VisualN (8.x-1.0-alpha11) - en to ur translation catalogue (23 entries)

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Center
ur: وسط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Default
ur: طے شدہ

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
