Visitors (Web Analytics) (8.x-2.20) - en to ur translation catalogue (178 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Pages
ur: صفحات

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Operations
ur: معاملات

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Daily
ur: روزانہ

en: Weekly
ur: ہفتہ وار

en: Monthly
ur: ماہانہ

en: Country
ur: ملک

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Region
ur: علاقہ

en: never
ur: کبھی نہیں

en: User
ur: صارف

en: Roles
ur: رولز

en: Tonga
ur: ٹونگا

en: Navajo
ur: ناواجو

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Nauru
ur: نارو

en: Arabic
ur: عربی

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Italian
ur: اطالوی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Japanese
ur: جاپانی

en: Korean
ur: کوریائی

en: Visitor
ur: وزیٹر

en: Fiji
ur: فیجی

en: The specified date is invalid.
ur: درج کردہ تاریخ غیر معقول ہے۔

en: Precision
ur: درستگی

en: Bulgarian
ur: بلغاری

en: Croatian
ur: کروشیائی

en: Czech
ur: چیک

en: Danish
ur: ڈینش

en: Dutch
ur: ڈچ

en: Finnish
ur: فنش

en: German
ur: جرمن

en: Hungarian
ur: ہنگیرین

en: Indonesian
ur: انڈونیشیائی

en: Polish
ur: پولش

en: Romanian
ur: رومی

en: Russian
ur: روسی

en: Slovak
ur: سلاواکی

en: Swedish
ur: سویڈش

en: Turkish
ur: تُرک

en: Lithuanian
ur: لیتھوانی

en: Route
ur: روٹ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Afar
ur: افار

en: Somali
ur: صومالی

en: Komi
ur: کومی

en: Hindi
ur: ھندی

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Catalan
ur: کیٹالن

en: Avestan
ur: اویسٹن

en: Afrikaans
ur: افریقی

en: Akan
ur: اکان

en: Amharic
ur: امہاری

en: Assamese
ur: اسامی

en: Aymara
ur: ایمارا

en: Azerbaijani
ur: آذربائیجانی

en: Bashkir
ur: بشکیر

en: Belarusian
ur: بيلاروسی

en: Bihari
ur: بہاری

en: Bislama
ur: بسلاما

en: Bambara
ur: بمبارا

en: Bengali
ur: بنگالی

en: Breton
ur: بریٹن

en: Bosnian
ur: بوسنوی

en: Chechen
ur: چیچن

en: Chamorro
ur: کامورو

en: Corsican
ur: کورسیکن

en: Cree
ur: کری

en: Chuvash
ur: چو واش

en: Welsh
ur: ویلش

en: Ewe
ur: ایو

en: Esperanto
ur: ایسپیرٹو

en: Estonian
ur: اسٹوني

en: Basque
ur: باسکیو

en: Irish
ur: آئیرش

en: Galician
ur: گالیشی

en: Gujarati
ur: گجراتی

en: Manx
ur: مانوی

en: Hausa
ur: ھوسا

en: Hiri Motu
ur: ہیری موٹو

en: Armenian
ur: آرمینیائی

en: Herero
ur: ہریرو

en: Interlingua
ur: انٹرلنگوی

en: Interlingue
ur: انٹرلنگو

en: Igbo
ur: ایگبو

en: Icelandic
ur: آئیس لینڈک

en: Inuktitut
ur: اینک ٹیٹوٹ

en: Javanese
ur: جاوی

en: Georgian
ur: جارجیائی

en: Kongo
ur: کونگو

en: Kikuyu
ur: کیکویو

en: Kwanyama
ur: کوانیاما

en: Kazakh
ur: قازق

en: Kannada
ur: کناڈا

en: Kanuri
ur: کانوری

en: Kashmiri
ur: کشمیری

en: Kurdish
ur: کُرد

en: Cornish
ur: کارنش

en: Latin
ur: لاطینی

en: Luxembourgish
ur: لیکزمبرگش

en: Lingala
ur: لنگالا

en: Latvian
ur: لیٹوین

en: Malagasy
ur: میلاگسی

en: Marshallese
ur: مارشیلائی

en: Macedonian
ur: میکیڈونین

en: Malayalam
ur: ملایالم

en: Mongolian
ur: منگولوی

en: Malay
ur: مالائی

en: Maltese
ur: مالٹی

en: Burmese
ur: برمی

en: Nepali
ur: نیپالی

en: Ndonga
ur: ڈونگا

en: Norwegian Bokmål
ur: نورویجینی بوکمل

en: Norwegian Nynorsk
ur: نورویجینی نینورسک

en: Chichewa
ur: چیچیوا

en: Occitan
ur: آکسیٹان

en: Oromo
ur: اورومو

en: Oriya
ur: اوریا

en: Ossetian
ur: اوسیٹیائی

en: Pashto
ur: پشتو

en: Quechua
ur: کویچوا

en: Kirundi
ur: کیرونڈی

en: Kinyarwanda
ur: کنیارونڈا

en: Sardinian
ur: سردینین

en: Sindhi
ur: سندھی

en: Northern Sami
ur: جنوبی سامی

en: Sango
ur: سانگو

en: Samoan
ur: ساموائی

en: Shona
ur: شونا

en: Albanian
ur: البانوی

en: Serbian
ur: سربیائی

en: Swahili
ur: سواھلی

en: Tamil
ur: تامل

en: Telugu
ur: تیلگو

en: Tajik
ur: تاجک

en: Thai
ur: تھائی

en: Tigrinya
ur: تگرینیہ

en: Turkmen
ur: ترکمانی

en: Tagalog
ur: تاگالوگ

en: Tsonga
ur: سونگا

en: Tatar
ur: تاتار

en: Twi
ur: ٹوی

en: Tahitian
ur: تاہیتی

en: Ukrainian
ur: یوکرینیائی

en: Urdu
ur: اردو

en: Uzbek
ur: ازبک

en: Venda
ur: ونڈا

en: Vietnamese
ur: ویتنامی

en: Wolof
ur: ولوف

en: Xhosa
ur: ژوسا

en: Yiddish
ur: یدش

en: Yoruba
ur: یوروبا

en: Zhuang
ur: ژوانگ

en: Zulu
ur: زولو

en: « First
ur: » ابتدائی

en: Plural variants
ur: جمعی مرکبات
