Visitors (8.x-2.23) - en to km translation catalogue (450 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Language
km: ភាសា

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Label
km: ស្លាក

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Region
km: តំបន់

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: never
km: កុំ​

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: All
km: ទាំងអស់

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Never
km: កុំ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Visibility
km: ភាពអាច​មើល​ឃើញ

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Count
km: រាប់

en: Performance
km: ដំណើរការ

en: Month
km: ខែ

en: Egypt
km: អេហ្ស៊ីប

en: Namibia
km: ណាមីប៊ី

en: Israel
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Iran
km: អ៊ីរ៉ង់

en: New Zealand
km: នូវែល​ហ្សេឡង់

en: Tonga
km: តុងហ្គោ

en: Cuba
km: គុយ​បា

en: Brazil
km: ប្រេស៊ីល

en: Chile
km: ឈីលី

en: Paraguay
km: ប៉ារ៉ាហ្គាយ

en: Jamaica
km: ចាម៉ៃកា

en: Japan
km: ជប៉ុន

en: Libya
km: លីបេរីយ៉ា

en: Navajo
km: ណាវាហ្សូ

en: Poland
km: ប៉ូឡូញ

en: Portugal
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Singapore
km: សាំង​ហ្គាពួរ

en: Turkey
km: ទួរគី

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: January
km: មករា

en: February
km: កុម្ភៈ

en: March
km: មីនា

en: April
km: មេសា

en: May
km: ឧសភា

en: June
km: មិថុនា

en: July
km: កក្កដា

en: August
km: សីហា

en: September
km: កញ្ញា

en: October
km: តុលា

en: November
km: វិច្ឆិកា

en: December
km: ធ្នូ

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Role
km: តួនាទី

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: Top pages
km: ទំព័រ​ពេញ​និយម

en: Recent hits
km: ការ​ចុច​ថ្មីៗ

en: Germany
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Afghanistan
km: អាហ្គានីស្ថាន

en: Albania
km: អាល់​បានី

en: Algeria
km: អាល់​ហ្សេរី

en: American Samoa
km: អាមេរិក​សាមូអា

en: Andorra
km: អង់ដូរ៉ា

en: Angola
km: អង់ហ្គោឡា

en: Anguilla
km: អង់ហ្ស៊ីឡា

en: Antarctica
km: អង់តាទីកា

en: Antigua and Barbuda
km: អង់​ទីហ្គា​ និង​បារ​ប៊ុយ​ដា

en: Argentina
km: អាហ្សង់ទីន

en: Armenia
km: អាមេនី

en: Aruba
km: អារូបា

en: Australia
km: អូស្ត្រាលី

en: Austria
km: អូទ្រីស

en: Azerbaijan
km: អាហ្ស៊ែរបៃហ្សង់

en: Bahamas
km: បាហាម៉ាស

en: Bahrain
km: បារ៉ែន

en: Bangladesh
km: បង់​ក្លាដេស

en: Barbados
km: បារបាដូស

en: Belarus
km: បេឡារុស្ស

en: Belgium
km: បែលហ្ស៊ិក

en: Belize
km: បេលីហ្ស

en: Benin
km: បេណាំង

en: Bermuda
km: ប៊េរមូដា

en: Bhutan
km: ប៊ូតាន

en: Bolivia
km: បូលីវី

en: Bosnia and Herzegovina
km: បូស្ន៊ី និង​ហឺហ្ស៊េហ្គោវីណា

en: Botswana
km: បុតស្វាណា

en: Bouvet Island
km: កោះ​ប៊ូវែ

en: Bulgaria
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Burkina Faso
km: ប៊ូរគីណាហ្វាសូ

en: Burundi
km: ប៊ូរុនឌី

en: Cambodia
km: កម្ពុជា

en: Cameroon
km: កាមេរ៉ូន

en: Canada
km: កាណាដា

en: Cayman Islands
km: កោះ​កៃម៉ាន

en: Central African Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​អាហ្វ្រិក​កណ្តាល

en: Chad
km: ឆាដ

en: China
km: ចិន

en: Christmas Island
km: កោះ​គ្រីស្តម៉ាស

en: Cocos (Keeling) Islands
km: កោះ​កូកូ​ (ឃីលីង)

en: Colombia
km: កូឡុំប៊ី

en: Comoros
km: កុំម៉ូរ៉ូស

en: Cook Islands
km: កោះ​កូក

en: Costa Rica
km: កូស្តារីកា

en: Cyprus
km: ស៊ីពរ៍

en: Denmark
km: ដាណឺម៉ាក

en: Djibouti
km: ហ្ស៊ីបូទី

en: Dominica
km: ដូមីនីកា

en: Dominican Republic
km: សាធារណ​រដ្ឋ​ដូមីនីកែន

en: Ecuador
km: អេក្វាឌ័រ

en: El Salvador
km: អែលសាល់វ៉ាឌ័រ

en: Equatorial Guinea
km: ហ្គីណេ​អេក្វាទ័រ

en: Eritrea
km: អេរីទ្រា

en: Estonia
km: អេស្តូនី

en: Ethiopia
km: អេត្យូពី

en: Faroe Islands
km: កោះ​ហ្វារ៉ូ

en: Finland
km: ហ្វាំងឡង់

en: France
km: បារាំង

en: French Guiana
km: ហ្គូអ៊ីយ៉ាណា​បារាំង

en: French Polynesia
km: ប៉ូលីនេស៊ី​បារាំង

en: Gabon
km: ហ្គាបុង

en: Gambia
km: ហ្គាំប៊ី

en: Georgia
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Ghana
km: ហ្គាណា

en: Gibraltar
km: ហ្គីប្រាល់តា

en: Greece
km: ក្រិក

en: Greenland
km: ហ្គ្រីនលែន

en: Grenada
km: ហ្គ្រីណាដា

en: Guadeloupe
km: ហ្គូអាដឺលូប៉េ

en: Guam
km: ហ្គាម

en: Guatemala
km: ហ្គាតេម៉ាឡា

en: Guinea
km: ហ្គីណេ

en: Guinea-Bissau
km: ហ្គីណេ​ប៊ីសៅ

en: Guyana
km: ហ្គីយ៉ាណា

en: Haiti
km: ហៃទី

en: Heard Island and McDonald Islands
km: កោះ​ហ៊ើដ និង​កោះ​ម៉ាក​ដូណាល់

en: Honduras
km: ហុងឌូរ៉ាស់

en: Hungary
km: ហុងគ្រី

en: Iceland
km: អ៊ីស្លង់

en: India
km: ឥណ្ឌា

en: Indonesia
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Iraq
km: អ៊ីរ៉ាក់

en: Ireland
km: អៀរឡង់

en: Italy
km: អ៊ីតាលី

en: Jordan
km: ហ្ស៊កដង់

en: Kazakhstan
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Kiribati
km: គិរិបាទី

en: Kuwait
km: គុយវ៉ែត

en: Kyrgyzstan
km: គៀរហ្គីស្តង់

en: Latvia
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Lebanon
km: លីបង់

en: Lesotho
km: ឡេសូតូ

en: Liberia
km: លីបេរីយ៉ា

en: Liechtenstein
km: លិចទេនស្តែន

en: Lithuania
km: លីទុយអានី

en: Luxembourg
km: លុច​ហ្សំបួរ

en: Madagascar
km: ម៉ាដាហ្គាស្ការ

en: Malawi
km: ម៉ាឡាវី

en: Malaysia
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maldives
km: ម៉ាល់ឌីវ

en: Mali
km: ម៉ាលី

en: Malta
km: ម៉ាល់តា

en: Marshall Islands
km: កោះ​ម៉ាស្យល

en: Martinique
km: ម៉ារទីនីគ

en: Mauritania
km: ម៉ូរីតានី

en: Mauritius
km: ម៉ូរីទុស

en: Mayotte
km: ម៉ាយុត

en: Mexico
km: ម៉ិចស៊ិក

en: Monaco
km: ម៉ូណាកូ

en: Mongolia
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Montserrat
km: ម៉ុង​សេរ៉ា

en: Morocco
km: ម៉ារ៉ុក

en: Mozambique
km: ម៉ូហ្សាំប៊ិក

en: Myanmar
km: មីយ៉ាន់ម៉ា

en: Nauru
km: ណូរុ

en: Nepal
km: នេប៉ាល់

en: Netherlands
km: ហូល្លង់

en: New Caledonia
km: នូវែល​កាលេដូនី

en: Nicaragua
km: នីការ៉ាហ្គ័រ

en: Niger
km: នីហ្សេរ

en: Nigeria
km: នីហ្សេរីយ៉ា

en: Niue
km: នីវ

en: Norfolk Island
km: កោះ​ណរហ្វក

en: Northern Mariana Islands
km: កោះ​ម៉ារៀណា​ភាគ​ខាង​ជើង

en: Norway
km: ន័រវែស

en: Oman
km: អូម៉ង់

en: Pakistan
km: ប៉ាគីស្ថាន

en: Palau
km: ប៉ាឡូ

en: Panama
km: ប៉ាណាម៉ា

en: Papua New Guinea
km: ប៉ាពូញូវហ្គីណេ

en: Peru
km: ប៉េរ៉ូ

en: Philippines
km: ហ្វីលីពីន

en: Puerto Rico
km: ព័រតូរីកូ

en: Qatar
km: កាតារ

en: Romania
km: រូម៉ានី

en: Russia
km: រុស្ស៊ី

en: Rwanda
km: រវ៉ាន់ដា

en: Samoa
km: សាមូអា

en: San Marino
km: សាន់​ម៉ារីណូ

en: Saudi Arabia
km: អារ៉ាប៊ីសាអ៊ូឌីត

en: Senegal
km: សេណេហ្គាល់

en: Seychelles
km: សីស្ហែល

en: Sierra Leone
km: សេរ៉ាឡេអូន

en: Slovakia
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenia
km: ស្លូវ៉ានី

en: Solomon Islands
km: កោះ​សូឡូម៉ូន

en: Somalia
km: សូម៉ាលី

en: South Africa
km: អាហ្វ្រិក​ខាង​ត្បូង

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
km: ហ្សកហ្ស៊ី​ខាងត្បូង​ និង​ កោះសាំងវិច​ខាង​ត្បូង

en: Spain
km: អេស្ប៉ាញ

en: Sri Lanka
km: ស្រីលង្កា

en: Sudan
km: ស៊ូដង់

en: Suriname
km: ស៊ូរីណាមី

en: Svalbard and Jan Mayen
km: ស្វាល់បាត និង​ ហ្សង់ម៉ាយេន

en: Sweden
km: ស៊ុយអែត

en: Switzerland
km: ស្វ៊ីស

en: Syria
km: ស៊ីរី

en: Taiwan
km: តៃវ៉ាន់

en: Tajikistan
km: តាហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Tanzania
km: តង់ហ្សានី

en: Thailand
km: ថៃ

en: Togo
km: តូហ្គោ

en: Tokelau
km: តូកេឡាអ៊ូ

en: Trinidad and Tobago
km: ទ្រីនីដាដ​ និង​ តូបាហ្គោ

en: Tunisia
km: ទុយណេស៊ី

en: Turkmenistan
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Turks and Caicos Islands
km: កោះ​ធឺក​ និង កៃកូស

en: Tuvalu
km: ទុវ៉ាលូ

en: Uganda
km: អ៊ូហ្គង់ដា

en: Ukraine
km: អ៊ុយក្រែន

en: United Arab Emirates
km: អារ៉ាប់​រួម

en: United Kingdom
km: ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: United States
km: សហរដ្ឋអាមេរិក

en: United States Minor Outlying Islands
km: កោះ​តូចៗ​នៅ​ជាយ​សហរដ្ឋ​អាមេរិក

en: Uruguay
km: អ៊ុយរ៉ាហ្គាយ

en: Uzbekistan
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Vanuatu
km: វ៉ានូអាទូ

en: Venezuela
km: វេណេហ្ស៊ុយអេឡា

en: Wallis and Futuna
km: វ៉ាលីស និង​ ហ៊្វូទូណា

en: Yemen
km: យេមែន

en: Zambia
km: ហ្សាំប៊ី

en: Zimbabwe
km: ហ្ស៊ីមបាវ៉េ

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: English
km: អង់គ្លេស

en: French
km: បារាំង

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: Spanish
km: អេស្ប៉ាញ

en: Japanese
km: ជប៉ុន

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុក​រក

en: How many content items to display in "day" list.
km: ចំនួន​ធាតុមាតិកា​ដើម្បី​បង្ហាញ​ក្នុង​បញ្ជី "ថ្ងៃ" ។

en: Number of day's top views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​ពេញ​និយម​ប្រចាំ​ថ្ងៃ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Number of all time views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​គ្រប់​ពេល​ទាំងអស់​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Number of most recent views to display
km: ចំនួន​ការ​មើល​ថ្មីៗ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ

en: Visitor
km: អ្នក​ទស្សនា

en: Track
km: តាមដាន​

en: Aland Islands
km: កោះ​អាឡាំង

en: Fiji
km: ហ្វីហ្ស៊ី

en: Saint Kitts and Nevis
km: សង់ឃីត និង​នេវីស​

en: Saint Lucia
km: សង់លូស៊ីយ៉ា

en: Sao Tome and Principe
km: សៅតូម និង​ព្រីនស៊ីព

en: French Southern Territories
km: អាណាចក្រ​ខាង​ត្បូង​បារាំង

en: Saint Vincent and the Grenadines
km: សង់វាំងសង់ និង​ហ្គ្រីណាឌីន

en: Vietnam
km: ​វៀតណាម​

en: Jersey
km: ចឺស៊ី

en: details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: British Indian Ocean Territory
km: អាណាចក្រ​​មហា​សមុទ្រ​ឥណ្ឌា ចក្រភព​អង់គ្លេស

en: Croatia
km: ក្រូអាត

en: Pitcairn
km: ពីតខាយរិន

en: Western Sahara
km: សាហារ៉ា​ខាងលិច

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្ការី

en: Croatian
km: ក្រូអាត

en: Czech
km: ឆេក

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Dutch
km: ហុល្លង់

en: Finnish
km: ហ្វាំងឡង់

en: German
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Polish
km: ប៉ូឡូញ

en: Romanian
km: រូម៉ានី

en: Russian
km: រុស្ស៊ី

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Swedish
km: ស៊ុយអែដ

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Number of views
km: ចំនួន​មើល​

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: Montenegro
km: ​ម៉ុងតេណេក្រូ

en: Saint Pierre and Miquelon
km: សង់ព្យែរ និង​មីីគុយអេឡុង

en: Serbia
km: ស៊ែរប៊ី

en: Afar
km: អាហ្វារ

en: Somali
km: សូម៉ាលី

en: Komi
km: កូមី

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: Timor-Leste
km: ទីម័រ

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Visitors
km: អ្នក​ទស្សនា

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Avestan
km: អាវែស្តង់

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Akan
km: អាខាន់

en: Amharic
km: អាមហារីច

en: Assamese
km: អាសាមីស

en: Aymara
km: អីម៉ារ៉ា

en: Azerbaijani
km: អាហ្ស៊ែរបែហ្សង់

en: Bashkir
km: បាសគៀរ

en: Belarusian
km: បេឡារុស្ស

en: Bihari
km: បិហារ

en: Bislama
km: បីសឡាម៉ា

en: Bambara
km: បាម្បារា

en: Bengali
km: បេន្កាលី

en: Breton
km: ប្រេតុង

en: Bosnian
km: បូស្នី

en: Chechen
km: ចេចេន

en: Chamorro
km: ចាម៉ូរ៉ូ

en: Corsican
km: កូសីកា

en: Cree
km: គ្រី

en: Chuvash
km: ចូវ៉ាស

en: Welsh
km: វែល

en: Ewe
km: អូវឹ

en: Esperanto
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Basque
km: ​​បាស្កេ

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: Galician
km: ហ្គាលីស្យាន

en: Gujarati
km: ហ្កុយ៉ារាទី

en: Manx
km: ម៉ុង

en: Hausa
km: ហូសា

en: Hiri Motu
km: ហ៊ី​រី​ម៉ូទូ

en: Armenian
km: អារមេនី

en: Herero
km: ហេរេអូ

en: Interlingua
km: អ៊ីងតឺលីងគ័រ

en: Interlingue
km: អ៊ីង​តឺ​លីងគឹ

en: Igbo
km: អ៊ីកបូ

en: Icelandic
km: អ៊ីស្លង់

en: Inuktitut
km: អ៊ីនូកទីទូត

en: Javanese
km: យ៉ាវា

en: Georgian
km: ហ្សក​ហ្ស៊ី

en: Kongo
km: កុងហ្គោ

en: Kikuyu
km: គីគូយូ

en: Kwanyama
km: ក្វាន់​យ៉ាម៉ា

en: Kazakh
km: កាហ្សាក់ស្តង់

en: Kannada
km: កិណាដា

en: Kanuri
km: កានុរី

en: Kashmiri
km: កាស្មៀរ

en: Kurdish
km: ឃឺដ

en: Cornish
km: កូនីស

en: Latin
km: ឡាតាំង

en: Luxembourgish
km: លុចហ្សំបួរ

en: Lingala
km: លីនហ្កា​ឡា

en: Latvian
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Malagasy
km: ម៉ាឡាហ្គាស៊ី

en: Marshallese
km: ម៉ា​ស្យលីស

en: Macedonian
km: ម៉ាសេដូនី

en: Malayalam
km: ម៉ាឡាយ៉ាឡាម

en: Mongolian
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Maltese
km: ម៉ាល់តា

en: Burmese
km: ភូមា

en: Nepali
km: នេប៉ាល់

en: Ndonga
km: នដុងហ្កា

en: Norwegian Bokmål
km: ន័រវែស បុកម៉ាល់

en: Norwegian Nynorsk
km: ន័រវែស នីនូស

en: Chichewa
km: ឈិចិវា

en: Occitan
km: អុកស៊ីតង់

en: Oromo
km: អូរ៉ូម៉ូ​

en: Oriya
km: អូរីយ៉ា

en: Ossetian
km: អូសសិត្យុង

en: Pashto
km: ប៉ាស្តូ

en: Quechua
km: កេទ្ជូអា

en: Kirundi
km: គីរុនឌី

en: Kinyarwanda
km: គីនយ៉ាវាន់ដា

en: Sardinian
km: សារឌីនង់

en: Sindhi
km: ​​ស៊ីន្តី

en: Northern Sami
km: សាម៉ីខាង​ជើង

en: Sango
km: សង់ហ្គោ

en: Samoan
km: សាមូអាន

en: Shona
km: សូណា

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Serbian
km: សែប៊ី

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Tamil
km: តាមីល

en: Telugu
km: តេលូហ្គូ

en: Tajik
km: តាដហ្ស៊ីគីស្តង់

en: Thai
km: ថៃ

en: Tigrinya
km: ទី​ក្រីនយ៉ា

en: Turkmen
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Tagalog
km: តាកាឡូក

en: Tsonga
km: សុងហ្កា

en: Tatar
km: តាតារ

en: Twi
km: ទ្វី

en: Tahitian
km: តាហិតង់

en: Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន

en: Urdu
km: អ៊ូ​រ្ឌូ

en: Uzbek
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: Venda
km: វង់ដា

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Wolof
km: វូឡុហ្វ

en: Xhosa
km: ឃសា

en: Yiddish
km: យីឌីហ្ស

en: Yoruba
km: យរូបា

en: Zhuang
km: ចួង

en: Zulu
km: ហ្ស៊ូលូ

en: Popular content
km: មាតិកា​ពេញនិយម

en: How many content items to display in "all time" list.
km: ចំនួន​ធាតុ​មាតិកា​ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី "គ្រប់​ពេល" ។

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
km: ចំនួន​ធាតុ​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញនៅ​ក្នុង​បញ្ជី "​បាន​មើល​ថ្មីៗ" ។

en: Today's:
km: ថ្ងៃ​នេះ​គឺ ៖

en: All time:
km: គ្រប់​ពេល​ ៖

en: Last viewed:
km: ​បាន​មើល​ចុងក្រោយ ៖

en: View pages that have recently been visited.
km: មើល​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ទស្សនា​បច្ចុប្បន្ន ។

en: View pages that have been hit frequently.
km: មើល​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ចុច​ញឹកញាប់ ។

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: The number of visitors who have read the node.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​បាន​អាន​ថ្នាំង​ ។

en: The number of visitors who have read the node today.
km: ចំនួន​អ្នក​ទស្សនា​ដែល​អាន​ថ្នាំង​ថ្ងៃ​នេះ​ ។

en: Last view
km: មើល​លើក​ចុង​ក្រោយ

en: The date on which a visitor last read the node.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ទស្សនា​អាន​ថ្នាំង​លើក​ចុង​ក្រោយ​ ។

en: Saint Barthélemy
km: ស្យង់​បាតេឡេមី

en: Saint Martin (French part)
km: សាន​ម៉ាទីន (ផ្នែក​របស់​បារាំង)

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​

en: All pages except those listed
km: ទំព័រ​ទាំង​អស់ លើក​លែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បានរាយ ។

en: Only the listed pages
km: តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ជាក់​ទំព័រ​ដោយ​ប្រើ​ផ្លួវ​របស់​ពួក​វា​ ។ បញ្ចូល​ផ្លូវ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ។ សញ្ញា​ '*' ​ជា​តួ​អក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ​ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ និង​ %blog-wildcard ​សម្រាប់​រាល់​កំណត់​ហេតុ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ​ ។

en: Not customizable
km: មិន​អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​បាន​ទេ

en: Restricted to certain pages
km: បាន​ដាក់​កម្រិត​ទៅ​​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: View content hits
km: មើល​ការ​ចុច​មាតិកា
