Visitors (Web Analytics) (8.x-2.32) - en to bn translation catalogue (135 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Date
bn: তারিখ

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Region
bn: অঞ্চল

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Year
bn: বছর

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Month
bn: মাস

en: Egypt
bn: মিশর

en: Namibia
bn: নামিবিয়া

en: Israel
bn: ইসরায়েল

en: Iran
bn: ইরান

en: New Zealand
bn: নিউজিল্যান্ড

en: Cuba
bn: কিউবা

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Chile
bn: চিলি

en: Paraguay
bn: প্যারাগুয়ে

en: Jamaica
bn: জামাইক্যা

en: Japan
bn: জাপান

en: Libya
bn: লিবিয়া

en: Poland
bn: পোল্যান্ড

en: Portugal
bn: পর্তুগাল

en: Singapore
bn: সিঙ্গাপুর

en: Turkey
bn: তুর্কি

en: Day
bn: দিন

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Germany
bn: জার্মানী

en: Afghanistan
bn: আফগানিস্তান

en: Albania
bn: আলবেনিয়া

en: Algeria
bn: আলজেরিয়া

en: Antarctica
bn: এন্টার্কটিকা

en: Bangladesh
bn: বাংলাদেশ

en: Barbados
bn: বারবাডোস

en: Belgium
bn: বেলজিয়াম

en: Bhutan
bn: ভূটান

en: Finland
bn: ফিনল্যান্ড

en: France
bn: ফ্রান্স

en: Haiti
bn: হাইতি

en: Honduras
bn: হন্ডুরাস

en: Iceland
bn: আইসল্যান্ড

en: India
bn: ভারত

en: Indonesia
bn: ইন্দোনেশিয়া

en: Iraq
bn: ইরাক

en: Ireland
bn: আয়ারল্যান্ড

en: Italy
bn: ইতালি

en: Jordan
bn: জর্ডান

en: Kazakhstan
bn: কাজাখাস্তান

en: Kuwait
bn: কুয়েত

en: Latvia
bn: লাতভিয়া

en: Lithuania
bn: লিথুনিয়া

en: Luxembourg
bn: লুক্সেমবার্গ

en: Madagascar
bn: মাদাগাস্কার

en: Malaysia
bn: মালয়েশিয়া

en: Malta
bn: মাল্টা

en: Mexico
bn: মেক্সিকো

en: Mongolia
bn: মঙ্গোলিয়া

en: Morocco
bn: মরক্কো

en: Myanmar
bn: মায়ানমার

en: Nepal
bn: নেপাল

en: Netherlands
bn: নেদারল্যান্ড

en: Nigeria
bn: নাইজেরিয়া

en: Pakistan
bn: পাকিস্তান

en: Papua New Guinea
bn: পাপুয়া নিউ গিনি

en: Peru
bn: পেরু

en: Philippines
bn: ফিলিপাইন

en: Qatar
bn: কাতার

en: Russia
bn: রাশিয়া

en: Saudi Arabia
bn: সৌদি আরব

en: South Africa
bn: দক্ষিণ আফ্রিকা

en: Spain
bn: স্পেন

en: Sri Lanka
bn: শ্রীলংকা

en: Sudan
bn: সুদান

en: Sweden
bn: সুইডেন

en: Switzerland
bn: সুইজারল্যান্ড

en: United Arab Emirates
bn: সংযুক্ত আরব আমিরাত

en: United Kingdom
bn: যুক্তরাজ্য

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র

en: Uruguay
bn: উরুগুয়ে

en: Uzbekistan
bn: উজবেকিস্তান

en: Yemen
bn: ইয়েমেন

en: Zimbabwe
bn: জিম্বাবুয়ে

en: Arabic
bn: আরবী

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Italian
bn: ইতালীয়

en: Japanese
bn: জাপানী

en: Korean
bn: কোরিয়ান

en: Fiji
bn: ফিজি

en: Jersey
bn: জার্সি

en: Czech
bn: চেক

en: Danish
bn: ডেনিশ

en: Dutch
bn: ডাচ

en: German
bn: জার্মান

en: Turkish
bn: তুর্কি

en: Hindi
bn: হিন্দী

en: Bihari
bn: বিহারী

en: Bengali
bn: বাংলা

en: Nepali
bn: নেপালী

en: Thai
bn: থাই

en: Urdu
bn: উর্দু

en: Vietnamese
bn: ভিয়েতনামী

en: Zulu
bn: জুলু

en: Saint Martin (French part)
bn: সেইন্ট মার্টিন (ফরাসী অংশ)
