Visualization API (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: Visualization
uk: Візуалізація

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Field settings
uk: Налаштування поля
