Vivus.js (1.0.3) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Overview
nl: Overzicht

en: File
nl: Bestand

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Options
nl: Opties

en: Start
nl: Begin

en: Loop
nl: Lus

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Switch
nl: Omschakelen

en: Manual
nl: Handmatig

en: Delay
nl: Vertraging

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Global
nl: Algemeen

en: Usage
nl: Gebruik

en: Local
nl: Lokaal

en: Or
nl: Of

en: About
nl: Over

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Inline SVG
nl: Inline-SVG

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan
