Visitors (8.x-2.27) - en to ug translation catalogue (106 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Pages
ug: بەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Year
ug: يىل

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Performance
ug: تور بېكەت سۈرئىتى

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Month
ug: ئاي

en: Egypt
ug: مىسىر

en: Israel
ug: ئىسرائىلىيە

en: Iran
ug: ئىران

en: Tonga
ug: تونگا

en: Cuba
ug: كۇبا

en: Brazil
ug: بىرازىلىيە

en: Chile
ug: چىلى

en: Japan
ug: ياپون

en: Libya
ug: لىبىيە

en: Turkey
ug: تۈركىيە

en: Day
ug: كۈن

en: January
ug: يانۋار

en: February
ug: فېۋرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرېل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيۇن

en: July
ug: ئىيۇل

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سېنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دېكابىر

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Recent hits
ug: ئاۋات تېمىلار

en: Full
ug: تولۇق

en: Canada
ug: كانادا

en: China
ug: جوڭگو

en: Arabic
ug: ئەرەپچە

en: French
ug: فرانسۇز تىلى

en: Italian
ug: ئىتالىيە تىلى

en: Spanish
ug: ئىسپان تىلى

en: Japanese
ug: ياپون تىلى

en: Korean
ug: كورىيە تىلى

en: Visitor
ug: سەيياھ

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: Bulgarian
ug: بولعارچە

en: Croatian
ug: كرودىيە تىلى

en: Czech
ug: چح تىلى

en: Danish
ug: دانىيەچە

en: Finnish
ug: فنلاندىيە تىلى

en: German
ug: گرمانچە

en: Hungarian
ug: ۋنگىر تىلى

en: Indonesian
ug: ھىندونىزىيە تىلى

en: Polish
ug: پولەكچە

en: Russian
ug: رۇس تىلى

en: Swedish
ug: شىۋىت

en: Turkish
ug: تۈرك تىلى

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Hindi
ug: ھىندى تىلى

en: Visitors
ug: زىيارەتچىلەر

en: Catalan
ug: كاتالان

en: Azerbaijani
ug: ئەزەربەيجانچە

en: Bashkir
ug: باشقىرتچە

en: Belarusian
ug: بلورۇسچە

en: Bengali
ug: بنگالچە

en: Bosnian
ug: بوسنىيەچە

en: Chechen
ug: چچنچە

en: Chuvash
ug: چۇۋاش

en: Esperanto
ug: دۇنيا تىلى

en: Estonian
ug: ئستونىيە تىلى

en: Basque
ug: باسك تىلى

en: Irish
ug: ئىرلاندىيە تىلى

en: Armenian
ug: ئەرمىنىيە تىلى

en: Kazakh
ug: قازاق تىلى

en: Kashmiri
ug: كەشمىر تىلى

en: Kurdish
ug: كورد تىلى

en: Latin
ug: لاتىن تىلى

en: Mongolian
ug: موڭغول تىلى

en: Pashto
ug: پاشتوچە

en: Tajik
ug: تاجىك تىلى

en: Turkmen
ug: تۇركمەن تىلى

en: Tatar
ug: تاتار تىلى

en: Urdu
ug: ئوردو تىلى

en: Uzbek
ug: ئۆزبېك تىلى

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: Kyrgyz
ug: قىرغىز تىلى

en: Uyghur
ug: ئۇيغۇرچە
