Visitors (Web Analytics) (8.x-2.31) - en to de translation catalogue (506 entries)

en: Title
de: Titel

en: Pages
de: Seiten

en: Prefix
de: Präfix

en: Operations
de: Aktionen

en: Language
de: Sprache

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Hourly
de: Stündlich

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Times
de: Zeiten

en: Path
de: Pfad

en: Display
de: Anzeige

en: never
de: nie

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Total
de: Gesamt

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: table
de: Tabelle

en: All
de: Alle

en: Year
de: Jahr

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Never
de: Nie

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Roles
de: Rollen

en: Count
de: Anzahl

en: Performance
de: Leistung

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: Range
de: Bereich

en: Month
de: Monat

en: Model
de: Modell

en: Operating System
de: Betriebssystem

en: Desc
de: Absteigend

en: Egypt
de: Ägypten

en: Palestine
de: Palästina

en: New Zealand
de: Neuseeland

en: North America
de: Nordamerika

en: Cuba
de: Kuba

en: Brazil
de: Brasilien

en: Jamaica
de: Jamaika

en: Libya
de: Libyen

en: Poland
de: Polen

en: Singapore
de: Singapur

en: Turkey
de: Türkei

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Role
de: Rolle

en: Users
de: Benutzer

en: Top pages
de: Wichtigste Seiten

en: Recent hits
de: Neueste Aufrufe

en: IP
de: IP-Adresse

en: Flag
de: Kennzeichnung

en: City
de: Stadt

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Germany
de: Deutschland

en: Sort by
de: Sortierung

en: Full
de: Vollständig

en: Albania
de: Albanien

en: Algeria
de: Algerien

en: American Samoa
de: Amerikanisch-Samoa

en: Antarctica
de: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
de: Antigua und Barbuda

en: Argentina
de: Argentinien

en: Armenia
de: Armenien

en: Australia
de: Australien

en: Austria
de: Österreich

en: Azerbaijan
de: Aserbaidschan

en: Bangladesh
de: Bangladesch

en: Belarus
de: Weißrussland

en: Belgium
de: Belgien

en: Bolivia
de: Bolivien

en: Bosnia and Herzegovina
de: Bosnien und Herzegowina

en: Bouvet Island
de: Bouvetinsel

en: Bulgaria
de: Bulgarien

en: Cambodia
de: Kambodscha

en: Cameroon
de: Kamerun

en: Canada
de: Kanada

en: Cayman Islands
de: Kaimaninseln

en: Central African Republic
de: Zentralafrikanische Republik

en: Chad
de: Tschad

en: Christmas Island
de: Weihnachtsinsel

en: Cocos (Keeling) Islands
de: Kokosinseln

en: Colombia
de: Kolumbien

en: Comoros
de: Komoren

en: Congo
de: Kongo

en: Cook Islands
de: Cookinseln

en: Cyprus
de: Zypern

en: Denmark
de: Dänemark

en: Djibouti
de: Dschibuti

en: Dominican Republic
de: Dominikanische Republik

en: Ecuador
de: Equador

en: Equatorial Guinea
de: Äquatorialguinea

en: Estonia
de: Estland

en: Ethiopia
de: Äthiopien

en: Faroe Islands
de: Färöer

en: Finland
de: Finnland

en: France
de: Frankreich

en: French Guiana
de: Französisch-Guayana

en: French Polynesia
de: Französisch-Polynesien

en: Gabon
de: Gabun

en: Georgia
de: Georgien

en: Greece
de: Griechenland

en: Greenland
de: Grönland

en: Heard Island and McDonald Islands
de: Heard und McDonaldinseln

en: Hungary
de: Ungarn

en: Iceland
de: Island

en: India
de: Indien

en: Indonesia
de: Indonesien

en: Iraq
de: Irak

en: Ireland
de: Irland

en: Italy
de: Italien

en: Jordan
de: Jordanien

en: Kazakhstan
de: Kasachstan

en: Kyrgyzstan
de: Kirgisistan

en: Latvia
de: Lettland

en: Lebanon
de: Libanon

en: Lithuania
de: Litauen

en: Luxembourg
de: Luxemburg

en: Madagascar
de: Madagaskar

en: Maldives
de: Malediven

en: Marshall Islands
de: Marshallinseln

en: Mauritania
de: Mauretanien

en: Mexico
de: Mexiko

en: Mongolia
de: Mongolei

en: Morocco
de: Marokko

en: Mozambique
de: Mosambik

en: Netherlands
de: Niederlande

en: New Caledonia
de: Neukaledonien

en: Norfolk Island
de: Norfolkinsel

en: Northern Mariana Islands
de: Nördliche Marianen

en: Norway
de: Norwegen

en: Papua New Guinea
de: Papua-Neuguinea

en: Philippines
de: Philippinen

en: Qatar
de: Katar

en: Romania
de: Rumänien

en: Russia
de: Russland

en: Rwanda
de: Ruanda

en: Saudi Arabia
de: Saudi-Arabien

en: Seychelles
de: Seychellen

en: Slovakia
de: Slowakei

en: Slovenia
de: Slowenien

en: Solomon Islands
de: Salomonen

en: South Africa
de: Südafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
de: Südgeorgien und die Südlichen Sandwichinseln

en: Spain
de: Spanien

en: Suriname
de: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
de: Spitzbergen und Jan Mayen

en: Sweden
de: Schweden

en: Switzerland
de: Schweiz

en: Syria
de: Syrien

en: Tajikistan
de: Tadschikistan

en: Tanzania
de: Tansania

en: Trinidad and Tobago
de: Trinidad und Tobago

en: Tunisia
de: Tunesien

en: Turks and Caicos Islands
de: Turks- und Caicosinseln

en: United Arab Emirates
de: Vereinigte Arabische Emirate

en: United Kingdom
de: Vereinigtes Königreich

en: United States
de: Vereinigte Staaten

en: Uzbekistan
de: Usbekistan

en: Wallis and Futuna
de: Wallis und Futuna

en: Yemen
de: Jemen

en: Zambia
de: Sambia

en: Zimbabwe
de: Simbabwe

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Chinese
de: Chinesisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Browser
de: Internet-Browser

en: How many content items to display in "day" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der Tages-Liste erscheinen soll.

en: Period
de: Periode

en: Hour
de: Stunde

en: Configurations
de: Konfigurationen

en: Number of day's top views to display
de: Anzahl der häufigsten Aufrufe des Tages, die angezeigt werden sollen

en: Number of all time views to display
de: Anzahl der häufigsten Aufrufe insgesamt, die angezeigt werden sollen

en: Number of most recent views to display
de: Anzahl der neuesten Aufrufe, die angezeigt werden sollen

en: Visitor
de: Besucher

en: Engine
de: Speichersubsystem

en: Track
de: Beiträge

en: All pages
de: Alle Seiten

en: Aland Islands
de: Åland

en: Brunei Darussalam
de: Sultanat Brunei Darussalam

en: Fiji
de: Fidschi

en: Hong Kong
de: Hongkong

en: Saint Kitts and Nevis
de: St. Kitts und Nevis

en: Saint Lucia
de: St. Lucia

en: Sao Tome and Principe
de: São Tomé und Príncipe

en: French Southern Territories
de: Französische Süd- und Antarktisgebiete

en: Saint Vincent and the Grenadines
de: St. Vincent und die Grenadinen

en: details
de: Details

en: User Agent
de: User-Agent

en: Apply
de: Anwenden

en: 3 hours
de: 3 Stunden

en: 6 hours
de: 6 Stunden

en: British Indian Ocean Territory
de: Britisches Territorium im Indischen Ozean

en: Croatia
de: Kroatien

en: Korea, Republic of
de: Korea, Republik

en: Lao People's Democratic Republic
de: Laos, Demokratische Volksrepublik

en: Moldova, Republic of
de: Republik Moldau

en: Western Sahara
de: Westsahara

en: Show flag
de: Fahne anzeigen

en: Day of Month
de: Monatstag

en: Day of Week
de: Wochentag

en: Precision
de: Genauigkeit

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Continent
de: Kontinent

en: Minified
de: Minimiert

en: Brand
de: Marke

en: 3 days
de: 3 Tage

en: 12 hours
de: 12 Stunden

en: Miscellaneous
de: Diverses

en: Pager
de: Seitennavigation

en: Offset
de: Versatz

en: Falkland Islands (Malvinas)
de: Falklandinseln (Malwinen)

en: Bulgarian
de: Bulgarisch

en: Croatian
de: Kroatisch

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Portuguese
de: Portugiesisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Slovak
de: Slowakisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Number of views
de: Anzahl der Seitenaufrufe

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: 2 days
de: 2 Tage

en: chart
de: Diagramm

en: Add tracking to specific pages
de: Das Tracking zu bestimmten Seiten hinzufügen

en: Analytics
de: Analysen

en: Saint Pierre and Miquelon
de: Saint-Pierre und Miquelon

en: Serbia
de: Serbien

en: Somali
de: Somalisch

en: Timor-Leste
de: Osttimor

en: Decimal point
de: Dezimalpunkt

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Locations
de: Orte

en: Add tracking for specific roles
de: Das Tracking nur für bestimmte Rollen hinzufügen

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
de: Benutzer werden standardmäßig verfolgt, können dies aber abschalten.

en: Enable user tracking
de: Verfolgen von Benutzern aktivieren

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
de: Die Benutzer werden standardmäßig <em>nicht</em> verfolgt, können dies aber einschalten.

en: 1 view | @count views
de[0]: 1 Aufruf
de[1]: @count Aufrufe

en: Resolution
de: Auflösung (Grösse)

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: Europe
de: Europa

en: Africa
de: Afrika

en: Abbreviation
de: Abkürzung

en: Round
de: Runden

en: Value type
de: Werttyp

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
de: Ein Datum in einem maschinenlesbaren Format. JJJJ-MM-TT HH:MM:SS ist bevorzugt.

en: Invalid date format.
de: Ungültiges Datumsformat.

en: Total views
de: Seitenansichten gesamt

en: The total number of times the node has been viewed.
de: Dies zeigt die Anzahl an, wie oft ein Beitrag insgesamt gelesen wurde.

en: Views today
de: Heutige Seitenansichten

en: The total number of times the node has been viewed today.
de: Dies zeigt die Anzahl an, wie oft ein Beitrag heute gelesen wurde.

en: The most recent time the node has been viewed.
de: Der letzte Zeitpunkt zu dem der Beitrag gelesen wurde.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Visitors
de: Besucher

en: Filter criteria
de: Filterkriterien

en: Catalan
de: Katalonisch

en: Avestan
de: Avestisch

en: Amharic
de: Amharisch

en: Assamese
de: Assami

en: Azerbaijani
de: Azerbaijan

en: Bashkir
de: Baschkirisch

en: Belarusian
de: Weißrussisch

en: Bengali
de: Bengalisch

en: Breton
de: Bretonisch

en: Bosnian
de: Bosnisch

en: Chechen
de: Tschetschenisch

en: Corsican
de: Korsisch

en: Chuvash
de: Tschuwaschisch

en: Welsh
de: Walisisch

en: Ewe
de: Ewe-Sprache

en: Estonian
de: Estnisch

en: Basque
de: Baskisch

en: Irish
de: Irisch

en: Galician
de: Galicisch

en: Gujarati
de: Gudscharati

en: Hausa
de: Haussa-Sprache

en: Hiri Motu
de: Hiri-Motu

en: Armenian
de: Armenisch

en: Herero
de: Herero-Sprache

en: Icelandic
de: Isländisch

en: Javanese
de: Javanisch

en: Georgian
de: Georgisch

en: Kazakh
de: Kasachisch

en: Kannada
de: Kanaresisch

en: Kashmiri
de: Kaschmiri

en: Kurdish
de: Kurdisch

en: Cornish
de: Kornisch

en: Latin
de: Latein

en: Luxembourgish
de: Luxemburgisch

en: Latvian
de: Lettisch

en: Malagasy
de: Madagassisch

en: Marshallese
de: Marschallesisch

en: Macedonian
de: Mazedonisch

en: Mongolian
de: Mongolisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Maltese
de: Maltesisch

en: Burmese
de: Burmesisch

en: Nepali
de: Nepalesisch

en: Norwegian Bokmål
de: Norwegisch (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
de: Norwegisch (Nynorsk)

en: Occitan
de: Okzitanisch

en: Ossetian
de: Ossetisch

en: Pashto
de: Paschtu

en: Sardinian
de: Sardisch

en: Northern Sami
de: Nord-Samisch

en: Sango
de: Sango-Sprache

en: Samoan
de: Samoanisch

en: Albanian
de: Albanisch

en: Serbian
de: Serbisch

en: Swahili
de: Suaheli

en: Tamil
de: Tamilisch

en: Tajik
de: Tadschikisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Tigrinya
de: Tigrinja-Sprache

en: Turkmen
de: Turkmenisch

en: Tsonga
de: Tsonga-Sprache

en: Tatar
de: Tatarisch

en: Tahitian
de: Tahitianisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Uzbek
de: Usbekisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Yiddish
de: Jiddisch

en: Popular content
de: Beliebte Inhalte

en: How many content items to display in "all time" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der „Insgesamt“-Liste erscheinen soll.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
de: Die Anzahl der Einträge, die in der „Zuletzt angezeigt“-Liste erscheinen soll.

en: Today's:
de: Heute:

en: All time:
de: Insgesamt:

en: Last viewed:
de: Zuletzt angezeigt:

en: View pages that have recently been visited.
de: Zeigt die Seiten an, die vor kurzem besucht worden sind.

en: View pages that have been hit frequently.
de: Zeigt die Seiten an, die am häufigsten besucht wurden.

en: Show icon
de: Symbol anzeigen

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Referrers
de: Referrer

en: Hosts
de: Rechner

en: Discard visitors logs older than
de: Besucherprotokolle verwerfen, die älter sind als

en: Older visitors log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
de: Ältere Einträge des Besucher-Protokolls (einschließlich REFERRER-Statistiken) werden automatisch verworfen. (Erfordert eine korrekt konfigurierten <a href="@cron">Cron-Wartungsaufgabe</a>.)

en: Visitors settings
de: Besucher-Einstellungen

en: Configure visitors settings.
de: Besucher-Einstellungen konfigurieren.

en: View pages count per host.
de: Seitenzähler pro Rechner aufrufen

en: Network
de: Netzwerk

en: Referer
de: Referrer

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
de: Es ist ein Fehler bei der Ausführung von %error_operation aufgetreten mit den Argumenten: @arguments

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Not restricted
de: Uneingeschränkt

en: The number of visitors who have read the node.
de: Die Anzahl der Besucher, die diesen Beitrag gelesen haben.

en: The number of visitors who have read the node today.
de: Die Anzahl der Besucher, die diesen Beitrag heute gelesen haben.

en: Last view
de: Letzter Aufruf

en: The date on which a visitor last read the node.
de: Das Datum, an dem zuletzt ein Besucher den Beitrag gelesen hat.

en: Saint Barthélemy
de: Saint-Barthélemy

en: Saint Martin (French part)
de: Saint-Martin

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Restricted to certain pages
de: Auf bestimmte Seiten eingeschränkt

en: View content hits
de: Inhaltsaufrufe sehen

en: The name of the country.
de: Der Name des Landes.

en: Virgin Islands, British
de: Britische Jungferninseln

en: View referer list.
de: Referentenliste anzeigen.

en: Kyrgyz
de: Kirgisisch

en: Abkhaz
de: Abchasisch

en: Avaric
de: Awarisch

en: Divehi
de: Dhivehi

en: Faroese
de: Färöisch

en: Fijian
de: Fidschi

en: Scottish Gaelic
de: Schottisches Gälisch

en: Lao
de: Laotisch

en: Sinhalese
de: Singhalesisch

en: Sundanese
de: Sundanesisch

en: Tswana
de: Setswana

en: Walloon
de: Wallonisch

en: Māori
de: Maori

en: Internal pages
de: Interne Seiten

en: External pages
de: Externe Seiten

en: Default (@default)
de: Standard (@default)

en: Asia
de: Asien

en: South America
de: Südamerika

en: Romansh
de: Rätoromanisch

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Format plural
de: Format Plural

en: Tracking scope
de: Tracking-Anwendungsbereich

en: Allow users to customize tracking on their account page
de: Benutzern ermöglichen, das Tracking auf ihrer Benutzerkontoseite anzupassen

en: No customization allowed
de: Keine Anpassung erlaubt

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
de: Das Tracking ist standardmäßig aktiviert, Benutzer mit der Berechtigung %permission können es abschalten

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
de: Das Tracking ist standardmäßig deaktiviert, Benutzer mit der Berechtigung %permission können es einschalten

en: Links and downloads
de: Links und Downloads

en: Opt-in or out of tracking
de: Tracking wahlweise an- oder abschalten

en: Add to the selected roles only
de: Nur zu den ausgewählten Rollen hinzufügen.

en: Add to every role except the selected ones
de: Zu allen Rollen hinzufügen, außer zu den ausgewählten Rollen

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
de: Sollte keine Rolle ausgewählt sein, werden alle Benutzer getrackt. Ein Benutzer wird getrackt, wenn er Mitglied in einer der aktivierten Rollen ist (oder ausgenommen, abhängig von der obigen Einstellung).

en: All pages with exceptions
de: Alle Seiten mit Ausnahmen

en: Oceania
de: Ozeanien

en: Western Frisian
de: Westfriesisch

en: Tonga (Tonga Islands)
de: Tonga (Tonga Inseln)

en: Contextual filters
de: Kontextfilter

en: Device
de: Gerät

en: Thousands marker
de: Tausender Trennzeichen

en: Device Model
de: Gerätemodell

en: Côte d'Ivoire
de: Elfenbeinküste

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
de: Saint Helena, Ascension und Tristan Da Cunha

en: The text of the link.
de: Der Text des Links.

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Visitors GeoIP
de: Besucher GeoIP

en: Add country reports to stats
de: Länderberichte zur Statistik hinzufügen

en: 9 hours
de: 9 Stunden

en: Devices
de: Geräte

en: Browser Version
de: Browser-Version

en: Congo, Democratic Republic of the
de: Kongo, Demokratische Republik

en: Displaying @start - @end of @total
de: @start - @end von @total wird angezeigt

en: Routes
de: Routen

en: Language Code
de: Sprachkürzel

en: Uyghur
de: Uigurisch

en: South Sudan
de: Südsudan

en: Browser version
de: Browser-Version

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
de: Bonaire, Sint Eustatius und Saba

en: Sint Maarten (Dutch part)
de: Sint Maarten (niederländischer Teil)

en: Browser Name
de: Browser-Name

en: Show name
de: Name anzeigen

en: Track User ID
de: Benutzer-ID verfolgen

en: Popular content block settings
de: Einstellungen für den Block beliebte Inhalte

en: Number of day\s top views to display
de: Anzahl von Tagen, die die meistgelesenen Beiträge angezeigt werden sollen.

en: Plural variants
de: Pluralformen

en: Pages by their paths
de: Seiten mit ihren Pfaden

en: An offset from the current time such as "@example1" or "@example2"
de: Ein Offset von der aktuellen Zeit, wie z. B. "@example1" oder "@example2".

en: Device type
de: Geräte-Typ

en: Date Time
de: Datumsangabe

en: The most recent time the node has been viewed
de: Zeitpunkt an dem der Inhalt das letzte mal betrachtet wurde.

en: Czechia
de: Tschechien

en: The display ID of the view display to link to.
de: Die Anzeige-ID der Ansichtsanzeige, auf die verwiesen werden soll.

en: To make sure the results are the same when switching to the other display, it is recommended to make sure the display:
de: Um sicherzustellen, dass die Ergebnisse beim Wechsel auf die andere Anzeige gleich sind, wird empfohlen, die Anzeige zu überprüfen:

en: Has a path.
de: Besitzt einen Pfad.

en: Has the same filter criteria.
de: Besitzt die gleichen Filterkriterien.

en: Has the same sort criteria.
de: Besitzt die gleichen Sortierkriterien.

en: Has the same pager settings.
de: Besitzt die gleichen Seitennavigationseinstellungen.

en: Has the same contextual filters.
de: Besitzt die gleichen kontextabhängigen Filter.

en: %current_display: The link in the %area area has no configured display.
de: %current_display: Die Verknüpfung im Bereich %area besitzt keine konfigurierte Anzeige.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which no longer exists.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display , die nicht mehr existiert.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which does not have a path.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display , die keinen Pfad besitzt.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which uses different settings than the %current_display display for: %unequal_options. To make sure users see the exact same result when clicking the link, please check that the settings are the same.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display, die andere Einstellungen verwendet als die Anzeige %current_display bezüglich: %unequal_options. Um sicherzustellen, dass Benutzer beim Anklicken des Links genau das gleiche Ergebnis sehen, sollte überprüft werden, ob die Einstellungen identisch sind.

en: North Macedonia
de: Nordmazedonien

en: Eswatini
de: Königreich Eswatini

en: Unique visitors
de: Einzigartige Besucher

en: The label of the link.
de: Die Beschriftung des Links

en: Visitors in the past 24 hours
de: Besucher in den letzten 24 Stunden

en: Show the number of visitors in the past 24 hours.
de: Zeigt die Anzahl der Besucher in den letzten 24 Stunden an.

en: Visitors yesterday (same 30 min)
de: Besucher gestern (ebenfalls 30 Minuten)

en: Show the number of visitors in the same 30-minute period yesterday.
de: Zeigen Sie die Anzahl der Besucher im gleichen 30-Minuten-Zeitraum wie gestern.

en: Visitors yesterday (total)
de: Besucher gestern (insgesamt)

en: Show the total number of visitors yesterday.
de: Zeigt die Gesamtzahl der gestrigen Besucher an.

en: Visitors last week (same 30 min)
de: Besucher letzte Woche (dieselben 30 Minuten)

en: Show the number of visitors in the same 30-minute period last week.
de: Zeigen Sie die Anzahl der Besucher im gleichen 30-Minuten-Zeitraum der letzten Woche.

en: Visitors last week (same day)
de: Besucher letzte Woche (am selben Tag)

en: Show the total number of visitors on the same day last week.
de: Zeigen Sie die Gesamtzahl der Besucher am selben Tag der letzten Woche.

en: Last 30 min: @count
de: In den letzten 30 Minuten: @count

en: Last 24 hours: @count
de: In den letzten 24 Stunden: @count

en: Yesterday (same 30 min): @count
de: Gestern (dieselben 30 Minuten): @count

en: Yesterday (total): @count
de: Gestern (insgesamt): @count

en: Last week (same 30 min): @count
de: Letzte Woche (dieselben 30 Minuten): @count

en: Last week (same day): @count
de: Letzte Woche (am selben Tag): @count

en: Visitors Online
de: Besucher Online

en: Select entity types to display popular content.
de: Wählen Sie Entitätstypen aus, um beliebte Inhalte anzuzeigen.

en: There are only path-based displays available.
de: Es sind nur pfadbasierte Anzeigen verfügbar.
