Visitors (8.x-2.24) - en to jv translation catalogue (178 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Pages
jv: Kācā

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Operations
jv: Operasi

en: Language
jv: Basa

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: Country
jv: Negara

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Display
jv: Tampilan

en: never
jv: ora tau

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Never
jv: Ora tahu

en: To
jv: Marang

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Count
jv: Jumlah

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Month
jv: Wulan

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Egypt
jv: Mesir

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Cuba
jv: Kuba

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Turkey
jv: Turki

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Role
jv: Parāgā

en: Users
jv: Panganggo

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Top pages
jv: Kaca paling dhuwur

en: Recent hits
jv: Hits anyar

en: Germany
jv: Jerman

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Antigua and Barbuda
jv: Antigua lan Barbuda

en: Bosnia and Herzegovina
jv: Bosnia Herzegovina

en: Cambodia
jv: Kamboja

en: Cameroon
jv: Kamerun

en: Canada
jv: Kanada

en: Dominica
jv: Dominika

en: Dominican Republic
jv: Republik Dominika

en: Ecuador
jv: Ekuador

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Guatemala
jv: Guatémala

en: Hungary
jv: Hungaria

en: Iceland
jv: Islandia

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Italy
jv: Italia

en: Lebanon
jv: Libanon

en: Liberia
jv: Libéria

en: Luxembourg
jv: Luksemburg

en: Madagascar
jv: Madagaskar

en: Maldives
jv: Maladewa

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Monaco
jv: Monako

en: Mozambique
jv: Mozambik

en: Netherlands
jv: Belanda

en: New Caledonia
jv: Kaledonia Baru

en: Nicaragua
jv: Nikaragua

en: Northern Mariana Islands
jv: Kepulauan Mariana Lor

en: Norway
jv: Norwegia

en: Papua New Guinea
jv: Papua Nugini

en: Philippines
jv: Filipina

en: Slovakia
jv: Slowakia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Syria
jv: Suriah

en: Trinidad and Tobago
jv: Trinidad lan Tobago

en: Turkmenistan
jv: Turkménistan

en: Ukraine
jv: Ukraina

en: United Arab Emirates
jv: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Uzbekistan
jv: Uzbékistan

en: Venezuela
jv: Vénézuéla

en: Wallis and Futuna
jv: Wallis lan Futuna

en: Yemen
jv: Yaman

en: Zimbabwe
jv: Zimbabwé

en: Arabic
jv: Basa Arab

en: English
jv: Basa Inggris

en: French
jv: Basa Prancis

en: Italian
jv: Basa Italia

en: Spanish
jv: Basa Spanyol

en: Japanese
jv: Basa Jepang

en: Korean
jv: Basa Korea

en: How many content items to display in "day" list.
jv: Cacahé item kontèn sing ditampilnā nang daftar "dinā".

en: Period
jv: Periode

en: Number of day's top views to display
jv: Jumlah tampilan harian paling akèh sing ditampilna

en: Number of all time views to display
jv: Jumlah total tampilan sing ditampilna

en: Number of most recent views to display
jv: Jumlah kunjungan terakhir sing ditampilaké

en: Visitor
jv: Dhayoh

en: details
jv: detil

en: Croatia
jv: Kroasia

en: Precision
jv: Ketepatan

en: Bulgarian
jv: Bulgaria

en: Croatian
jv: Kroasia

en: Danish
jv: Denmark

en: Dutch
jv: Belanda

en: Hungarian
jv: Hungaria

en: Indonesian
jv: Basa Indonesia

en: Russian
jv: Russia

en: Slovak
jv: Slowakia

en: Swedish
jv: Swedia

en: Number of views
jv: Jumlah sing nonton

en: Lithuanian
jv: Lithuania

en: Montenegro
jv: Monténégro

en: Somali
jv: Somalia

en: Timor-Leste
jv: Timor Wétan

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: 1 view | @count views
jv[0]: 1 view
jv[1]: @count view

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Views today
jv: Tampilan dinā iki

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Visitors
jv: Pengunjung

en: Catalan
jv: Katalunya

en: Javanese
jv: Basa Jawa

en: Kazakh
jv: Kazakhstan

en: Thai
jv: Thailand

en: Uzbek
jv: Uzbekistan

en: Vietnamese
jv: Vietnam

en: Popular content
jv: Konten populer

en: How many content items to display in "all time" list.
jv: Pira cacahé item konten kanggo ditampilaké marang daftar "kabèh wayah".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
jv: Pira cacahé item konten kanggo ditampilaké marang daftar "ditonton pungkasan".

en: Today's:
jv: Dinā iki:

en: All time:
jv: Kabèh wektu:

en: Last viewed:
jv: Ditonton pungkasan:

en: View pages that have recently been visited.
jv: Tampilana kaca sing paling sering didhayohi.

en: View pages that have been hit frequently.
jv: Tampilana kaca sing paling sering diklik.

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: The number of visitors who have read the node.
jv: Jumlah dhayoh sing uwis maca node.

en: The number of visitors who have read the node today.
jv: Jumlah pengunjung sing måcå node ing dinå iki.

en: Last view
jv: Nonton pungkasan

en: The date on which a visitor last read the node.
jv: Tanggal nalikā tamu terakhir maca node.

en: All pages except those listed
jv: Kabèh kaca kejaba nang daftar iki

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Not customizable
jv: Ora bisa diatur dhéwé

en: Restricted to certain pages
jv: Kewates kācā tinamtu

en: View content hits
jv: Nonton kontèn sing diklik

en: Kyrgyz
jv: Kyrgiztan

en: Asc
jv: Urut Maju
