Vivus.js (1.0.3) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: Overview
ru: Обзор

en: File
ru: Файл

en: Advanced options
ru: Дополнительные настройки

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Updated
ru: Обновлено

en: Options
ru: Опции

en: Filter
ru: Фильтр

en: Start
ru: Начало

en: Loop
ru: Цикл

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Additional options
ru: Дополнительные опции

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Switch
ru: Переключить

en: Manual
ru: Вручную

en: Selector
ru: Селектор

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Default options
ru: Настройки по умолчанию

en: Global
ru: Глобальный

en: Usage
ru: Использование

en: Local
ru: Локально

en: Or
ru: Или

en: About
ru: Информация

en: Minimized
ru: Минимизированный

en: Uses
ru: Использование

en: Add more
ru: Добавить еще

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Fade out
ru: Затухание

en: Animation type
ru: Тип анимации

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: Additional Options
ru: Дополнительная настройка

en: Save and go to list
ru: Сохранить и перейти к списку
