Vivus.js (1.0.3) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Overview
fa: مرورکلی

en: File
fa: فایل

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Filter
fa: صافی

en: Loop
fa: حلقه

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Duration
fa: مدت

en: Installed
fa: نصب شده

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Default options
fa: گزینه‌هایپیشفرض

en: Global
fa: سراسری

en: Or
fa: یا

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: - Any -
fa: - هر چیزی -
