Vivus.js (1.0.2) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: File
ur: فائل

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر
