VisualN (8.x-1.0-alpha14) - en to fi translation catalogue (79 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Center
fi: Keskellä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Created
fi: Luotu

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Create
fi: Luo

en: Default settings
fi: Oletusasetukset

en: Module
fi: Moduuli

en: Custom
fi: Oma

en: Location
fi: Sijainti

en: Revisions
fi: Versiot

en: Number of rows
fi: Rivien määrä

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Align
fi: Tasaa

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Publishing options
fi: Julkaisuasetukset

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Select list
fi: Valintalista

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Reference
fi: Viittaus

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Default options
fi: Oletusasetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Bundle
fi: Paketti

en: Config
fi: Asetukset

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Resource
fi: Resurssi

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Default fetcher
fi: Oletushakija

en: Include file in display
fi: Sisällytä tiedosto näkymään

en: The description may be used as the label of the link to the file.
fi: Kuvausta voidaan käyttää tiedostolinkin etikettinä.

en: No defined styles
fi: Ei määriteltyjä tyylejä

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Element type
fi: Elementin tyyppi

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
fi: Esimerkkejä: <code>@implicit-public-file</code> (tiedostolle julkisessa tiedostojärjestelmässä), <code>@explicit-file</code>, tai <code>@local-file</code>.

en: Add modifier
fi: Lisää muunnin

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
