Visitors (8.x-2.24) - en to nn translation catalogue (131 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Pages
nn: Sider

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Country
nn: Land

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Path
nn: Sti

en: never
nn: aldri

en: User
nn: Brukar

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: Never
nn: Aldri

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Performance
nn: Ytelse

en: Month
nn: Månad

en: Palestine
nn: Palestina

en: Week
nn: Veke

en: Day
nn: Dag

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Arabic
nn: Arabisk

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Hour
nn: Time

en: Track
nn: Spor

en: details
nn: detaljar

en: Apply
nn: Bruk

en: 12 hours
nn: 12 timar

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Somali
nn: Somalisk

en: Hindi
nn: Hindu

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: - All -
nn: - Alle -

en: Catalan
nn: Catalansk

en: Avestan
nn: Avestansk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Chechen
nn: Tjetjensk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Galician
nn: Galicisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kongo
nn: Kongolesisk

en: Kazakh
nn: Kasakstansk

en: Kashmiri
nn: Kashmirsk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Cornish
nn: Cornisk

en: Luxembourgish
nn: Luxemburgsk

en: Lingala
nn: Luganda

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Malay
nn: Malaysisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: Nepali
nn: Nepalesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk nynorsk

en: Ossetian
nn: Ossetisk

en: Sardinian
nn: Sardinsk

en: Northern Sami
nn: Nordsamisk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Tamil
nn: Tamilsk

en: Turkmen
nn: Turkmenisk

en: Tatar
nn: Tsonga

en: Tahitian
nn: Tahitiansk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Uzbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Transfer
nn: Overfør
