Vivus.js (1.0.1) - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Options
cs: Možnosti

en: Filter
cs: Filtr

en: Start
cs: Začátek

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Duration
cs: Trvání

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Usage
cs: Použití

en: Local
cs: Místní

en: Or
cs: Nebo

en: About
cs: Popis

en: Uses
cs: Použití

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky
