן

en: How many content items to display in "day" list.
he: כמה פריטי תוכן להציג ברשימת "יום".

en: Hour
he: שעה

en: Number of day's top views to display
he: מספר הפריטים המובילים של היום שיוצגו ברשימת "היום"

en: Number of all time views to display
he: מספר הפריטים שיוצגו ברשימת "כל הזמנים"

en: Number of most recent views to display
he: מספר הפריטים שיוצגו ברשימת "נצפו לאחרונה"

en: Visitor
he: אורח

en: Track
he: מעקב

en: Aland Islands
he: אולנד

en: Fiji
he: פיג'י

en: Hong Kong
he: הונג קונג

en: Saint Kitts and Nevis
he: סנט קיטס ונוויס

en: Saint Lucia
he: סנט לוסיה

en: Sao Tome and Principe
he: סאו טומה ופרינסיפה

en: French Southern Territories
he: טריטוריות צרפת הדרומית

en: Saint Vincent and the Grenadines
he: סנט וינסנט והגרנדינים

en: Vietnam
he: וייטנאם

en: Guernsey
he: גרנזי

en: Jersey
he: ג'רזי

en: details
he: פרטים

en: Privacy
he: פרטיות

en: The specified date is invalid.
he: התאריך שהוזן אינו תקף.

en: Apply
he: החל

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: British Indian Ocean Territory
he: הטריטוריה הבריטית באוקיינוס ההודי

en: Croatia
he: קרואטיה

en: Pitcairn
he: פיטקרן

en: Western Sahara
he: סהרה המערבית

en: Day of Month
he: יום בחודש

en: Day of Week
he: יום בשבוע

en: Precision
he: דיוק

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: Continent
he: יבשת

en: Server
he: שרת

en: Pager
he: דפדוף

en: Offset
he: היסט

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Croatian
he: קרואטית

en: Czech
he: צ'כית

en: Danish
he: דנית

en: Dutch
he: הולנדית

en: Finnish
he: פינית

en: German
he: גרמנית

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Polish
he: פולנית

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Swedish
he: שוודית

en: Turkish
he: טורקית

en: Number of views
he: מספר הצפיות

en: Lithuanian
he: ליטבאית

en: Route
he: נתיב

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Add tracking to specific pages
he: הוסף מעקב על עמודים ספציפיים

en: Isle of Man
he: האי מאן

en: Montenegro
he: מונטנגרו

en: Saint Pierre and Miquelon
he: סן פייר ומיקלון

en: Serbia
he: סרביה

en: Afar
he: אפרית

en: Somali
he: סומלית

en: Komi
he: קומי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Timor-Leste
he: מזרח טימור

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: Add tracking for specific roles
he: הוסף מעקב על תפקידים (roles) ספציפיים

en: Track translation sets as one unit
he: עקוב אחר ערכות תרגום כיחידה אחת

en: 1 view | @count views
he[0]: היבט אחד
he[1]: @count היבטים

en: Hindi
he: הינדית

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Round
he: עגל

en: Value type
he: סוג ערך

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
he: תבנית תאריך לא חוקית.

en: Total views
he: סך ההיבטים

en: The total number of times the node has been viewed.
he: סך כל מספר הפעמים שפריט התוכן נצפה.

en: Views today
he: צפיות היום

en: The total number of times the node has been viewed today.
he: סך כל הפעמים שפריט התוכן נצפה היום.

en: The most recent time the node has been viewed.
he: הפעם האחרונה שפריט התוכן נצפה.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Visitors
he: גולשים

en: Filter criteria
he: קריטריונים לסינון

en: Catalan
he: קטלונית

en: Avestan
he: אבסטית

en: Afrikaans
he: אפריקנס

en: Akan
he: אקנית

en: Amharic
he: אמהרית

en: Assamese
he: אסמס

en: Aymara
he: אימרית

en: Azerbaijani
he: אזרביג'נית

en: Bashkir
he: בשקירית

en: Belarusian
he: ביילורוסית

en: Bihari
he: ביהרית

en: Bislama
he: ביסלמית

en: Bambara
he: במברית

en: Bengali
he: בנגלית

en: Breton
he: ברטונית

en: Bosnian
he: בוסנית

en: Chechen
he: צ'צנית

en: Chamorro
he: צ'מורית

en: Corsican
he: קורסיקית

en: Cree
he: קרי

en: Chuvash
he: צ'ובשית

en: Welsh
he: וולשית

en: Ewe
he: איווית

en: Esperanto
he: אספרנטו

en: Estonian
he: אסטונית

en: Basque
he: בסקית

en: Irish
he: אירית

en: Galician
he: גליצית

en: Gujarati
he: גוג'רטית

en: Manx
he: מנקס

en: Hausa
he: הונסה

en: Hiri Motu
he: הירי מוטו

en: Armenian
he: ארמנית

en: Herero
he: הררו

en: Interlingua
he: אינטרלינגית

en: Interlingue
he: אינטרלינגו

en: Igbo
he: איגבו

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: Inuktitut
he: אינוקטיטוט

en: Javanese
he: ג'אואנית

en: Georgian
he: גו'רגית

en: Kongo
he: קונגו

en: Kikuyu
he: קיקויו

en: Kwanyama
he: קוואנאימה

en: Kazakh
he: קזקית

en: Kannada
he: קנדית

en: Kanuri
he: קנורית

en: Kashmiri
he: קשמירית

en: Kurdish
he: כורדית

en: Cornish
he: קורנית

en: Latin
he: לטינית

en: Luxembourgish
he: לוקסמבורגית

en: Lingala
he: לינגולה

en: Latvian
he: לטבית

en: Malagasy
he: מלגשית

en: Marshallese
he: מרשלית

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Malayalam
he: מלאיהלם

en: Mongolian
he: מונגולית

en: Malay
he: מלאית

en: Maltese
he: מלטית

en: Burmese
he: בורמזית

en: Nepali
he: נפלית

en: Ndonga
he: נדונגה

en: Norwegian Bokmål
he: נורבגית ספרותית

en: Norwegian Nynorsk
he: נורבגית חדשה (Nynorsk)

en: Chichewa
he: צ'יצוונית

en: Occitan
he: אוקיטנית

en: Oromo
he: אומורו

en: Oriya
he: אוריה

en: Ossetian
he: אוסטית

en: Pashto
he: פשטו

en: Quechua
he: קיוצ'ואה

en: Kirundi
he: קירונדאי

en: Kinyarwanda
he: קינירוונדה

en: Sardinian
he: סרדינית

en: Sindhi
he: סידהית

en: Northern Sami
he: צפון סמי

en: Sango
he: סנגו

en: Samoan
he: סמואית

en: Shona
he: שונה

en: Albanian
he: אלבנית

en: Serbian
he: סרבית

en: Swahili
he: סואהילית

en: Tamil
he: טמילית

en: Telugu
he: טגולו

en: Tajik
he: טגי'קית

en: Thai
he: תאית

en: Tigrinya
he: טיגרינייה

en: Turkmen
he: טורקמנית

en: Tsonga
he: צונגה

en: Tatar
he: טטרית

en: Twi
he: טווי

en: Tahitian
he: טהיטית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Urdu
he: אורדו

en: Uzbek
he: אוזבקית

en: Venda
he: וונדה

en: Vietnamese
he: וייטנמית

en: Wolof
he: וולוף

en: Xhosa
he: קסהוסה

en: Yiddish
he: אידיש

en: Yoruba
he: יורובה

en: Zhuang
he: זהונג

en: Zulu
he: זולו

en: Popular content
he: תוכן מבוקש

en: How many content items to display in "all time" list.
he: כמה פריטי תוכן להציג ברשימת "כל הזמנים".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
he: כמה פריטי תוכן להציג ברשימת "נצפו לאחרונה".

en: Today's:
he: היום:

en: All time:
he: כל הזמנים:

en: Last viewed:
he: נצפה לאחרונה:

en: View pages that have recently been visited.
he: צפה בעמודים שביקרו בהם לאחרונה.

en: View pages that have been hit frequently.
he: צפה בעמודים אשר צפו בהם בתדירות גבוהה.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Referer
he: מפנה

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: Saint Barthélemy
he: סן ברתלמי

en: Saint Martin (French part)
he: סן מרטן (החלק הצרפתי)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: All pages except those listed
he: בכל העמודים, חוץ מאלו שמופיעים ברשימה

en: Only the listed pages
he: רק בעמודים שברשימה להלן

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: ציינו עמודים תוך שימוש בנתיבים שלהם. הכניסו נתיב אחד בכל שורה. התו '*' הוא תו חופשי (wildcard). דוגמא לנתיבים הם למשל %blog  לעמוד הבלוג ו %blog-wildcard עבור בלוג אישי כלשהו. %front  הוא עבור הדף הראשי.

en: Not customizable
he: אינו ניתן להתאמה אישית

en: Restricted to certain pages
he: מוגבל לדפים מסויימים

en: Kyrgyz
he: קירגיזית

en: Māori
he: מאורי

en: Asc
he: סדר עולה

en: Contextual filters
he: מסננים תלויי הקשר

en: Curaçao
he: קוראסאו

en: Réunion
he: ראוניון

en: South Sudan
he: דרום סודאן

en: Plural variants
he: פורמט מרובה

en: Czechia
he: צ'כיה
