VisualN (8.x-1.0-alpha18) - en to oc translation catalogue (65 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Create
oc: Crear

en: Default settings
oc: Paramètres per defaut

en: Module
oc: Modul

en: Custom
oc: Personalizat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Align
oc: Alinhar

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Revert
oc: Restablir

en: Open in new window
oc: Dobrir dins una novèla fenèstra

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Default fetcher
oc: Extractor per defaut

en: Include file in display
oc: Inclutz lo fichièr en la visualizacion

en: The description may be used as the label of the link to the file.
oc: La descripcion se pòt utilizar coma l'etiqueta del ligam al fichièr.

en: No defined styles
oc: I a pas cap d'estils definits

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Hash
oc: Hachage
