VisualN (8.x-1.0-alpha12) - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Center
fa: وسط

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Number of items
fa: تعداد موارد

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Module
fa: ماژول

en: Custom
fa: سفارشی

en: Location
fa: مکان

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Align
fa: تراز

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Revert
fa: بازگشت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Reference
fa: ارجاع

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Default fetcher
fa: اخذ کننده پیش‌فرض

en: Include file in display
fa: فایل در نمایش باشد

en: The description may be used as the label of the link to the file.
fa: توضیحات می‌تواند به عنوان برچسب پیوند به فایل استفاده گردد.

en: No defined styles
fa: سبکی تعریف نشده

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Element type
fa: نوع عنصر
