Visual Website Optimizer (8.x-1.1-rc1) - en to he translation catalogue (21 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
he: הצג בכל עמוד פרט לעמודים הרשומים.

en: Show on only the listed pages.
he: הצג רק בעמודים הרשומים.

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Settings
he: הגדרות

en: True
he: אמת

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Visibility
he: מתי השדה מוצג

en: Roles
he: תפקידים

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
he: הצג עם קוד ה-PHP שלהלן מחזיר <code>TRUE</code> (מצב-PHP, מומחים בלבד).

en: Visibility settings
he: הגדרות ניראוּת

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: יש להכניס מיקום אחד לשורה. יש להשתמש במיקומי דרופל. ניתן להשתמש ב'*'. דוגמה למיקומים: '<em>%blog</em>' עבור עמוד הבלוגים ו-'<em>%blog-wildcard</em>'  עבור כל בלוג. '<em>%front</em>' הוא העמוד הראשי.

en: or
he: או

en: Role specific visibility settings
he: הגדרות תצוגה מותאמות אישית

en: User specific visibility settings
he: הגדרות תצוגה מותאמות אישית

en: Page specific visibility settings
he: הגדרות תצוגה מותאמות לפי עמוד

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
he: אם נבחר  PHP-mode , הכנס קוד PHP בין %php. שים לב שביצוע של קוד שגוי יכול להרוס את האתר.

en: Account
he: חשבון
