VisualN (8.x-1.0-alpha12) - en to sv translation catalogue (76 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Create
sv: Skapa

en: Default settings
sv: Förvalda inställningar

en: Module
sv: Modul

en: Custom
sv: Anpassad

en: Location
sv: Plats

en: Revisions
sv: Versioner

en: Number of rows
sv: Antal rader

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Textfield
sv: Textfält

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Align
sv: Justera

en: Image URL
sv: URL för bild

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Revert
sv: Återställ

en: Open in new window
sv: Öppna i ett nytt fönster

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Reference
sv: Referens

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Build
sv: Bygg

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Config
sv: Konfiguration

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Textarea
sv: Textruta

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Resource
sv: Resurs

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Data key
sv: Datanyckel

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Default fetcher
sv: Förvald inhämtare

en: Include file in display
sv: Inkludera filen i visningen

en: The description may be used as the label of the link to the file.
sv: Beskrivningen kan användas som etikett för länken till filen.

en: No defined styles
sv: Inga definierade stilar

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Fallback settings
sv: Reservinställningar
