Vivus.js (1.0.2) - en to ht translation catalogue (8 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Enabled
ht: Aktif

en: Save
ht: Anrejistre

en: Default
ht: Pa defo

en: Updated
ht: A jou

en: Filter
ht: Filtre
