Vivus.js (1.0.2) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: File
cy: Ffeil

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Start
cy: Dechrau

en: Not installed
cy: Heb ei osod

en: Default options
cy: Dewisiadau rhagosod
