Vivus.js (1.0.2) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: File
ja: ファイル

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Updated
ja: 更新

en: Options
ja: オプション

en: Filter
ja: フィルター

en: Start
ja: 開始

en: Loop
ja: ループ

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Duration
ja: 期間

en: Switch
ja: 切り替え

en: Manual
ja: 手動

en: Delay
ja: 遅延

en: Selector
ja: セレクター

en: Installed
ja: インストール済み

en: Duplicate
ja: 複製

en: Default options
ja: デフォルトオプション

en: Usage
ja: 使用方法

en: Or
ja: または

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Add more
ja: さらに追加

en: - Any -
ja: - すべて -

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Save and go to list
ja: 保存してリストに移動
