Visitors (8.x-2.21) - en to te translation catalogue (300 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Pages
te: పేజీలు

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Language
te: భాష

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Date
te: తేదీ

en: Hourly
te: గంటల వారీ

en: Daily
te: రోజు వారీ

en: Weekly
te: వారం వారీ

en: Monthly
te: నెల వారీ

en: Country
te: దేశం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Display
te: చూపు

en: Advanced settings
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: 1 hour
te: 1 గంట

en: Total
te: మొత్తం

en: Unknown
te: తెలియని

en: User
te: వాడుకరి

en: All
te: అన్నీ

en: Year
te: సంవత్సరం

en: To
te: ఎవరికి

en: From
te: నుండి

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Count
te: లెక్క

en: Performance
te: పనితీరు

en: 1 day
te: 1 రోజు

en: 1 year
te: 1 సంవత్సరం

en: Month
te: నెల

en: Egypt
te: ఈజిప్ట్

en: Namibia
te: నమీబియా

en: Israel
te: ఇజ్రాయిల్

en: Iran
te: ఇరాన్

en: New Zealand
te: న్యూజీలాండ్

en: Tonga
te: టోంగా

en: North America
te: ఉత్తర అమెరికా

en: Cuba
te: క్యూబా

en: Brazil
te: బ్రెజిల్

en: Chile
te: చిలీ

en: Paraguay
te: పరాగ్వే

en: Jamaica
te: జమైకా

en: Japan
te: జపాన్

en: Libya
te: లిబియా

en: Poland
te: పోలాండ్

en: Portugal
te: పోర్చుగల్

en: Singapore
te: సింగపూర్

en: Turkey
te: టర్కీ

en: Week
te: వారం

en: Day
te: రోజు

en: January
te: జనవరి

en: February
te: ఫిబ్రవరి

en: March
te: మార్చి

en: April
te: ఏప్రిల్

en: May
te: మే

en: June
te: జూన్

en: July
te: జూలై

en: August
te: ఆగష్టు

en: September
te: సెప్టెంబర్

en: October
te: అక్టోబర్

en: November
te: నవంబర్

en: December
te: డిసెంబర్

en: Role
te: పాత్ర

en: Users
te: వాడుకరులు

en: City
te: నగరం

en: Germany
te: జర్మనీ

en: Full
te: పూర్తి

en: Afghanistan
te: ఆఫ్ఘనిస్తాన్

en: Albania
te: అల్బేనియా

en: Algeria
te: అల్జీరియా

en: Angola
te: అంగోలా

en: Antarctica
te: అంటార్కిటికా

en: Antigua and Barbuda
te: ఆంటిగ్వా మరియు బార్బడా

en: Argentina
te: అర్జెంటీనా

en: Armenia
te: ఆర్మేనియా

en: Aruba
te: అరుబా

en: Australia
te: ఆస్ట్రేలియా

en: Austria
te: ఆస్ట్రియా

en: Bahamas
te: బహమాస్

en: Bahrain
te: బహరైన్

en: Bangladesh
te: బంగ్లాదేశ్

en: Barbados
te: బార్బడోస్

en: Belarus
te: బెలారస్

en: Belgium
te: బెల్జియం

en: Benin
te: బెనిన్

en: Bermuda
te: బెర్ముడా

en: Bhutan
te: భూటాన్

en: Bolivia
te: బొలీవియా

en: Bulgaria
te: బల్గేరియా

en: Burundi
te: బురూండీ

en: Cambodia
te: కాంబోడియా

en: Cameroon
te: కెమరూన్

en: Canada
te: కెనడా

en: Cayman Islands
te: కేమాన్ ఐలాండ్స్

en: Central African Republic
te: మధ్య ఆఫ్రికా గణతంత్రం

en: China
te: చైనా

en: Colombia
te: కొలంబియా

en: Costa Rica
te: కోస్టా రీకా

en: Cyprus
te: సైప్రస్

en: Denmark
te: డెన్మార్క్

en: Dominica
te: డొమినికా

en: Ecuador
te: ఈక్వెడార్

en: Ethiopia
te: ఇథియోపియా

en: Finland
te: ఫిన్లాండ్

en: France
te: ఫ్రాన్స్

en: French Guiana
te: ఫ్రెంచి గయానా

en: Gabon
te: గాబన్

en: Gambia
te: గాంబియా

en: Georgia
te: జార్జియా

en: Ghana
te: ఘనా

en: Gibraltar
te: జిబ్రాల్టర్

en: Greece
te: గ్రీస్

en: Greenland
te: గ్రీన్‌లాండ్

en: Guinea
te: గినియా

en: Guyana
te: గయానా

en: Haiti
te: హైతీ

en: Hungary
te: హంగరీ

en: Iceland
te: ఐస్‌లాండ్

en: India
te: భారతదేశం

en: Indonesia
te: ఇండోనేసియా

en: Iraq
te: ఇరాక్

en: Ireland
te: ఐర్లాండ్

en: Italy
te: ఇటలీ

en: Jordan
te: జోర్డాన్

en: Kazakhstan
te: కజకిస్తాన్

en: Kuwait
te: కువైట్

en: Kyrgyzstan
te: కిర్గిస్తాన్

en: Lebanon
te: లెబనాన్

en: Liberia
te: లైబీరియా

en: Lithuania
te: లిథుయేనియా

en: Madagascar
te: మడగాస్కర్

en: Malaysia
te: మలేషియా

en: Maldives
te: మాల్దీవులు

en: Malta
te: మాల్టా

en: Mauritius
te: మారిషస్

en: Mexico
te: మెక్సికో

en: Monaco
te: మొనాకో

en: Mongolia
te: మంగోలియా

en: Morocco
te: మొరాకో

en: Mozambique
te: మొజాంబిక్

en: Myanmar
te: మియన్మార్

en: Nauru
te: నౌరూ

en: Nepal
te: నేపాల్

en: Netherlands
te: నెదర్లాండ్స్

en: Nigeria
te: నైజీరియా

en: Norway
te: నార్వే

en: Oman
te: ఒమన్

en: Pakistan
te: పాకిస్తాన్

en: Panama
te: పనామా

en: Peru
te: పెరూ

en: Philippines
te: ఫిలిప్పీన్స్

en: Puerto Rico
te: పోర్టో రీకో

en: Qatar
te: ఖతార్

en: Romania
te: రొమేనియా

en: Russia
te: రష్యా

en: Rwanda
te: రువాండా

en: San Marino
te: సాన్ మరీనో

en: Saudi Arabia
te: సౌదీ అరేబియా

en: Senegal
te: సెనెగల్

en: Seychelles
te: సీషెల్స్

en: Slovakia
te: స్లొవేకియా

en: Slovenia
te: స్లొవేనియా

en: Somalia
te: సొమాలియా

en: South Africa
te: దక్షిణ ఆఫ్రికా

en: Spain
te: స్పెయిన్

en: Sri Lanka
te: శ్రీలంక

en: Sudan
te: సూడాన్

en: Sweden
te: స్వీడన్

en: Switzerland
te: స్విట్జర్లాండ్

en: Syria
te: సిరియా

en: Taiwan
te: తైవాన్

en: Tajikistan
te: తజకిస్తాన్

en: Tanzania
te: టాంజానియా

en: Thailand
te: థాయిలాండ్

en: Togo
te: టోగో

en: Turkmenistan
te: టుర్కుమెనిస్తాన్

en: Uganda
te: ఉగాండా

en: Ukraine
te: ఉక్రెయిన్

en: United Arab Emirates
te: యునైటెడ్ అరబ్ ఎమిరేట్స్

en: United Kingdom
te: యునైటెడ్ కింగ్‌డమ్

en: United States
te: అమెరికా సంయుక్త రాష్ట్రాలు

en: Uruguay
te: ఉరూగ్వే

en: Uzbekistan
te: ఉజ్బెకిస్తాన్

en: Venezuela
te: వెనిజులా

en: Yemen
te: యెమెన్

en: Zambia
te: జాంబియా

en: Zimbabwe
te: జింబాబ్వే

en: Arabic
te: అరబిక్

en: English
te: ఆంగ్లం

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Italian
te: ఇటాలియన్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: Japanese
te: జపనీస్

en: Chinese
te: చైనీస్

en: Korean
te: కొరియన్

en: Messages
te: సందేశాలు

en: Browser
te: విహారిణి

en: Hour
te: గంట

en: Track
te: గమనించు

en: Fiji
te: ఫిజీ

en: Saint Lucia
te: సెయింట్ లూసియా

en: Vietnam
te: వియెత్నాం

en: Jersey
te: జెర్సీ

en: details
te: వివరాలు

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Croatia
te: క్రొయేషియా

en: Western Sahara
te: పశ్చిమ సహారా

en: Precision
te: ఖచ్చితత్వం

en: 1 week
te: 1 వారం

en: Bulgarian
te: బల్గేరియన్

en: Croatian
te: క్రొయేషియన్

en: Czech
te: చెక్

en: Danish
te: డానిష్

en: Dutch
te: డచ్

en: Finnish
te: ఫీనిష్

en: German
te: జర్మన్

en: Hungarian
te: హంగేరియన్

en: Indonesian
te: ఇండోనేసియన్

en: Norwegian
te: నార్వేజియన్

en: Polish
te: పోలిష్

en: Portuguese
te: పోర్చుగీస్

en: Romanian
te: రొమేనియన్

en: Russian
te: రష్యన్

en: Slovak
te: స్లోవాక్

en: Swedish
te: స్వీడిష్

en: Turkish
te: టర్కిష్

en: Number of views
te: వీక్షణల సంఖ్య

en: Lithuanian
te: లిథుయేనియన్

en: Error message
te: పొరపాటు సందేశం

en: Serbia
te: సెర్బియా

en: Somali
te: సొమాలి

en: Warning message
te: హెచ్చరిక సందేశం

en: Decimal point
te: దశాంశ బిందువు

en: Hindi
te: హిందీ

en: - All -
te: - అన్ని -

en: Visitors
te: సందర్శకులు

en: Catalan
te: కాటలన్

en: Afrikaans
te: ఆఫ్రికాన్స్

en: Amharic
te: అమ్హారిక్

en: Assamese
te: అస్సామీస్

en: Belarusian
te: బెలారూసియన్

en: Bihari
te: బీహారీ

en: Bengali
te: బెంగాలీ

en: Breton
te: బ్రెటన్

en: Bosnian
te: బోస్నియన్

en: Chechen
te: చెచెన్

en: Cree
te: క్రీ

en: Welsh
te: వెల్ష్

en: Esperanto
te: ఎస్పరాంతో

en: Irish
te: ఐరిష్

en: Gujarati
te: గుజరాతీ

en: Armenian
te: ఆర్మేనియన్

en: Icelandic
te: ఐస్‌లాండిక్

en: Javanese
te: జావనీస్

en: Georgian
te: జార్జియన్

en: Kazakh
te: కజక్

en: Kannada
te: కన్నడ

en: Kashmiri
te: కాష్మీరీ

en: Kurdish
te: కుర్తిష్

en: Latin
te: లాటిన్

en: Lingala
te: లింగాల

en: Latvian
te: లాత్వియన్

en: Marshallese
te: మార్షలీ

en: Macedonian
te: మాసిడోనియన్

en: Malayalam
te: మలయాళం

en: Mongolian
te: మంగోలియన్

en: Malay
te: మలే

en: Maltese
te: మాల్టీస్

en: Burmese
te: బర్మీస్

en: Nepali
te: నేపాలీ

en: Oriya
te: ఒరియా

en: Sindhi
te: సింధీ

en: Albanian
te: అల్బేనియన్

en: Serbian
te: సెర్బియన్

en: Swahili
te: స్వాహిలి

en: Tamil
te: తమిళం

en: Telugu
te: తెలుగు

en: Thai
te: థాయి

en: Ukrainian
te: ఉక్రేనియన్

en: Urdu
te: ఉర్దూ

en: Uzbek
te: ఉజ్బెక్

en: Vietnamese
te: వియెత్నామీస్

en: Zulu
te: జులూ

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Status message
te: స్థితి సందేశం

en: Plural variants
te: బహువచన రూపాలు
