Visitors (8.x-2.25) - en to kk translation catalogue (204 entries)

en: Title
kk: Атауы

en: Pages
kk: Беттер

en: Prefix
kk: Префикс

en: Suffix
kk: Суффикс

en: Operations
kk: Операциялар

en: Language
kk: Тіл

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Date
kk: Датасы

en: Reset
kk: Ысыру

en: Daily
kk: Күн сайын

en: Weekly
kk: Апта сайын

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: Default
kk: Стандартты

en: Sunday
kk: Жексенбі

en: Monday
kk: Дүйсенбі

en: Tuesday
kk: Сейсенбі

en: Wednesday
kk: Сәрсенбі

en: Thursday
kk: Бейсенбі

en: Friday
kk: Жұма

en: Saturday
kk: Сенбі

en: Path
kk: Жол

en: Region
kk: Аумақ

en: never
kk: ешқашан

en: 1 hour
kk: 1 сағат

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: User
kk: Пайдаланушы

en: All
kk: Барлық

en: Host
kk: Хост

en: Never
kk: Ешқашан

en: To
kk: Қайда

en: From
kk: Кімнен

en: Visibility
kk: Көріну

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Count
kk: Саны

en: Performance
kk: Өнімділік

en: 1 day
kk: @count күн

en: 1 year
kk: @count жыл

en: Namibia
kk: Намибия

en: Tonga
kk: Тонга

en: Navajo
kk: Навахо

en: January
kk: Қантар

en: May
kk: Мамыр

en: Users
kk: Пайдаланушылар

en: Referrer
kk: Сілтеме көзі

en: Top pages
kk: Ең күшті беттер

en: Recent hits
kk: соңғы хиттар

en: Central African Republic
kk: Орталық Африка Республикасы

en: Nauru
kk: Науру

en: South Africa
kk: Оңтүстік Африка

en: Arabic
kk: Араб

en: English
kk: Ағылшын

en: French
kk: Француз

en: Italian
kk: Итальян

en: Spanish
kk: Испан

en: Japanese
kk: Жапон

en: Korean
kk: Корей

en: How many content items to display in "day" list.
kk: "Day" тізбегінде неше контент элементін көрсету керек.

en: Number of day's top views to display
kk: Көрсетілетін бір күндегі ең көп қараулардың саны.

en: Number of all time views to display
kk: Барлық қаралымдар саны

en: Number of most recent views to display
kk: Көрсетілетін ең соңғы қаралымдар саны

en: Visitor
kk: Кіруші

en: Track
kk: трек

en: Fiji
kk: Фиджи

en: details
kk: мәліметтер

en: 1 week
kk: @count апта

en: Bulgarian
kk: Бұлғар

en: Croatian
kk: Хорват

en: Czech
kk: Чех

en: Danish
kk: Дат

en: Dutch
kk: Голланд

en: Finnish
kk: Фин

en: German
kk: Неміс

en: Hungarian
kk: Венгерлік

en: Indonesian
kk: Индонезиялық

en: Polish
kk: Полдық

en: Romanian
kk: Румындық

en: Russian
kk: Орыс

en: Slovak
kk: Словактық

en: Swedish
kk: Шведтік

en: Turkish
kk: Түрік

en: Number of views
kk: Қарастырған саны

en: Lithuanian
kk: Литвалық

en: Afar
kk: Афаздығы

en: Somali
kk: Сомалиялық

en: Komi
kk: Коми

en: Hindi
kk: Хинди

en: Abbreviation
kk: Аббревиатура

en: Catalan
kk: Каталан

en: Avestan
kk: Авестияныңы

en: Afrikaans
kk: Африкаанс

en: Akan
kk: Акан

en: Amharic
kk: Амхар

en: Assamese
kk: Ассам

en: Aymara
kk: Аймара

en: Azerbaijani
kk: Әзірбайжан

en: Bashkir
kk: Башқұрт

en: Belarusian
kk: Белорус

en: Bihari
kk: Бихари

en: Bislama
kk: Бислама

en: Bambara
kk: Бамбара

en: Bengali
kk: Бенгал

en: Breton
kk: Бретон

en: Bosnian
kk: Босниялық

en: Chechen
kk: Шешенше

en: Chamorro
kk: Чаморро

en: Corsican
kk: Корскан

en: Cree
kk: Кри

en: Chuvash
kk: Чуваш

en: Welsh
kk: Валия

en: Ewe
kk: Эве

en: Esperanto
kk: Эсперанто

en: Estonian
kk: Эстон

en: Basque
kk: Баск

en: Irish
kk: Ирланд

en: Galician
kk: Галисия

en: Gujarati
kk: Гуджарат

en: Manx
kk: Мэнск

en: Hausa
kk: Хауса

en: Hiri Motu
kk: Хири-моту

en: Armenian
kk: Армян

en: Herero
kk: Гереро

en: Interlingua
kk: Интерлингва

en: Interlingue
kk: Интерлингве

en: Igbo
kk: Игбо

en: Icelandic
kk: Исланд

en: Inuktitut
kk: Инуктитут

en: Javanese
kk: Яван

en: Georgian
kk: Грузин

en: Kongo
kk: Конго

en: Kikuyu
kk: Кикуйю

en: Kwanyama
kk: Кваньяма

en: Kazakh
kk: Қазақ

en: Kannada
kk: Каннада

en: Kanuri
kk: Канури

en: Kashmiri
kk: Кашмир

en: Kurdish
kk: Күрд

en: Cornish
kk: Корний тілі

en: Latin
kk: Латин

en: Luxembourgish
kk: Люксембург

en: Lingala
kk: Лингала

en: Latvian
kk: Латвиялық

en: Malagasy
kk: Малагасиялық

en: Marshallese
kk: Маршаллдық

en: Macedonian
kk: Македонсиялық

en: Malayalam
kk: Малаялам

en: Mongolian
kk: Монғол

en: Malay
kk: Малай

en: Maltese
kk: Мальтиялық

en: Burmese
kk: Бирман

en: Nepali
kk: Непалдық

en: Ndonga
kk: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
kk: Норвегиялық (букмол)

en: Norwegian Nynorsk
kk: Норвегиялық (нюнорск)

en: Chichewa
kk: Чева

en: Occitan
kk: Окситандық

en: Oromo
kk: Оромо

en: Oriya
kk: Ория

en: Ossetian
kk: Осетинский

en: Pashto
kk: Пушту

en: Quechua
kk: Кечуа

en: Kirundi
kk: Кирунди тілі

en: Kinyarwanda
kk: Киньяруанд

en: Sardinian
kk: Сардин

en: Sindhi
kk: Синдхи

en: Northern Sami
kk: Солтүстік Сами

en: Sango
kk: Санго

en: Samoan
kk: Самоа

en: Shona
kk: Шона

en: Albanian
kk: Албан

en: Serbian
kk: Серб

en: Swahili
kk: Суахили

en: Tamil
kk: Тамиль

en: Telugu
kk: Телугу

en: Tajik
kk: Тәжік

en: Thai
kk: Тай

en: Tigrinya
kk: Тигринья

en: Turkmen
kk: Түркмен

en: Tagalog
kk: Тагал

en: Tsonga
kk: Тсонга

en: Tatar
kk: Татарша

en: Twi
kk: Тви

en: Tahitian
kk: Таит

en: Ukrainian
kk: Украин

en: Urdu
kk: Урду

en: Uzbek
kk: Өзбекше

en: Venda
kk: Венда

en: Vietnamese
kk: Вьетнамша

en: Wolof
kk: Волоф

en: Xhosa
kk: Коса

en: Yiddish
kk: Идиш

en: Yoruba
kk: Йоруб тілі

en: Zhuang
kk: Чжуан

en: Zulu
kk: Зулу

en: Popular content
kk: Әйгiлi контент

en: How many content items to display in "all time" list.
kk: "Бар уақыт" тізімінде неше контент көрсету керек.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
kk: "Соңғы қаралған" тізімінде неше контент элементін көрсету керек.

en: Today's:
kk: Бүгін

en: All time:
kk: Барлық уақытта:

en: Last viewed:
kk: Соңғы рет қаралды:

en: View pages that have recently been visited.
kk: Жақында қаралған беттерді көру.

en: View pages that have been hit frequently.
kk: Жиі қаралған беттерді көру.
