Vivus.js (1.0.1) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Note:
fr: Note :

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Filter
fr: Filtrer

en: Linear
fr: Linéaire

en: Start
fr: Début

en: Loop
fr: Boucle

en: Not installed
fr: Non installé

en: Additional options
fr: Options additionnelles

en: Duration
fr: Durée

en: Switch
fr: Changer

en: Manual
fr: Manuel

en: Delay
fr: Délai

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Installed
fr: Installé

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Default options
fr: Options par défaut

en: Usage
fr: Utilisation

en: Local
fr: Locale

en: Or
fr: Ou

en: About
fr: À propos

en: Minimized
fr: Minimisé

en: Uses
fr: Utilisations

en: Add more
fr: Rajouter

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Erase
fr: Effacer

en: Additional Information
fr: Informations supplémentaires

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Auto start
fr: Démarrage automatique

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
